Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Ciltte Leke Bırakır mı ?

F***
25 yaşındayım araştırmalarım sonucunda Buz Lazer işlemi yaptırmaya karar verdim. Tüm vücut yaptırmak istiyorum fakat işlem sonrasında vücudum da herhangi bir leke oluşur mu? Öyle bir şey varsa tekrardan düşünmem gerekiyor.
Buz Lazer
Merhabalar , Buz Lazer Epilasyon uygulamasında işlem öncesi ve sonrası güneşten korunduğu takdirde leke oluşumu görülmemiştir. Vücuda verilen lazer uygulamasında in-motion tekniği ile kıl kademeli ısıtılırken , epidermis ise Buz başlık tekniği ile soğutularak işlem hem acısız ve aynı zamanda cilde zarar vermediği için leke oluşumu engellenmektedir.
Ö***
Merhaba, bacaklarımda epilasyondan sonra hafif yanıklar olmuştu. Yanıklar geçti ama şimdi de beyaz beyaz lekeler oluştu. Bunlar geçer mi?
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Lazer epilasyonun cilt rengine ve/veya kıl yapısına uygun olmayan hatalı dozlarda yapılması, Alexandrite dalga boyu ile bronz tene uygulama yapılması sonucu ciltte yanıklar oluşabilmekte. Yanıklara bağlı olarak ciltte hipopigmentasyon (cilt renginde açılma ) veya hiperpigmentasyon ( cilt renginde koyulaşma ) gelişebilir. Bu renk değişiklikleri zamanla düzelir, iyileşme süresi kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir.
S***
İyi çalışmalar, lazer epilasyon yüzde çene ve bıyık bölgem için düşünüyorum. Fakat leke yapar diye de korkuyorum.Bir arkadaşımın yüzünde epilasyondan sonra kahverengi lekeler oluştu. Bu yüzden karasız kaldım,yardımcı olun lütfen..Teşekkür ettim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla ve eğitim almış uzman kişiler tarafından doğru dozlarda uygulandığında ciltte leke oluşturmaz. Lazer epilasyon sonrası ciltte oluşan lekeler hatalı dozlarla yapılan uygulamalar sonrası meydan gelmektedir. FDA onayına sahip Buz Lazer cihazı ile uygulama yapan merkezlere sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayarak ulaşabilir, size en yakın merkezi tercih edebilirsiniz.
D***
Merhaba, lazer epilasyon yaptırmadan önce merak ettiğim bazı konuları araştırıyorum.En çok da leke olur mu diye endişem var, bazı kişilerde lazer epilasyondan sonra lekelenme olmuş.Bu lekelenme herkeste olur mu, bu hususta bilgi verirseniz yararlı olur benim için.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon sonrası oluşan cilt lekeleri hatalı dozlarla yapılan uygulamalar sonrasında gelişebilmektedir. Cilt rengine uygun olmayan hatalı dozlar ciltte renk koyulaşmalarına neden olduğu gibi hipopigmentasyon denilen beyazlamalara da neden olabilmektedir. Uygulama yapılan lazer dalga boyunun özelliğine göre belirlenen süreden önce güneşe çıkmak da leke gelişmesinin nedenleri arasındadır. Cilt rengine uygun dozlarla uygulama yapıldığında ve verilen süre zarfında güneşten korunduğunda leke oluşumu söz konusu değildir.
A***
Merhaba, benim lazer epilasyondan sonra bacaklarımda koyu renkli lekeler oldu. Alex diye bir cihazla yapıldı epilasyon. Kılalr bitti şükür ama leke kaldı. Yaptırdığım yer, esmersiniz o yüzden lekelenme olmuş dedi. İyi de esmerlerde leke kalacağını söylemediler ki baştan. Esmer kişilerde lazer epilasyon leke bırakır mı diye sizin de görüşünüzü almak istedim. Teşekkür ederim,
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygun dozlarla yapılmadığı zaman tüm cilt tiplerinde leke bırakabilir. Özellikle yüksek melanin emilimine sahip Alexandrite dalga boyuyla esmer kişilerde kullanılan hatalı dozlar, leke oluşmasına neden olabilmektedir. Uygun dozlarlave uygun dalga boyuyla yapılan lazer epilasyon esmer ten dahil hiç bir ciltte leke bırakmaz.
A***
İyi çalışmalar, size bir konuda danışmak istiyorum. Yüzüme buz lazer yaptırmak için randevu aldım. Bazen lazer epilasyonun ciltte leke bıraktığını duydum.Buz lazerin yüzümde leke yapma gibi bir riski var mıdır? Acil cevap vermenizi bekliyorum.İyi günler.
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onayına sahip güvenliği ve etkinliği tüm dünyada kabul görmüş bir cihazdır. Orijinal Buz Lazer kliniklerinin hepsinde cihazın eğitimini almış uzman kişiler uygulama yapmaktadır. Lazer epilasyon güvenli cihazlarla, eğitim almış kişiler tarafından doğru parametrelerle uygulandığında ciltte leke oluşturma ve başka bir yan etki riski yoktur. Lazer epilasyon sonrası cilt lekeleri, hatalı dozlarla uygulama yapılması sonucu ciltte yanık oluşmasına bağlı olarak gelişir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım