Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Beyaz Kıllarda Etkili Midir?

M***
Merhaba, sakal ve çenemde bir kaç bölgede kıllarım beyazladı. Cımbızla çekiyorum hep,cımbız iyice kalınlaştırdı.Beyaz ve kalın bu kıllar çok sinirimi bozuyor.Lazer epilasyon için bir kliniğe gittim,beyaz kılları görmez lazer dediler.Bir de size danışmak istedim,gerçekten beyaz kılları gören lazer yok mu hiç. Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonun etki mekanizması; lazer enerjisinin kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmesidir. Beyaz kıllarda renk pigmenti olmadığından lazer ışını kıl tarafından emilemez ve lazer enerjisi kıl köküne etki edemez. Dünyada beyaz kıllar üzerinde etkili hiç bir lazer epilasyon cihazı bu nedenle yoktur.
K***
Merhaba, lazer beyaz kılları görür mü? Yüz bölgeme lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bıyıklarımda beyazlamış kıllar var ve sinirime dokunuyorlar.
Buz Lazer
Merhabalar, maalesef lazer epilasyon beyaz kıllarda etkili değildir. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınını absorbe etmesi sonucu gerçekleşiyor. Beyaz kılda renk pigmenti olmadığından lazer ışını absorbe edilemez ve dolayısıyla lazer epilasyon etki edemez.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım