Lazer Epilasyon Güvenli mi?

N***
19 yaşında kızım lazer epilasyon yaptırmak istiyor. Ergenliğe girdiğinden beri kıl problemi çok fazla.Ergenlikte lazer epilasyon yapılmadığı için beklemek zorunda kaldı.Şimdi biran önce başlamak istiyor.Ben de yaptırmasından yanayım bir itirazım yok ama daha yaşı küçük. Allah korusun vücuduna zarar verir diye korkuyorum.Ben lazer epilasyon yaptırmadığım için tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum. Gençler hemen yaptırmak istiyorlar her şeyi ama araştırmakta fayda var. İlerde başlarına bir şey gelirse geriye dönüşü olmaz. Bu yüzden size sormak istedim, lazer epilasyon güvenli midir, tehlikesi var mıdır?Teşekkür ederim,iyi çalışmalar.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmış bir uygulamadır. Bir uygulamanın ya da cihazın FDA onayı alabilmesi için vaat ettiği tedavide etkili olduğunu ve bu tedaviyi yaparken çevre dokulara zarar vermediğini bilimsel çalışmalarla kanıtlamış olması gerekmektedir. Lazer epilasyon hakkındaki bilimsel ve klinik çalışmalarla çevre dokulara zara vermediğini ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilerinin olmadığını kanıtlamıştır. Lazer epilasyon, FDA onayına sahip güvenli cihazlarla alanında deneyimli kişiler tarafından uygulandığında son derece güvenlidir. Lazer ışını sadece kıl kökünü hedefler. Kıl kökleri cildin birkaç milimetre altındadır. Lazer ışını daha derinde bulunan hiç bir iç organa ulaşamaz. Dolayısıyla hiç bir iç organa ve çevresindeki dokulara zarar vermez. Uygulama öncesi ve sonrası talimatlara uyulması kaydıyla lazer epilasyon yan etki riski düşük bir uygulamadır. Lazer epilasyonda cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve kıl yoğunluğu gibi faktörlere göre doğru dozlar belirlenmeli ve buna göre uygulama yapılmalıdır. Bu nedenle kullanıcının deneyimi çok önemlidir. Her lazer epilasyon cihazı her cilt tipine uygun olamayabilir. Örneğin; Bronz tene Alexandrite lazerlerle uygulama yapıldığında ciltte yanık ve buna bağlı leke oluşma riski oldukça yüksektir. Buz Lazer ise kullandığı patentli teknolojilerle bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle lazer epilasyon yaptığına dair FDA onayına sahiptir.
C***
lazer epilasyona başlamadan evvel aklımı kurcalayan bazı konular var. tüm vücuda yaptırmayı düşünüyorum. lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ilerde bir sorun olurmu, güvenlimidir diye size danışmak istedim.çünkü bazı uygulamaların zararlı olduğu ilerki zamanlarda ortaya çıkabiliyor.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı almıştır. FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onayı, sadece hakkında güvenli olduğuna dair yeterli bilimsel çalışma olan uygulamalara verilir. Bir uygulama ve/veya cihaz FDA onayına sahipse, vaat ettiği tedaviyi çevre dokulara zarar vermeden yapıyor demektir. 22 yılı aşkın süredir tüm dünyada uygulana lazer epilasyon güvenli bir uygulamadır.
S***
Merhabalar Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat yaptırmak istediğim salon diode buz başlık kullandığını ve FDA onaylı olduğunu söylüyor güvenebilir miyim birde buralarda okuduktan sonra hangi makina tercihinde bulunmalıyım kafam karıştı
Buz Lazer
Merhabalar, orijinal Buz Lazer merkezleri için www.buzlazer.com web sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz. Buz Lazer, patentli teknolojiler kullanan 80'nin üzerinde ülkede kullanılan bir sistemdir. FDA onayına sahiptir. Güvenli, etkili, kalıcı ve ağrısız bir lazer epilasyon için Buz Lazer ideal bir çözümdür.
Ş***
Lazer epilasyon yapan o kadar çok yer varki. Lazer epilasyonu güvenilir bir şekilde yapıp yapmadıklarını nasıl anlayacağız? Güvenli lazer epilasyon için yaptıracağımız yerde neye dikkat etmemiz gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması gerekir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı bir cihaz, vaat ettiği tedaviyi etkili ve güvenli bir şekilde yaptığını bilimsel çalışmalarla kanıtlamış demektir. Bu nedenle güvenli bir lazer epilasyon için uygulama mutlaka FDA onaylı cihazlarla yapılmalıdır. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli epilasyon yaptığına dair FDA onayına sahiptir. Hakkında birçok bilimsel çalışma mevcut olan Buz Lazer güvenli bir sistemdir. Orijinal Buz Lazer merkezlerine sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkinden ulaşabilirsiniz.
D***
Bende buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorum.verdiginiz İzmir'deki kilinik isimleri güvenilir mi
Buz Lazer
Merhabalar, sitemizin Nerede Yaptırabilirim bölümünde yer alan tüm merkezler orijinal Buz Lazer merkezleridir. Tüm bu merkezler aynı zamanda cihazların bakımını zamanında yaptıran merkezlerdir. Buz Lazer, FDA onaylı güvenli bir sistemdir ve tüm kullanıcılarımız Buz Lazer eğitimini almış kullanıcılardır. Listede yer alan merkezlerde güvenle Buz Lazer yaptırabilirsiniz.
L***
Lazer epilasyonun herhangi bir zararı varmı,ben tüm vücuduma yaptırmak istiyorum.Buz lazeri çok duydum,buz lazer güvenli mi?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onayına sahip güvenli bir sistemdir. Buz Lazer kullandığı patentli teknolojilerle cilt yanığı gibi yan etki risklerini minimuma indirir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda güvenle uygulanır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım