Lazer Epilasyon Güvenli Mi?

N***
19 yaşında kızım lazer epilasyon yaptırmak istiyor. Ergenliğe girdiğinden beri kıl problemi çok fazla.Ergenlikte lazer epilasyon yapılmadığı için beklemek zorunda kaldı.Şimdi biran önce başlamak istiyor.Ben de yaptırmasından yanayım bir itirazım yok ama daha yaşı küçük. Allah korusun vücuduna zarar verir diye korkuyorum.Ben lazer epilasyon yaptırmadığım için tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum. Gençler hemen yaptırmak istiyorlar her şeyi ama araştırmakta fayda var. İlerde başlarına bir şey gelirse geriye dönüşü olmaz. Bu yüzden size sormak istedim, lazer epilasyon güvenli midir, tehlikesi var mıdır?Teşekkür ederim,iyi çalışmalar.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmış bir uygulamadır. Bir uygulamanın ya da cihazın FDA onayı alabilmesi için vaat ettiği tedavide etkili olduğunu ve bu tedaviyi yaparken çevre dokulara zarar vermediğini bilimsel çalışmalarla kanıtlamış olması gerekmektedir. Lazer epilasyon hakkındaki bilimsel ve klinik çalışmalarla çevre dokulara zara vermediğini ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilerinin olmadığını kanıtlamıştır. Lazer epilasyon, FDA onayına sahip güvenli cihazlarla alanında deneyimli kişiler tarafından uygulandığında son derece güvenlidir. Lazer ışını sadece kıl kökünü hedefler. Kıl kökleri cildin birkaç milimetre altındadır. Lazer ışını daha derinde bulunan hiç bir iç organa ulaşamaz. Dolayısıyla hiç bir iç organa ve çevresindeki dokulara zarar vermez. Uygulama öncesi ve sonrası talimatlara uyulması kaydıyla lazer epilasyon yan etki riski düşük bir uygulamadır. Lazer epilasyonda cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve kıl yoğunluğu gibi faktörlere göre doğru dozlar belirlenmeli ve buna göre uygulama yapılmalıdır. Bu nedenle kullanıcının deneyimi çok önemlidir. Her lazer epilasyon cihazı her cilt tipine uygun olamayabilir. Örneğin; Bronz tene Alexandrite lazerlerle uygulama yapıldığında ciltte yanık ve buna bağlı leke oluşma riski oldukça yüksektir. Buz Lazer ise kullandığı patentli teknolojilerle bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle lazer epilasyon yaptığına dair FDA onayına sahiptir.
C***
lazer epilasyona başlamadan evvel aklımı kurcalayan bazı konular var. tüm vücuda yaptırmayı düşünüyorum. lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ilerde bir sorun olurmu, güvenlimidir diye size danışmak istedim.çünkü bazı uygulamaların zararlı olduğu ilerki zamanlarda ortaya çıkabiliyor.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı almıştır. FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onayı, sadece hakkında güvenli olduğuna dair yeterli bilimsel çalışma olan uygulamalara verilir. Bir uygulama ve/veya cihaz FDA onayına sahipse, vaat ettiği tedaviyi çevre dokulara zarar vermeden yapıyor demektir. 22 yılı aşkın süredir tüm dünyada uygulana lazer epilasyon güvenli bir uygulamadır.
S***
Merhabalar Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat yaptırmak istediğim salon diode buz başlık kullandığını ve FDA onaylı olduğunu söylüyor güvenebilir miyim birde buralarda okuduktan sonra hangi makina tercihinde bulunmalıyım kafam karıştı
Buz Lazer
Merhabalar, orijinal Buz Lazer merkezleri için www.buzlazer.com web sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz. Buz Lazer, patentli teknolojiler kullanan 80'nin üzerinde ülkede kullanılan bir sistemdir. FDA onayına sahiptir. Güvenli, etkili, kalıcı ve ağrısız bir lazer epilasyon için Buz Lazer ideal bir çözümdür.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım