Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Beyaz Kıllarda Etkili Midir?

M***
Merhaba, sakal ve çenemde bir kaç bölgede kıllarım beyazladı. Cımbızla çekiyorum hep,cımbız iyice kalınlaştırdı.Beyaz ve kalın bu kıllar çok sinirimi bozuyor.Lazer epilasyon için bir kliniğe gittim,beyaz kılları görmez lazer dediler.Bir de size danışmak istedim,gerçekten beyaz kılları gören lazer yok mu hiç. Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonun etki mekanizması; lazer enerjisinin kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmesidir. Beyaz kıllarda renk pigmenti olmadığından lazer ışını kıl tarafından emilemez ve lazer enerjisi kıl köküne etki edemez. Dünyada beyaz kıllar üzerinde etkili hiç bir lazer epilasyon cihazı bu nedenle yoktur.
K***
Merhaba, lazer beyaz kılları görür mü? Yüz bölgeme lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bıyıklarımda beyazlamış kıllar var ve sinirime dokunuyorlar.
Buz Lazer
Merhabalar, maalesef lazer epilasyon beyaz kıllarda etkili değildir. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınını absorbe etmesi sonucu gerçekleşiyor. Beyaz kılda renk pigmenti olmadığından lazer ışını absorbe edilemez ve dolayısıyla lazer epilasyon etki edemez.
N***
İyi günler efendim, ben 58 yaşındayım. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum. Yüzümdeki kılların aralarında bir hayli beyazlayan kıllar var. Lazer epilasyon bu beyaz kıllarda etki edermi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kıla rengi veren melanin pigmenti tarafından lazer enerjisinin emilmesi ile gerçekleşir. Beyaz kıllarda renk pigmenti olmadığından,lazer enerjisi kıl tarafından emilemez ve dolayısıyla lazer epilasyon beyaz kıllarda etkili edemez.
K***
Merhaba, lazer epilasyon yaptırmak için gittiğim yerde beyaz kıllara etki etmez dediler. beyaz kıllarda etkili olan lazer epilasyon cihazı var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon esnasında kıla rengini veren melanin pigmenti lazer ışınını abzorbe eder, lazer ışını kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Lazer epilasyonun etki mekanizması bu şekilde gelişir. Dolayısıyla beyaz kıllarda renk pigmenti olmadığından lazer ışını kıl köküne iletilemez ve kıl kökü tehrip edilemez.
F***
Ben annem için size danışmak istedim,annem 66 yaşında.Kıl temizliğinde zorlanıyor, lazer epilasyona götürsem rahat eder diye düşünüyorum. yaşından dolayı kılların çoğu beyaz,beyaz kıllara lazer epilasyon yapılırmı, etkisi olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon beyaz kıllar üzerinde etkili değildir. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından lazer enerjisinin abzorbe edilmesi sonucu gerçekleşir. Beyaz kıllarda melanin pigmenti bulunmadığından lazer enerjisi kıl köküne iletilemez ve kıl kökünü tahrip edemez.
D***
İyi günler, ben sakal üzerine lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Ama biraz geç kaldım galiba, kıllarım bayağı beyazladı. Beyaz kıllarda lazer epilasyon etkili olurmu?Teşekkürler
Buz Lazer
Merhabalar, ne yazık ki beyaz kılların epilasyonu mümkün değildir. Lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Beyaz kıllar renk pigmenti içermediğinden bu etki oluşmaz ve dolayısıyla lazer epilasyon beyaz kıllarda etki gösteremez. Dünyada beyaz kıllar üzerinde etkili hiçbir lazer sistemi yoktur.
E***
Merhaba, sakal üstüne lazer yaptırmayı düşünüyorum ama duydum ki beyaz kıllara etki etmiyormuş. Sakallarımda bir hayli beyaz kıl var. Beyaz kıllar için ne önerirsiniz?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonda lazer ışını kıla rengini veren melanin tarafından emilirve lazer ışını kıl köküne iletilir. Burada ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Beyaz kılda melanin pigmenti bulunmaz. Bu nedenle kıl lazer enerjisini ememez ve kıl köküne nüfus edemez. Dolayısıyla lazer epilasyon beyaz kıllarda etkili değildir. Dünyada beyaz kıllara etki eden hiç bir lazer epilasyon teknolojisi yoktur.
K***
iyi günler, anneme lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyoruz. 62 yaşında annem ve haliyle kıllarının bir çoğu beyaz. Lazer epilasyon bu beyaz kıllarda etkili olur mu,teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınını emmesi sonucu gerçekleşir. Dolayısıyla renk pigmenti olmadığında lazer epilasyon etkili olamaz. Dünyada beyaz kıllar üzerinde etkili hiç bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım