Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

L***
Benim üç gün sonra lazer epilasyon randevum var. Dün adet gördüm. Aslında hafta sonuna doğru adet olurum diye hesaplamıştım ama erken oldum. Randevumu iptal etmek için aradım, çok yoğunlarmış iptal ederlerse 15 gün sonraya ancak randevu verebiliyorlar. Ben de seanslarım aksasın istemiyorum. Hem kıllar çok uzadı, böyle daha fazla dolaşamam. Randevuma gidersem adetimin son günü olacak. Lazer epilasyon adet bittikten kaç gün sonra yapılır normalde, adetin son günü yaptırırsam bir zararı olur mu? Acil yardıma ihtiyacım var. Cevabınızı bekliyorum, teşekkür ettim.
Buz Lazer
Merhabalar, adet döneminde kişi daha hassas olacağı için bu dönemde lazer epilasyon yaptırılmaması önerilir. İdeali adet bittikten 2-3 gün sonra lazer epilasyonun yapılmasıdır. Ancak adet döneminde lazer epilasyon yaptırmanın tıbbi olarak bir sakıncası yoktur. Kişi bu dönemde özellikle ağrıya karşı daha hassas olacağı için adet bittikten sonra lazer epilasyon yaptırılması daha doğrudur. Adet döneminde genital bölgenin lazer epilasyonu hem hasta hem de uygulayıcı açısından zordur. Bu nedenle genital bölge lazer epilasyonu adet döneminde uygulanmaz. Diğer bölgeler için sizin durumunuz gibi acil durumlarda adetin son günü lazer epilasyon yaptırılabilir, ancak ideali adet bitiminden 2-3 gün sonra lazer epilasyon yaptırılmasıdır.
K***
Adet döneminde lazer epilasyon yaptırmak doğru değilmiş.Ben iki gün önce adet gördüm, ne zaman lazer epilasyon yaptırabilirim?
Buz Lazer
Merhabalar, adet döneminde kişinin ağrıya hassasiyeti daha fazla olacağı için bu dönemde lazer epilasyon yaptırılmaması önerilir. Adet bittikten 2-3 gün sonra lazer epilasyon yaptırılabilir.
M***
Benim gelecek lazer epilasyon seansım muhtemelen adet olduğum döneme gelecek. Adet döneminde lazer yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Adetten kaç gün sonra lazer epilasyon yaptırmak gerekir? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, adet döneminde kişi ağrıya karşı daha duyarlı ve daha hassas olacağı için lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. Adet döneminin bitiminden 2-3 gün sonra lazer epilasyon yaptırılması uygundur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım