Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon için İdeal Kıl Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

avatar
T***
Merhaba benim 4 gün sonra ilk lazer epilasyon seansım var. Hayatımda ilk defa lazer epilasyon yaptıracağım.Bu yüzden seanstan önce kıllarımı ne kadar uzunlukta bırakmam gerek tam olarak bilmiyorum gelmeden önce jilet yardımı ile kısaltın dendi ne kadar bir kısaltmadan bahsediliyor ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonun etki mekanizması, kıl kökünde kalıcı hasar yaratmak ve kökün bir daha kıl üretememesini sağlamaktır. Bu yüzden lazer ışınlarının hedefi olan kıl köklerini koparacak ağda, cımbız gibi yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu işlemler yerine uygulama yapılacak bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüyler jilet yardımı ile kısaltılmalı. Cilt yüzeyi tamamen istenmeyen kıl ve tüylerden temizlenmelidir. Bu işlem mutlaka her lazer epilasyon seans öncesi yapılmalıdır.
avatar
L***
Merhaba yarın lazer epilasyon seansım var kılları kısaltmam gerekiyormuş jilet ile ne kadar kısaltmam gerek tamamen mi almalıyım?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları sırasında kıl kökleri hedef alınır. Bu yüzden lazer epilasyon seanslarından önce uygulama yapılacak bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüylerin köklerine zarar vermeden kısaltılmalıdır. Cilt yüzeyi lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce tamamen jilet yardımı temizlenmelidir.
avatar
B***
Lazer epilasyon seanslarından önce kısaltma yapıp öyle katılım sağlayın dendi. kısaltma ne kadar bir kısaltmadan bahsediliyor?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon seanslarından önce cilt yüzeyi tamamen istenmeyen kıl ve tüylerden temizlenmelidir. Kısaltma işlemi jilet, tüy dökücü krem gibi kıl köküne zarar vermeyen işlemeler ile yapılmalıdır. Uygulama yapılacak bölgeler her lazer epilasyon seans öncesi mutlaka yapılmalıdır.
avatar
T***
Merhaba buz lazer epilasyon için ideal bir kıl uzunluğu var mıdır?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, uygulama yapılacak bölgeler her buz lazer epilasyon seans öncesi mutlaka yapılmalıdır. Kısaltma işlemleri jilet, tüy dökücü krem gibi kıl köküne zarar vermeyen yöntemler ile cilt yüzeyi tamamen istenmeyen kıl ve tüylerden temizlenerek yapılmalıdır.
avatar
G***
İyi çalışmalar genital bölgeye buz lazer yaptırmak istiyorum seans öncesi kısaltmayı ne kadar yapıyoruz ve yer bilgisi alabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistem olup istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı olarak azalma sağlamaktadır. Buz Lazer sahip olduğu patentli ICE Teknolojisi ile cilt yüzeyini -3 dereceye kadar soğutarak sizlere acısız ve konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunar. Buz Lazer epilasyon seanslarınızdan önce uygulama yapılacak alanların temizliğini jilet yada tüy dökücü krem ile yüzeyde hiç tüy kalmayacak şekilde yapmanızı öneririz. Gerçek Buz Lazer merkezleri için sayfamızın 'Nerede Yaptırabilirim' kısmını ziyaret edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.
avatar
İ***
Merhaba lazer epilasyon seanslarından önce kısaltma yapılamalı diyorlar bu kısaltma ne kadar bir kısaltma?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüylerin köklerine zarar verilmeden kısaltılmalıdır. Kısaltma işlemi için jilet veya tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Cilt yüzeyi lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce tamamen temizlenmelidir.
avatar
L***
Merhaba benim bir hafta sonra ilk buz lazer epilasyon seansın var bana kıllarını kısaltmam gerektiğini söylediler kılların uzunluğu ne kadar olmalı kısaltma ile kastettikleri şey nedir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seansınızdan önce uygulama yapılacak alanın temizliğini kıl köklerine zarar vermeyen jilet yada tüy dökücü krem yardımı ile yüzeyde hiç tüy kalmayacak şekilde yapmanızı öneririz.
avatar
N***
Seans sırasında parça parça uzun bölgelerin kaldığını düzgün jiletleme yapamadığımı ve bu yüzden bu bölgelerde o seans için iyi sonuç alamayacağım söylendi ne kadar doğru acaba?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarınız sırasında lazer ışınlarının kıl köklerini hedef alabilmesi ve seansınızın etkinliğini arttırmak acısından, uygulamadan 1 gün önce epilasyon yapılacak alanlar jilet veya tüy dökücü krem yardımı ile tamamen temizlenmelidir.
avatar
H***
Seanslardan önce kıl uzunluğu ne kadar olmalı ve kısaltmaların nasıl yapmalıyız? Lütfen yardımcı olur musunuz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonun etki mekanizması, kıl kökünde kalıcı hasar yaratmak ve kökün bir daha kıl üretilmesini engellemektedir. Kıl köklerinin seanslar sırasında lazer ışınları tarafından hedeflene bilmesi için kısaltmaların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Cilt yüzeyi jilet veya tüy dökücü krem yardımı ile tamamen istenmeyen kıl ve tüylerden temizlenmelidir. Bu işlemi her lazer epilasyon seansından 1 gün önce tekrarlanmalıdır.
avatar
R***
Merhaba, lazer epilasyondan 8-9 saat önce tüylerin temizlenmesi uygun mudur ne kadar uzun kalmalı ? Teşekkürler.
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seansından 1 gün içerisinde uygulama yapılacak bölgeyi temizlemeniz gerekir. Kısaltma işlemi jilet, tüy dökücü krem gibi kıl köküne zarar vermeyen yöntemler ile cilt yüzeyi tamamen istenmeyen tüylerden temizlenmelidir.
avatar
D***
Lazer epilasyon seanslarından önce kısaltma yapıyorum tıpkı söylenen gibi fakat tek tük kalsa bile uyarıyorlar ben aslında çok dikkatli yapmıyorum kısaltmaları sanırım tamamen almalıyım doğru mudur?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon seanslarından önce cilt yüzeyi istenmeyen kıl ve tüylerden tamamen temizlenmelidir. Kısaltma işlemi jilet, tüy dökücü krem gibi kıl köküne zarar vermeyecek işlemler ile yapılmalıdır. Kısaltma işlemleri uygulama yapılacak bölgeler için her lazer epilasyon seans öncesi mutlaka tekrardan yapılmalıdır.
avatar
N***
Lazer epilasyona gideceğim genital bölge ve koltuk altı için arkadaşlarımın bazıları tüylerini almadan gidiyormuş öyle mi hakikaten benim almam gerekir mi ben sayfanızda yer alan bir merkeze gideceğim alırsam ne kadar almam gerekir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer seanslarından önce cilt yüzeyi istenmeyen kıl ve tüylerden tamamen temizlenmelidir. Kısaltma işlemi jilet, tüy dökücü krem gibi kıl köküne zarar vermeyecek yöntemler ile yapılmalıdır. Temizleme işlemi uygulama yapılacak bölgeler için her Buz Lazer seansı öncesi mutlaka yapılmalıdır.
avatar
İ***
merhaba benim lazer epilasyon seansım var internetten bulduğum bir yere randevu aldım gitmeden kılları nasıl almam lazım almalı mıyım?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarından bir gün önce, kıl köküne zarar vermeyecek şekilde jilet veya tüy dökücü krem ile işlem yapılacak bölgenin temizliği tamamen sağlanmalıdır.
avatar
A***
Merhaba lazer epilasyon için randevu aldım ama 4 gün önce kısaltma yapmamı istediler siz de burda bir gün önce demişsiniz hangisi doğru kıllar daha da uzayacaktır 4 güne kadar ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, gitmiş olduğunuz merkez size yapılacak uygulama yöntemi ve şekli hakkında tam bir bilgiye sahip olmadığımızdan doğru yada yanlış diyemiyorum. Fakat normal şartlarda lazer epilasyon öncesinde normal şartlarda 1 gün öncesinde yüzeyde hiç tüy kalmayacak şekilde uygulama yapılacak bölge jilet veya tüy dökücü krem yardımı ile temizlenmelidir.
avatar
Ş***
Buz lazer epilasyon seansına gitmeden önce bacaklarım alınmalı, ne kadar almalıyım, ne ile almalıyım bana yardımcı olup bilgi verir misiniz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları sırasında hedef kıl kökleridir. Dolayısıyla lazer epilasyon seanslarından önce uygulama yapılacak bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüylerin köklerine zarar vermeden kısaltılmalıdır. Cilt yüzeyi lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce uygulama yapılacak alanlar tamamen jilet veya tüy dökücü krem yardımı temizlenmelidir. Kısaltma işlemlerini her lazer epilasyon seans öncesi mutlaka tekrarlamalısınız.
avatar
E***
Merhaba Soprano Titanium buz lazer epilasyona başlayacağım. Anlaştığım klinik sayfanızda olan bir merkez kıllarımı ne kadar uzunlukta bırakmalıyım kısaltmayı ne derece yapmalıyım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, kısaltmalarınızı işlemlerden 1 gün önce kıl köklerine zarar vermeden, jilet veya tüy dökücü krem yardımı ile yapmalısınız. Ayrıca uygulama yapılacak alanda bulunan tüyler, cilt yüzeyi tamamen temizlenecek şekilde kısaltılmalıdır.
avatar
K***
Merhaba yarın buz lazer epilasyon için randevum var bu gece tüylerimi alacağım kısaltmam gerekiyormuş jilet ile ne kadar bir kısaltmadan bahsediliyor?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce uygulama yapılacak bölge istenmeyen kıl ve tüylerden kıl köklerine zarar vermeden yüzeysel olarak temizlenmelidir. Bu yüzeysel temizleme işlemi jilet veya tüy dökücü krem ile yapılmalıdır. Temizleme işlemi cilt yüzeyinde hiç kıl kalmayacak şekilde yapılmalıdır.
avatar
M***
Merhaba ilk lazer epilasyon deneyimim olacak sabah uygulama yapılacak kılları kısaltmalı mıyım yoksa 1 gün önce mi kısaltayım ve ne kadar kısaltayım?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, öncellikle kısaltma işlemlerini cilt yüzeyinde tahriş oluşmaması için uygulamadan 1 gün önce yapmanızı öneririz. Kısaltma işlemlerini, kıl köklerine zarar vermeyen jilet veya tüm dökücü krem yardımıyla cilt yüzeyinde kıl kalmayacak şekilde yapmalısınız.
avatar
K***
Merhaba lazer epilasyon öncesinde epilasyon yapılacak koltuk altı ve genital bölgelerini nasıl ve ne oranda temizlemeliyiz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce uygulamların gerçekleşeceği bölgeler istenmeyen kıl ve tüylerden tamamen temizlenmelidir. Kısaltma işlemleri, jilet veya tüy dökücü gibi, kılı kökünden koparmayan yöntemler yardımı ile yüzeyde kıl kalmayacak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca kısaltma işlemleri tüm vücut bölgeleri için aynı şekilde gerçekleştirilebilir.
avatar
S***
3 gün önce lazer epilasyona gittim kadın yüzümdeki tüylere buz lazer uyguladı ben gitmeden kaş usturası kullanıp kılları almıştım bana etki olur dedi önemli olan kökler dedi doğru mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, sizede söylendiği gibi Buz Lazer ve tüm lazer epilasyon sistemlerinde önemli olan kıl kökleridir. Yüz tüylerinizde kaş usturası ile yapmış olduğunuz kısaltma lazer epilasyon seansınıza zarar vermez. Dolayısıyla yüz tüylerinize bahsettiğiniz şekilde yapılan Buz Lazer uygulaması etkili olacaktır.
avatar
N***
Buz lazer epilasyon tedavisine başlayacağım 2 gün sonra kıllarımın uzunluğu nasıl olmalı tamamen mi alınmalı yoksa ellemeyeyim mi ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seanslarından, 1 gün önce işlem yapılacak bölgede bulunan kıllar yüzey tamamen temizlenecek şekilde yapılmalıdır. Temizleme işlemini jilet, tüy dökücü gibi kıl köküne zarar vermeyen yöntemler ile yapılmalıdır.
avatar
K***
Lazer epilasyon yapılacak bölgelerin kıllarının uzunluğu ne kadar bırakmalıyız ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon yapılacak bölge kılları uygulamadan 1 gün önce kıl köklerine zarar vermeden ve cilt yüzeyini tahriş etmeyecek şekilde temizlenmelidir. Temizleme işlemi, jilet veya tüy dökücü yardımı ile cilt yüzeyinde kıl kalmayacak şekilde yapılmalıdır.
avatar
E***
Seanslarınıza gelmeden önce kılların uzunluğu ne kadar bırakarak almalıyım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seanslarından önce işlem yapılacak bölge kıl ve tüyleri jilet veya tüy dökücü kullanılarak kısaltılmalıdır. Buz Lazer seansları öncesinde kısaltma işlemi, cilt yüzeyinde kıl kalmayacak şekilde yapılmalıdır.
avatar
Ş***
5 gün sonra buz lazere gideceğim genital bölge kılları nasıl ve ne uzunlukta almalıyım bilgi almak istiyorum lütfen ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seansınızdan 1 gün önce genital bölge kıllarınızı, jilet yardımıyla yüzeyde kıl kalmayacak şekilde kısaltmanız gerekmektedir.
avatar
Ö***
Lazer epilasyon seansına gitmeden önce kılları uzun mu bırakmalı mıyız ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce işlem yapılacak bölge kıl ve tüyleri jilet veya tüy dökücü yardımı ile yüzeysel olarak kısaltılmalıdır. Lazer epilasyon tedavi süreci boyunca kıl ve tüyleri köklerinden koparacak, cımbız, ağda gibi yöntemler kullanılmamalıdır.
avatar
C***
Lazer epilasyon seansından önce kılları hangi boyda kısaltmalıyız?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından 1 gece önce işlem uygulanacak bölge kılları jilet veya tüy dökücü yardımı ile kıl köklerine zarar vermeden alınmalıdır. Kısaltma işlemi yüzeyde kıl kalmayacak şekilde yapılmalıdır.
avatar
A***
Ankara elmas kliniğine Buz Lazer için gideceğim. Yarın ilk defa yapılacak merkeze sormayı unuttum saat geç oldu kapalı klinik. 1 gece önce jilet ile kısaltın dendi ama ne kadar kısaltayım, nasıl yapmalıyım?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, kıslatma işleminizi, Buz Lazer epilasyon seansınızdan 1 gece önce yüzeyde kıl kalmayacak şekilde yapmalısınız. Jilet kullanımı esnasında dikkatli olmanızı öneririz.
avatar
Ö***
Merhaba sayfanızda bu konuyla ilgili bir yazı bulamadım seanslardan önce jilet ile alın demişsiniz kılları kökünden almayın kısaltın diye yazmışsınız. Kısaltmanın en ideal uzunluğu ne kadar olmalı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer seanslarınızdan 1 gece önce işlem uygulanacak bölge kıllarını yüzeyde kıl kalmayacak şekilde kıslatmanız gerekir. Kısaltma işlemini jilet veya tüy dökücü yardımıyla yapabilirsiniz.
avatar
K***
Merhaba buz lazer seanslarından önce kılların uzunluğu veya kısalığının bir önemi var mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce işlem yapılacak bölge, yüzeyde hiç kıl veya tüy kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Temizle işleminin jilet veya tüy dökücü gibi kıl köküne zarar vermeyen yöntemler ile yapılması oldukça önemlidir.
avatar
D***
Kıl köklerinin yüzeyde az biraz gözükmesi buz lazer seanslarında sorun mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce yüzeyde kıl kalmayacak şekilde kıl ve tüyler kısaltılmalıdır. Buz Lazer ışınlarının kıl köklerine daha iyi etki etmesi için kısaltma işlemi kıl köküne en yakın şekilde yapılmalıdır.
avatar
B***
İyi çalışmalar benim bazı bölgelerde kıllarım daha çabuk uzuyor ve daha uzun. Sorum şu kıl uzunluğu, lazer epilasyon seansları arasındaki süreyi etkiler mi? Daha uzun kıllar daha geç mi dökülür?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, kıl uzunluğunun lazer epilasyon seansları üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Lazer epilasyon seanslarından 1 gün önce istenmeyen tüyler, cilt yüzeyinde kıl kalmayacak şekilde giderilmedir. İşlem yapılacak bölgenin yüzeyinde kıl olmayacağı için uzuluk faktörünün önemi kalmayacaktır.
avatar
Ş***
Merhaba. Buz lazerden önce jilet ile kıllarımı kesmiştim ancak dikkatsizliğimden bazıları sıfır değil, milimetre seviyesinde de olsa uzun kalmışlar, pürüzsüz değil yani. Bu lazerden alacağım verimi çok etkiler mi?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Merhaba! Buz lazer epilasyon, kıl köklerini hedef alarak kıl büyümesini azaltan bir yöntemdir. Ancak bu yöntemin etkinliği kişisel faktörlere, cilt tipine, kıl rengine ve yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Buz Lazer seanslarından 1 gün önce yüzeyde kıl kalmayacak şekilde kısaltma yapmak önemlidir. Bazı alanların sıfır değilse bile kısalmış olması yeterlidir. Bahsettiğiniz kısalıkta olan kıl ve tüyler uygulamanın etkinliğini azaltmaz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim