Koronavirüs (covid-19) ve Lazer Epilasyon

T***
Merhaba, malum corona virusu dolayısıyla pek çok yer süresiz tatil edildi. Gittiğim kliniğin lazer epilasyon bölümü de bir süreliğine kapandı. En son seansımın üzerinden bir buçuk ayı aşkın bir süre geçti ve normalde bu hafta diğer seansıma gitmem gerekiyordu. Ve artık koltuk altı ve genital bölgemde uzayan kıllar çok fazla rahatsızlık vermeye başladı. İstemeden lazere süresiz bir şekilde ara vermiş olacağım. Sizce bu dönemde uzayan kılları jiletle mi ağdayla mı almam daha doğru olur?
Buz Lazer
Merhabalar, yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19) nedeniyle önlem amaçlı birçok klinik geçici bir süre kapatma kararı aldı. Bu dönemde uzayan kıllar için kesinlikle ağda yapılmamalıdır. Lazer epilasyon seansları arasında zorunlu durumlar dışında kılların başka yöntemlerle alınmaması gerekir. Kliniklerin birçoğu koronavirüs nedeniyle kapandığı için bu geçici dönemde jilet yardımı ile kıl temizliği yapılabilir. Sizi rahatsız eden kılları mutlaka almanız gerekiyorsa jilet yardımı ile almanızı öneririz. Bu süreçte kılları kökünden koparan ağda, cımbız gibi işlemlerden kesinlikle uzak durmak gerekir.
A***
Koronavirüs nedeniyle Martın 20sindeki randevuma gidemedim.kıllar tekrar çıktı cımbızla alınca kolayca çıkıyor. Cımbızla almak istiyorum herhangi bir zararı olur mu 2 seansım daha var zaten
Buz Lazer
Merhabalar, koronavirüs nedeniyle birçok klinik geçici süre ile kapanma kararı aldı. Bu nedenle birçok kişi lazer epilasyon randevusuna gidememekte. Bu süre zarfında uzayan kıllara mümkünse dokunmamanızı öneririz. Ancak uzayan kıllar rahatsızlık verici hale geldiyse jilet yardımı ile kılların alınması daha doğru olacaktır. Ağda ve cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden kesinlikle kaçınılmalıdır.
A***
7 seans duzenli olarak gittim 8.seansima virusden dolayi gidemicem sorun olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, maalesef yaşadığımız bu zorlu süreçte birçok kişi lazer epilasyon seanslarına devam edememekte. Uzayan tüyler sizi çok rahatsız etmediği takdirde tüylere hiç bir işlem yapmamanızı öneririz. Bir seansta gecikme olması lazer epilasyonun etkisini azaltmaz. Uzayan tüyler sizi çok rahatsız ederse ağda ve cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden uzak durunuz, zorunlu kalınması halinde tıraşla tüy temizliği yapabilirsiniz.
M***
Merhabalar, gündemde korono virusu varken lazer epilasyonu yaptirmamda bir sakinca var midir. Gittigim yer saglik bakanligina bagli oldugu icin kapanmamis.
Buz Lazer
Merhabalar, bu süreçte zorunlu kalmadıkça evden çıkmamanızı ve evde kalmanızı öneririz. Korona virüs damlacık yoluyla bulaştığı için direkt lazer epilasyonla bulaşmaz ancak yakın temas bu süreçte oldukça tehlikeli. 14 günlük kuluçka süresinde kimlerin taşıyıcı olduğunu bilmek mümkün olmadığı için lazer epilasyon yaptırırken uygulayıcının veya sizin hapşırmanız istenmeyen durumlara (bulaşmaya) yol açabilir. Çünkü, lazer epilasyon esnasında uzmanlar tarafından önerilen en az 1 metre mesafenin korunması mümkün değildir. Hem sizin hem de lazer epilasyon uygulayan kişinin sağlığı açısından bu süreçte lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. Lütfen çok acil bir durum olmadığı takdirde evde kalınız!
Z***
Merhabalar covid 19 sebebiyle 7.seanstan sonra gitmem gereken seansa gidemedim ve arada 2 aylık bir bosluk oldu bu gidişle de en az 1 ay daha gidilmeyecek gibi.Bu durum epilasyonu nasıl etkiler,bu zamana kadar yaptırdığım seanslar boşa mı gider
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda lazer epilasyona ara verilmemesi ve seanslara zamanında gidilmesi gerekir. Ancak yaşadığımız bu zorlu süreçte maalesef birçok kişi lazer epilasyon seanslarına ara vermek durumunda kaldı. Diğer seanslarınız elbette boşa gitmez, 1 seansın zamanında yapılamaması lazer epilasyonun etkisini azaltmaz. Bu süre zarfında uzayan tüyler için ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemler yapmayınız. Çok zor durumda kalırsanız jilet yardımı ile tüy temizliği yapabilirsiniz.
B***
merhaba 17 yaşındayım buz lazere başladım 1 seans gittim corono virüs nedeniyle gidemiyorum kıllarım uzadı ve rahatsız ediyor şehir dışına gideceğim için bir süre devam edemeyeceğim kıllarımı neyle almalıyım ve kollarımın üst bölümünde sivilce tarzı bir sürü kızarıklık oldu virüs yüzünden hastaneye de gidemiyorum normal mi?
Buz Lazer
Merhabalar, corona virüs nedeniyle klinikler kapalı olduğu için bir müddet uzayan kıllara dokunmamak daha doğru olacaktır. Bu sürecin uzaması durumunda, uzayan kılları jilet yardımı ile alabilirsiniz. Cımbız ve ağda gibi kıları kökünden koparan işlemlerden uzak durunuz. Lazer epilasyondan sonra kızarıklık olabilir ve bu durum kendiliğinden birkaç gün sonra geçer.
G***
Merhaba lazere 2 defa gittim simdi ise salgin sebebi ile gitmemem gerekio ama ben sonuc alamamaktan dolayi gitmeyi düşünüyorum sizce ne yapmaliyim daha yeni baslamisken ara vermem dogru olurmu
Buz Lazer
Merhabalar, ne yazık ki bu süreçte lazer epilasyon seanslarına zorunlu olarak ara vermek gerekiyor. Zaten tüm merkezler salgın nedeniyle kapalı. Uzayan kıllara bir müddet daha dokunmamanızı öneririz. Süreç uzarsa ve uzayan kıllar sizi çok rahatsız ederse jilet yardımı ile kılları temizleyebilirsiniz.
A***
Korona sebebiyle lazere gidemiyoruz peki yüz bölgesi için ne yapmalıyız
Buz Lazer
Merhabalar, bu süreçte kılları kökünden koparan cımbız ve ağda gibi işlemlerden uzak durmanızı öneririz. Bir müddet daha kıllara dokunmamanız daha doğru olacaktır.
Y***
Yüzüme lazere gidiyorum ve 4. Seansima girmeden koronadan dolayı kapatildi. İşe gidip geliyorum ve yüzümün hiç bı yeri çıkmıyor ama bıyıklarım çıkıyor çok rahatsız oluyorum. İple alsam olur mu ?
Buz Lazer
Merhabalar, bu dönem covid-9 salgını nedeniyle birçok kişi ne yazık ki lazer epilasyon seanslarında aksama yaşıyor. Bu süre zarfında yüzünüzdeki kılları makasla kısaltabilirsiniz. Kılları kökünden koparabilecek işlemlerden uzak durmanızı öneririz.
Ö***
Merhaba, corana virüs nedeniyle güzellik merkezleri kapalı bu süreçte ağda ve jilet kullanmayın diye paylaşım yapmışlardı, bu süreçte epilasyon aletinin cımbızlı değilde diğer başlığı ile tüyleri alabilir miyiz
Buz Lazer
Merhabalar, korona virüs nedeniyle lazer epilasyon seanslarında maalesef aksamalar yaşanmaktadır. Bu süreçte ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemelerden uzak durmak gerekir. Vücut kılları için jilet kullanabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım