Ergenlikte Lazer Epilasyon Yapılmalı Mı?

A***
Merhabalar, 16 yaşında kuzenim var su kil tüy işinden nefret ediyor. Yapısı falan da iri yani iri derken üniversiteli görünüyor. Lazer yaptırmak istiyor acaba bunlarda yaş siniri var mı?
Buz Lazer
Ergenlik döneminin devam ettiği 12-18 yaş arasında hormon üretimi ve kıl köklerinin hormonlara duyarlılığı fazla olduğundan lazer epilasyon çok etkili olamayabilir veya yanıt geç alınabilir. Epilasyon işleminin kalıcı olması için ergenlik dönemi tamamlandıktan sonra yapılması uygundur. Ancak bazen ergenlik döneminde aşırı tüylenme nedeniyle gençler ve aileleri sorun yaşayabiliyor. Aşırı tüylenmeden rahatsız olan ergenler için lazer epilasyon yapılması gerekli ise önce hekim kontrolünde hormon testleri yapılmalıdır. Bu durumda seans aralıkları daha sık olmalıdır.
S***
İyi günler, 14 yaşında kızımın bıyık bölgesinde çok fazla tüylenme var. Erkek bıyığı gibi ve okulda arkadaşları alay ediyormuş.Ağdaya götürdüm birkaç kez,ağda daha da artırdı sanki kıllarını.Lazer epilasyon yaptırılır mı 14 yaşında diye sormak istiyorum.Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar,ergenlik döneminde hormon üretimi daha fazladır. Hormonlar kılların uyarılmasına neden olur. Dolayısıyla lazer epilasyon ergenlik döneminde ne yazık ki istenilen düzeyde etkinlik sağlamamaktadır. 1-2 sene sonra yaptıracağınız lazer epilasyon daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Yine de lazer epilasyon yaptırmaya karar verirseniz öncesinde mutlaka bir uzman hekim kontrolünde kızınıza hormon testleri yaptırmanızı öneririz.
D***
İyi çalışmalar, kızım için lazer epilasyon bilgisi almak istiyorum. 16 yaşında kızım, yüz bıyık ve çenededeki kıllarından çok rahatsız. Ağda yaptırdık şimdiye kadar, lazer epilasyon yaptıralım artık diye düşündük. 16 yaşında lazer yaptırmanın sakıncası varmı?Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi fazla olduğundan lazer epilasyona yanıt alınamayabilir veya daha çok seans gerekebilir. Bu nedenle ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırılması önerilmemektedir.
L***
Merhaba,ben kızım için size danışmak istiyorum.Kızım 15 yaşında,bu yaşta lazer epilasyon yaptırabilirmiyiz?Ağdayla uğraşmak zor oluyor,bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak istiyoruz.Cevap verirseniz çok makbule geçer.İyi günler.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde fazla hormon üretimi kılları uyardığından yapılan lazer epilasyon çok etkili olmamaktadır. Bu nedenle lazer epilasyonda istenilen etkili sonuçlar ergenlik döneminde alınamamaktadır.
K***
Merhaba, benim kızım yüzücü. Yüzücülerin yarışlardan önce bacak ve kollarındaki kılları almaları gerekiyor, böylece daha hızlı yüzebiliyorlarmış. Daha 14 yaşında kızım, yarışlardan önce ağda yaptırıyoruz. Acaba bu yaşta lazer epilasyon yaptırılır mı? Ağda yaptırmak hoşuna gitmiyor, lazerle tamamen kurtulur kıllardan diye düşündüm. Lazer epilasyon yaptırabilr miyiz kızıma?
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi fazladır. Kıl köklerinin bu hormonlara duyarlılığı fazla olduğundan lazer epilasyon ergenlik döneminde önerilmez. Lazer epilasyon bu yaş grubunda etkili olmaz, bu nedenle birkaç yıl daha beklemenizi öneririz.
K***
Selam, ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırılır mı? Ben 15 yaşındayım, bu yaşta yaptırsam zararı olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırılması önerilmez. Ergenlik dönemindeki hormon üretimi fazla olduğundan lazer epilasyon etkili olmaz. Ergenlik dönemi bitiminde hormonlar düzene girdikten sonra lazer epilasyon yaptırılması daha doğrudur.
Ö***
Merhaba, ben 16 yaşındayım. Bıyıklarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Annem yaşın küçük, bu yaşta olmaz dedi. Bu yüzden size sormak istiyorum, bu yaşta lazer epilason yaptırabilir miyim?
Buz Lazer
Merhaba, ergenlik döneminde hormon üretimi fazladır. Hormon seviyesindeki üretimin fazla olması lazer epilasyona karşı direnç yaratır. Bu nedenle yaptıracağınız lazer epilasyon etkili olmayacaktır veya sonuç elde etmeniz zorlaşacaktır. Birkaç sene daha beklemenizi öneririz.
E***
İyi günler, ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırılır mı? Benim kızım 15 yaşında, yüzücü olduğu için yarışlardan önce kıllarını aldırmamız gerekiyor. Ağda zor olduğundan lazer epilasyonu düşündüm. Bilgi verirseniz iyi olur, sağolun.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi fazla olduğundan lazer epilasyon etki olamayabiliyor. Bu nedenle ergenlik döneminde lazer epilasyon yapılmamalıdır. Kızınızın birkaç sene sonra lazer epilasyona başlaması daha uygun olur.
H***
İyi günler, benim kızım 15 yaşında. Hem yüzündeki hem de vücudundaki kıllar çok yoğun. Ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırmayı öneriyor musunuz?
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hem hormon üretimi ve hem de kılların bu hormonlara duyarlılığı daha fazladır. Bu nedenle ergenlik döneminde yapılan lazer epilasyona yanıt daha geçtir. Etkili ve kalıcı bir lazer epilasyon için ergenlik döneminin bitmesi beklenmelidir.
B***
merhaba, kızımın daha 14 yaşında ama maalesef kılları çok yoğun. neredeyse bir kökten iki üç kıl uzuyor. lazer epilasyon bu yaşta yaptırabilirmiyiz?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon ergenlik döneminde yapıldığında iyi yanıt alınamamaktadır. Ergenlik döneminde hormon üretimi ve kılalrın hormonlara duyarlılığı daha fazladır. Bu nedenle lazer epilasyon başarılı olamamaktadır. Birkaç yıl daha beklemenizi öneririz.
E***
merhaba ben 17 yaşındayım,yüzümde çok kıllanma var. bıyık ve çenemdeki kıllardan dolayı sürekli ağda yaptırıyorum. ergenlikte lazer epilasyon yapılmaz dediler ama sizin de fikrinizi almak istiyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi daha fazla olduğundan lazer epilasyon tam olarak etkili olamayabilir. Çok fazla seans sayısı gerekebilir. Bu nedenle ergenlikte lazer epilasyon önerilmez. Ergenlik döneminin bitimiyle birlikte hormon üretimi de normale döner ve ortalama 6-8 seansta lazer epilasyon etkili olur. Sizin yaşınız 17 olduğu için neredeyse ergenlik döneminin sonlarındasınız. Kıllanma çok rahatsız ediyorsa lazer epilasyona başlayabilirsiniz. Ancak ek birkaç seans daha gerekebileceğini hatırlatmak isteriz.
R***
Merhaba Ben 15 yasindayim adetimde azicik duzensiz ama buz lazer yapmak istiyorum yap a r same baba bir zarari varmi kisir kalirsin diyorlar dogrumu acaba
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kısırlık yapmaz, yumurtalıklara veya herhangi bir iç organa zarar vermez. Ergenlik döneminde lazer epilasyonun tıbbi olarak bir sakıncası yoktur. Ancak yine de yaptırılması önerilmemektedir. Bunun nedeni, ergenlik döneminde hormon üretimi daha fazla olduğundan lazer epilasyon ile istenilen etkinin elde edilememesidir. Daha fazla seans gerekebilir, bu nedenle ergenlik bitiminde lazer epilasyon yaptırılması daha doğrudur.
D***
Merhaba kizim 11 yasinda regl oldu simdi 15 yasinda epilasyon yapilabilirmi yasi uygunmudur
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi daha fazladır. Kılların bu hormonlara olan duyarlılığı da oldukça fazladır. Kıllar lazer epilasyona geç yanıt verir, daha fazla seans gerekebilir, dolayısıyla lazer epilasyon ile istenilen başarı elde edilemeyebilir. Bu nedenle ergenlik döneminde özellikle 16-17 yaş altında lazer epilasyon önerilmemektedir.
E***
Kızım 13 yaşında, yüzünde çok kıllanam var.Çocuk çok üzülüyor, bıyık bölgesine lazer epilasyon yaptırmak istiyor.Bu yaşta lazer epilasyon yaptırılırmı?
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi ve kılların bu hormonlara olan duyarlılığı oldukça fazladır. Dolayısıyla ergenlik döneminde lazer epilasyona yanıt geç alınır, lazer epilasyon ile istenilen etki elde edilemez. 16-17 yaşından önce lazer epilasyon bu nedenle yaptırılmamalıdır.
L***
İyi günler, benim kızımda aşırı kıllanma var. devamlı ağdaya götürüyorum. lazer epilasyon yaptırmak için bir yere götürdüm. ergenlikte lazer epilasyon yapılmaz dediler.kızım 14 yaşında, lazer epilasyon yaptırılmaz mı gerçekten bu yaşta?
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormonal değişimler fazladır, hormonal yapı henüz düzene oturmamıştır. Kılların hormonlara olan duyarlılığı da daha fazladır. Bu nedenle ergenlik döneminde yapılacak lazer epilasyon kalıcı olmaz. Dolayısıyla ergenlik döneminde lazer epilasyon önerilmez.
M***
17 yaşındayım epilasyon yaptırabilirmiyim? Spor yapıyorum vucudumun temiz görünmesini istiyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde lazer epilasyon yapılmaz. Çünkü bu dönemde kılların hormonlara duyarlılığı daha fazladır ve lazer epilasyon etkili olamayabilir. 17 yaş lazer epilasyon için alt yaş sınırıdır, lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak ek 1-2 seans daha gerekebilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım