Buz Lazer Ten Rengini Açar Mı?

M***
İyi günler, devamlı sir ağda yaptırdığım için koltuk altlarım bayağı karardı. Sir ağda yüzünden ciltte kararma olabiliyormuş. Benim bir arkadaşımın da bıyık bölgesinde kararma olmuştu, buz lazerle epilasyon yaptırmış ve bıyık bölgesindeki kararma bayağı azalmış. Ben de acaba koltuk altıma buz lazer yaptırsam ten rengim açılır mı? Çok teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer ışınının kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmesi sonucu kıl kökü tahrip edilir. Lazer epilasyonun etki mekanizması bu şekildedir. Koltuk altı veya cildin herhangi bir bölgesinde cilt renginin koyulaşması, bu alanlarda daha fazla melanin üretilmesi sonucu oluşur. Dolayısıyla bu bölgelerin lazer epilasyonu esnasında, ciltteki melanin pigmenti de lazer enerjisini abzorbe edeceğinden cilt renginde açılma, cilt lekelerinde solma olabilir. Buz Lazer dahil hiç bir lazer epilasyon yöntemi ten rengini açmak ve leke tedavisi amacıyla uygulanmaz. Bu amaçla kullanılan farklı lazer cihazları mevcuttur. Ancak yukarıda kısaca özetlediğimiz prensibe dayalı olarak Buz Lazer epilasyondan sonra ciltteki lekelerde bir iki ton açılma olabilir.
N***
İyi günler, bir arkadaşımda lazer epilasyondan sonra bacaklarında bazı yerlerde ten rengi açıldı. yama gibi bazı yerlerin rengi daha açık oldu. Buz lazer epilasyonda da bu risk var mı,ten rengini açar mı? Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı son derece güvenli bir sistemdir. Eğitim almış kişiler tarafından doğru parametrelerle uygulandığında ten renginde açılma yapmaz. Buz Lazer ten renginde açılma, koyulaşma gibi yan etki risklerini minimuma düşüren patentli teknolojilere sahiptir. Bu nedenle Buz Lazer epilasyon ten rengini açmaz, cilt renginde değişime neden olmaz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım