Lazer Epilasyon İçin Tek Seans Yeterli mi?

S***
Ben bundan 2 ay bir klinikte koltuk altı ve bacak bölgem için lazer epilasyona başladım. Başladığım yer cildimin ve kıl köklerimin lazere oldukça elverişli olduğunu 8 seans sonra kalıcı olarak tüylerimden kurtulacağım söylendi. Dedikleri gibi de oluyor galiba, henüz tek seans lazer epilasyon yaptırmama rağmen dökülmelerim gayet iyi fakat benim anlamadığım neden tüm bu kıl ve tüylerden tek seferde kurtulamıyoruz en az 8 seans devam etmemiz gerekiyor ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Bunun sebebi ise ; tüm kıl köklerinin aynı anda aynı büyüme evresinde olmamalarıdır. Her seansta ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez ve bir sonraki seansa kadar tekrar gelişim gösterirler. Etkilenmeyen kıl kökleri için bölgeye göre değişiklik göstermek ile birlikte, ortalama 4-8 hafta aralıklarla tekrar lazer epilasyon seans uygulaması gerekmektedir.
E***
İyi günler ben lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat kime sorduysam 6 yada 8 seans devam etmem gerektiğini söylüyorlar tek seans neden yeterli olmuyor. bu kıl ve tüylerden tek seansta kurtulabileceğimiz bir yöntem yok mu?
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır. Vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez ve bir sonraki seansa kadar tekrar gelişim gösterirler. Bu yüzden, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
M***
Merhaba ben lazer epilasyona başlamak istiyorum ama tek seansta işe yarıyacak bir yöntem var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Bu sebepten lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Yani istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
Y***
Lazer epilasyon neden tek seans yapılamıyor?
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Dolayısıyla lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
E***
Merhaba benim bir sorum olacaktı kısa süreliğini yurt dışından geleceğim ve etrafımdan buz lazer ile ilgili çok şey duydum iyi yönde tek seansta yaptırmam ve etki almam mümkün mü?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en acısız ve etkili yöntemidir. Fakat vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunmadığından her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Kısacası istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir lazer epilasyon yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
B***
Merhaba lazer epilasyon 6 seans yerine 1 yada 2 seansta işe yarayan bir uygulama var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, dünya üzerinde istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem henüz bulunmamaktadır. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Bu yüzden, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması için birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
İ***
Merhaba ben birçok merkeze başvurdum ve iletişime geçtim fakat hepsi 7 seans 8 seans gibi bir ortalama verdi. Ben hemen işe yarıyacak yani 2 ayda tedavi görüp bu kıllardan kurtulmak istiyorum. Böyle bir yöntem var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, kıl ve tüyler yapıları gereği hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Bu sebepten lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Yani istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabilmek mümkün değildir ve böyle bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
Ö***
Merhaba ben yurtdışında yaşıyorum ve tatilde buz lazer yaptırmak istiyorum tatilim iki hafta tek seans yeterli olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, maalesef henüz kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir epilasyon yöntemi dünya üzerinde bulunmamaktadır. Vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı anda aynı büyüme evresinde olamaz lazer epilasyon seanslarında ancak olgun olan kıl kökleri etkilenir gerileme ve dinlenme fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerini kalıcı hasara uğratılması için birden fazla seans gerekir.
Ş***
merhaba ben 3 hafta önce koltuk altı ve bacak için lazer epilasyona gitmeye başladı. gittiğim yerden de çok memnun kaldım ilk seansta bile etkisi gözle görülür ama taşınıyorum başka bir ülkeye bu kalan 7 seans yerine tek seans içinde etki edecek bir uygulama var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve kalıcı etki oluşturması için her zaman birden fazla seansa ihtiyaç duyulur. Sebebi ise ; vücutta bulunan tüm kıl köklerinin aynı anda aynı büyüme evresinde olmamalarıdır. Seanslarda sadece olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) durumunda bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez , bir sonraki seansa kadar olan süre içerisinde tekrar çıkarlar. Dolayısıyla tek seansta istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı bir etki ile kurtulmanız beklenemez.
D***
İyi günler çok yoğun tempoda çalışıyorum hiç zamanım yok hızlı bir şekilde istenmeyen tüylere tek seansta çözüm bulabilir miyim acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, yapısı gereği vücutta bulunan tüm kıl kökleri aynı anda aynı büyüme evresinde değildir. Her lazer epilasyon seansında sadece olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenmektedir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) durumunda bulunan kıl kökleri ise yeterince etkilenmemektedir. Dolayısıyla kalıcı bir etki için mutlaka birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
F***
Benim yaşam tarzım çok göçebe bir yere sabit kalamıyorum 8 seans diyorlar nereyle konuşsam benim için çok uzun bir dönem.Tek seans yeterli olur mu buz lazer işlemlerinde?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. Fakat vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunmadığından kaynaklı her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.Lazer epilasyon seansları sırasında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenebilir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmemektedir. Kısacası istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir lazer epilasyon yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım