Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Ciltte Leke Bırakır mı ?

F***
25 yaşındayım araştırmalarım sonucunda Buz Lazer işlemi yaptırmaya karar verdim. Tüm vücut yaptırmak istiyorum fakat işlem sonrasında vücudum da herhangi bir leke oluşur mu? Öyle bir şey varsa tekrardan düşünmem gerekiyor.
Buz Lazer
Merhabalar , Buz Lazer Epilasyon uygulamasında işlem öncesi ve sonrası güneşten korunduğu takdirde leke oluşumu görülmemiştir. Vücuda verilen lazer uygulamasında in-motion tekniği ile kıl kademeli ısıtılırken , epidermis ise Buz başlık tekniği ile soğutularak işlem hem acısız ve aynı zamanda cilde zarar vermediği için leke oluşumu engellenmektedir.
Ö***
Merhaba, bacaklarımda epilasyondan sonra hafif yanıklar olmuştu. Yanıklar geçti ama şimdi de beyaz beyaz lekeler oluştu. Bunlar geçer mi?
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Lazer epilasyonun cilt rengine ve/veya kıl yapısına uygun olmayan hatalı dozlarda yapılması, Alexandrite dalga boyu ile bronz tene uygulama yapılması sonucu ciltte yanıklar oluşabilmekte. Yanıklara bağlı olarak ciltte hipopigmentasyon (cilt renginde açılma ) veya hiperpigmentasyon ( cilt renginde koyulaşma ) gelişebilir. Bu renk değişiklikleri zamanla düzelir, iyileşme süresi kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım