Güneşten Yanmış Cilde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

E***
merhaba ben bu yaz çok fazla güneşte kaldım ve çok karardım. güneş koruyucusu kullanmadığım için belki de rengim bayağı koyulaştı. şimdi lazer epilasyona başlamayı düşünüyorum ama bir arkadaşım güneşe çıktıktan sonra lazer yapılmıyor dedi. güneşlendikten ne kadar zaman sonra lazer epilasyon yaptırabilirim? şimdiki halimle güneşten yanmış cildime lazerin ne gibi zararı olur? çok teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, cilde rengini veren renk pigmenti melanindir. Melanin, melanosit denilen hücreler tarafından üretilir. Güneşin zararlı UV ışınları melanosit hücrelerinin uyarılmasına neden olur ve melanosit hücreleri daha fazla melanin üretmeye başlarlar. Bu nedenle cilt rengimiz koyulaşır. Lazer epilasyon esnasında, lazer ışını melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne iletilir. Bu nedenle melanin emilimi yüksek Alexandrite lazerler bronz tene uygulanmaz, cilt renginin açılması için minimum 1 ay beklemek gerekir. Alexandrite lazer sistemleri bronz tene uygulandığında ciltte yanık olabilir ve buna bağlı leke gelişebilir.Buz Lazer ise melanin emilimi düşük Diode bazlı bir lazer sistemidir ve güneşlendikten 1 hafta sonra uygulanabilmektedir. Buz Lazer epilasyon, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde yaz ayları dahil her mevsimde yapılabilmektedir.
N***
İyi günler, ben lazer epilasyon yaptırmak için bir yere görüşmeye gittim. Bana cildimim güneşten yandığını, rengim açılıncaya kadar lazer yaptıramayacağımı söylediler. Ben biran önce lazer epilasyona başlamak istiyorum. Güneşten yanmış ciltlere ugyulanabilen lazer epilasyon var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon bronz ciltlere de uygulanabilir. Aktif güneşe çıktıktan 1 hafta sonra Buz Lazer epilasyon seansı yaptırabilirsiniz. Buz Lazer ile epilasyonda cilt renginizin açılmasını beklemenize gerek yoktur. Buz Lazer bronz ten dahil tüm cilt tiplerine 4 mevsim güvenle uygulanabilmektedir.Orijinal Buz Lazer yaptırdığınızdan emin olmak için web sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayabilirsiniz.
D***
iyi çalışmalar,ben lazer epilasyona başlamayı düşünüyorum. ama cilt rengim bayağı bronz şuan. cilt rengimin açılmasını beklemek zorundamıyım?çünkü bayağı yanığım ve tenimin açılması kışı bulur. güneşten yanmış cilde lazer epilasyon yaptırsam zararı olur mu?teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, geleneksel birçok lazer epilasyon yöntemi güneşten yanmış cilde uygulanmaz. Özellikle melanin emilimi yüksek olan Alexandrite lazer cihazları bronz tene uygulanmaz, minimum 1 ay cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Aksi halde ciltte yanık, renk değişimleri meydana gelebilir.Buz Lazer ise bronz tende de güvenle uygulanır. Güneşlendikten sadece 1 hafta sonra Buz Lazer epilasyon yapılmasında hiç bir sakınca yoktur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım