İğneli Epilasyon Zararlı Mı?

L***
Lazer epilasyon yaptırmak için evimizin yakınındaki bir yere gittim. Koltuk altı, bacak, genital ve yüz için görüştüm. İğneli epilasyon yapıyorlar,nasıl yapılacağını falan anlattılar. Bu lazer gibi değil dedim. Lazer gibi sonuçları aynı, Hem iğneli epilasyon daha etkili falan dediler. Açıkçası bu konuda fazla bilgim yok. Ama eski iş yerimde bıyığında leke olan birini hatırlıyorum, iğneli epilasyondan sonra leke kaldı demişti. Karasız kaldım, evime yakın olması avantaj ama ya bende de leke kalırsa diye çekiniyorum. Bu nedenle sizden bilgi almak istiyorum. İğneli epilasyon herkeste leke yapar mı ya da başka zararları var mı?Teşekkürler
Buz Lazer
Merhabalar, iğneli epilasyon lazer sistemi değildir. Kıl köklerine iğne yardımıyla elektrik akımı verilerek kıl kökü yakılır. Her kıl köküne tek tek bu işlem yapılır ve dolayısıyla uygulama çok uzun sürer. İğneli epilasyonda ağrı fazladır ve genellikle uygulamadan önce lokal anestezik krem sürülür. Buna rağmen ağrının çok şiddetli hissedildiği bildirilmektedir. Uygulamadan sonra da yanma hissi ve sızı devam eder. Bu nedenle kılların yoğun ve kalın olduğu bölgelerde ve geniş alanlarda iğneli epilasyon önerilmez. İğneli epilasyon sonrasında ince ciltlerde ve koyu renkli ciltlerde kalıcı iz ve leke kalma olasılığı fazladır. Uygulama sonrası genellikle sivilce benzeri ucu beyaz yapılar görünür ve bu durum 1 hafta ile 10 gün arasında sürebilir. Kabuklanma, alerji, kabartı,1-2 hafta sürebilen kızarıklık olasılığı yüksektir. İğneli epilasyonda hijyen çok önemlidir. Enfeksiyon riskine karşı kişiye özel iğneler kullanılmalıdır. Bu nedenle uygulama merkezinin hijyeni ve kalıcı iz kalma riskine karşı da estetisyenin deneyimi oldukça önemlidir.
K***
lazer epilasyona başlamak için bir kaç yerle görüştüm.gittiğim yerlerden bir tanesi iğneli epilasyon yapıyor.iğneli epilasyonu öyle bir anlattıki kafam karıştı acaba lazer yerine iğneli epilasyon mu yaptırsam diye düşünmeye başladım.iğneli epilasyon yaptıran tanıdığım hiç kimse yok. bu nedenle size sormak istedim, iğneli epilasyonun herhangi zararı varmı?
Buz Lazer
Merhabalar, iğneli epilasyonda kıl köklerine iğne ile elektrik akımı verilir ve kıl kökleri yakılır. Her kıl köküne bu işlem tekrarlanır. Dolayısıyla hem oldukça ağrılı hem de uzun süren bir uygulamadır. Uygulamadan sonra da yanma hissi genellikle devam eder. Uygulama yapılan alanda kabuklanma, alerji, sivilce benzeri yapılar, uzun süren kızarıklık görülme riski fazladır. Koyu renkli ciltlerde iğneli epilasyondan sonra iz ve leke oluşma riski de oldukça yüksektir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım