İğneli Epilasyon mu? Buz Lazer mi?

M***
Ben 32 yaşındayım,ilk defa lazer epilasyon yaptıracağım.Tüm vücut için düşünüyorum.Hangi lazeri yaptıracağım konusunda epeyce bir araştırma yaptım.En sonunda iki seçenek arasında kararsız kaldım.Ya buz lazer ya da iğneli epilasyon yaptıracağım.Buz lazer hakkında bayağı bilgi buldum,yaptıranlar çok memnun.İğneli epilasyon için kesin çözüm diyenler var.Kafam bayağı karıştı. Açıkçası kısıtlı bütçem var epilasyon için ve bunun için de param boşa gitmesin istiyorum.İğneli epilasyon mu buz lazer mi daha etkilidir?Lütfen yardımcı olun,çok teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, iğneli epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir ancak lazer değildir. Buz Lazer epilasyonda, lazer ışını kıl kökünü hedefler ve kıl kökünü tahrip eder. İğneli epilasyonda ise iğne yardımı ile kıl köklerini elektrik akımı verilir ve kıl kökü yakılır. Daha sonra cımbız ile kıl çekilir ve yanıp yanmadığı kontrol edilir. Eğer kıl kökü yanmadıysa işlem tekrarlanır. Buz Lazer ütüleme epilasyon yöntemi ile uygulanır. İğneli epilasyon ise her kıl kökü için tek tek işlem yapmayı gerektirir. Dolayısıyla uygulama çok uzun sürer ve daha maliyetlidir. Özellikle geniş alanlarda ve kılların yoğun olduğu bölgelerde işlem bir hayli uzun sürer. Ayrıca kıl köküne hatalı girilmesi halinde hem etki etmez, hem de uygulama yapılan yerde iz ve leke kalabilir. Bu nedenle koyu renkli çilt tiplerinde çok çok dikkatli kullanılması gerekir. İğneli epilasyon çok ağrılıdır ve uygulama bittikten sonra da yanma hissi ve sızı duyulmaktadır. Bu gibi dezavantajlarından ötürü iğneli epilasyonun kullanım alanı sınırlıdır, özellikle vücut epilasyonunda tercih edilen bir yöntem değildir. İğneli epilasyon, daha çok lazer sistemlerinin etkili olamadığı çok açık renkli az sayıdaki tüylerde kullanılmaktadır. Buz Lazer ise patentli teknolojileri ile çok hızlı, ağrısız, acısız ve yan etkisiz bir lazer epilasyon imkanı sunar. Buz Lazer hakkındaki klinik çalışmalarla tüm cilt tiplerinde güvenli, etkili ve kalıcı lazer epilasyon yaptığını kanıtlamıştır. Tüm bu özellikleri ile Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi olarak kabul görmektedir.
L***
Merhabalar, Ben esmer tenliyim, yüzümdeki ve vücudumdaki kıllar da bayağı kalın. Kısmet olursa bu sene buz lazere başlamak istiyorum. Fakat sonra birkaç yerden de iğneli epilasyon hakkında olumlu şeyler duydum. Buz lazer ve iğneli epilasyon arasında ne gibi farklar var, benim gibi esmer tenli birisi için hangisi daha uygun olur?
Buz Lazer
Merhabalar, iğneli epilasyon ve Buz Lazer tamamen farklı iki yöntemdir. Buz Lazer, lazer enerjisi ile kıl köklerini kalıcı olarak yok eder. İğneli epilasyonda ise iğneyle kıl köklerine elektirik akımı verilerek kıl kökleri yakılır. Buz Lazer, patentli in-Motion tekniği ile cilt üzerinde masaj gibi sürekli hareket ettirilir. Bu yöntemle kıllar kademeli olarak ısıtılır. Patentli gelişmiş soğutma sistemi de tüm uygulama boyunca cildi -3 dereceye kadar soğutur ve ağrısız bir lazer epilasyon sunar. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahip son derece güvenli bir yöntemdir, yan etki riski yok denecek kadar azdır. İğneli epilasyonda kıl köklerine hatalı girildiğinde etkisi olmaz ve leke kalır. Özellikle esmer tenlerde leke ve iz kalma riski oldukça yüksektir. Kıl köklerine tek tek elektrik akımı verildiği için hem çok ağrılıdır hem de çok uzun süren bir uygulamadır. Yoğun kıllara sahip kişilerde bu nedenle iğneli epilasyon önerilmez. Buz Lazer epilasyondan sonra birkaç saat sonra geçen hafif bir kızarıklık görülebilir. İğneli epilasyondan sonra ise kabuklanma, alerji, sivilce benzeri oluşumlar gibi yan etkilerin görülme riski yüksektir. Tüm bu nedenlerden ötürü Buz Lazer yaptırmanızı öneririz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım