Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon İçin Tek Seans Yeterli mi?

avatar
S***
Ben bundan 2 ay bir klinikte koltuk altı ve bacak bölgem için lazer epilasyona başladım. Başladığım yer cildimin ve kıl köklerimin lazere oldukça elverişli olduğunu 8 seans sonra kalıcı olarak tüylerimden kurtulacağım söylendi. Dedikleri gibi de oluyor galiba, henüz tek seans lazer epilasyon yaptırmama rağmen dökülmelerim gayet iyi fakat benim anlamadığım neden tüm bu kıl ve tüylerden tek seferde kurtulamıyoruz en az 8 seans devam etmemiz gerekiyor ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Bunun sebebi ise ; tüm kıl köklerinin aynı anda aynı büyüme evresinde olmamalarıdır. Her seansta ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez ve bir sonraki seansa kadar tekrar gelişim gösterirler. Etkilenmeyen kıl kökleri için bölgeye göre değişiklik göstermek ile birlikte, ortalama 4-8 hafta aralıklarla tekrar lazer epilasyon seans uygulaması gerekmektedir.
avatar
E***
İyi günler ben lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat kime sorduysam 6 yada 8 seans devam etmem gerektiğini söylüyorlar tek seans neden yeterli olmuyor. bu kıl ve tüylerden tek seansta kurtulabileceğimiz bir yöntem yok mu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır. Vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez ve bir sonraki seansa kadar tekrar gelişim gösterirler. Bu yüzden, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
avatar
M***
Merhaba ben lazer epilasyona başlamak istiyorum ama tek seansta işe yarıyacak bir yöntem var mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Bu sebepten lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Yani istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
Y***
Lazer epilasyon neden tek seans yapılamıyor?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Dolayısıyla lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
avatar
E***
Merhaba benim bir sorum olacaktı kısa süreliğini yurt dışından geleceğim ve etrafımdan buz lazer ile ilgili çok şey duydum iyi yönde tek seansta yaptırmam ve etki almam mümkün mü?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en acısız ve etkili yöntemidir. Fakat vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunmadığından her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Kısacası istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir lazer epilasyon yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
B***
Merhaba lazer epilasyon 6 seans yerine 1 yada 2 seansta işe yarayan bir uygulama var mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, dünya üzerinde istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir yöntem henüz bulunmamaktadır. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Bu yüzden, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması için birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
avatar
İ***
Merhaba ben birçok merkeze başvurdum ve iletişime geçtim fakat hepsi 7 seans 8 seans gibi bir ortalama verdi. Ben hemen işe yarıyacak yani 2 ayda tedavi görüp bu kıllardan kurtulmak istiyorum. Böyle bir yöntem var mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, kıl ve tüyler yapıları gereği hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde değildir. Bu sebepten lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Yani istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabilmek mümkün değildir ve böyle bir yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
Ö***
Merhaba ben yurtdışında yaşıyorum ve tatilde buz lazer yaptırmak istiyorum tatilim iki hafta tek seans yeterli olur mu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, maalesef henüz kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir epilasyon yöntemi dünya üzerinde bulunmamaktadır. Vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı anda aynı büyüme evresinde olamaz lazer epilasyon seanslarında ancak olgun olan kıl kökleri etkilenir gerileme ve dinlenme fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerini kalıcı hasara uğratılması için birden fazla seans gerekir.
avatar
Ş***
merhaba ben 3 hafta önce koltuk altı ve bacak için lazer epilasyona gitmeye başladı. gittiğim yerden de çok memnun kaldım ilk seansta bile etkisi gözle görülür ama taşınıyorum başka bir ülkeye bu kalan 7 seans yerine tek seans içinde etki edecek bir uygulama var mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve kalıcı etki oluşturması için her zaman birden fazla seansa ihtiyaç duyulur. Sebebi ise ; vücutta bulunan tüm kıl köklerinin aynı anda aynı büyüme evresinde olmamalarıdır. Seanslarda sadece olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) durumunda bulunan kıl kökleri lazer epilasyon uygulamaları sırasında yeterince etkilenmez , bir sonraki seansa kadar olan süre içerisinde tekrar çıkarlar. Dolayısıyla tek seansta istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı bir etki ile kurtulmanız beklenemez.
avatar
D***
İyi günler çok yoğun tempoda çalışıyorum hiç zamanım yok hızlı bir şekilde istenmeyen tüylere tek seansta çözüm bulabilir miyim acaba?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, yapısı gereği vücutta bulunan tüm kıl kökleri aynı anda aynı büyüme evresinde değildir. Her lazer epilasyon seansında sadece olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenmektedir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) durumunda bulunan kıl kökleri ise yeterince etkilenmemektedir. Dolayısıyla kalıcı bir etki için mutlaka birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.
avatar
F***
Benim yaşam tarzım çok göçebe bir yere sabit kalamıyorum 8 seans diyorlar nereyle konuşsam benim için çok uzun bir dönem.Tek seans yeterli olur mu buz lazer işlemlerinde?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. Fakat vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunmadığından kaynaklı her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır.Lazer epilasyon seansları sırasında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenebilir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmemektedir. Kısacası istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir lazer epilasyon yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
İ***
Ben azerbaycan da yaşıyorum ve bazen türkiyeye geliyorum geldiğim zaman buz lazer yaptıracağım tek seansta ne kadar etki alırım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, tüyler yapıları gereği farklı zamanda faklı büyüme evrelerindedir. Bu yüzden lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için daima birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Yani istenmeyen kıl ve tüylerden tek seans içerisinde istediğiniz sonuçları kalıcı olarak alamazsınız.
avatar
F***
Merhaba ben fuar yapıyorum sürekli olarak seyahat etmekteyim bazen aylarca dönmüyorum türkiyeye ordan oraya gidiyorum iş dolayısıyla bu yüzden bana sadece tek bir lazer epilasyon seansında etkili olacak bir yöntem lazım buz lazer böyle bir yöntem mi yada bu şekilde olan bir uygulama önerir misiniz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir olup, son dönemde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en acısız ve etkili yöntemi olarak bilinmektedir. Fakat vücudumuzda bulunan kılların yapısı gereği hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunmadığından her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına gerek duyulmaktadır. Maalesef istenmeyen tüylerden tek seferde kurtulabileceğiniz bir lazer epilasyon yöntem dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
K***
merhaba, lazer epilasyona tek seans gidilse ne kadar etki alınır ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin tümü aynı anda aynı büyüme evresinde bulunmamaktadır. Lazer epilasyon seansları sırasında sadece olgun olan kıl kökleri etkilenir gerileme ve dinlenme fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerini kalıcı hasara uğratabilmek için daima birden fazla seans gerekir. Buz Lazer epilasyon için bu süre ortalama 6-8 seanstır.
avatar
M***
Lazer epilasyon için tek seansın neden yeterli olduğunu anlamıyorum kıl kökleri yakılmıyor mu sonuçta tekrar neden çıkıyor?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, istenmeyen kıl ve tüylerin tümü aynı ayna aynı büyüme evresinde olmamaktadır. Lazer epilasyon uygulamalarında yalnızca olgun evrede olan kıl kökleri etkilenebilmektedir. Gerileme ve dinlenme evresinde bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmemektedir. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılabilmesi için her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına gerek duyulmaktadır.
avatar
P***
İyi çalışmalar ben lazer epilasyon için kaç seans gerekli oluyor ben bilmiyorum ama cevremde hep 6 seans, 7 seans falan deniliyor öyle duyuyorum acaba tek seans yeterli olacak bir yöntem var mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak adına her zaman birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Her zaman birden fazla seansın gerekli olmasının sebebi kıl köklerinin yapısal lazer epilasyon işlemlerinden aşamalı olarak etkilenmesidir. Dolayısıyla tek seansın yeterli olacağı bir lazer epilasyon yöntemi henüz yoktur.
avatar
R***
Birçok merkez ile konuştum tek seans yetmez denildi neden ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve işlem yapılan alanlarda bir daha kıl uzamaması için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Bunun nedeni, tüm kıl köklerinin aynı zaman içerisinde aynı büyüme evresinde bulunmamalarıdır. Her lazer epilasyon seansı ile ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri ise yeterince etkilenmez ve tekrar gelişim göstererek uzarlar. Etkilenmeyen kıl kökleri için ortalama 4-8 hafta aralıklarla tekrar lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulmaktadır.
avatar
h***
Merhaba bazı yerler 6 seans bazı yerler 8 seanslık paketten oluşuyor sizce 1 seansa gittiğimizde yeterli olur mu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı ayna aynı büyüme evresinde olması mümkün değildir. Dolayısıyla lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına gerek duyulmaktadır. Ayrıca dünya üzerinde istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulabileceğiniz herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
G***
Merhaba, tek seansta kalıcı olarak bitmediğini anladım, fakat bir miktar incelme ve seyrelme olur mu acaba erkek göğüs bölgesi?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer tüm vücut bölgelerinde (göz cevresi hariç) etkili ve kalıcı sonuçlara sahip güvenilir bir sistemdir. Buz Lazer erkek ve kadınlarda aynı etkinliğe sahiptir. Sadece kadınlara oranla, erkek hastaların kıl kökleri daha kalın ve kıl yoğunlukları daha fazla olduğundan normal seanslara ek 1-2 ek seans daha gerekebilir. Bunun dışında herhangi bir fark yoktur. Ayrıca Buz Lazer ile sizin için uygun olan tedavi süresi içerisinde göğüs bölgesi istenmeyen kıllarınızdan %80-90 oranında kalıcı azalma sağlamanız mümkündür.
avatar
j***
Merhaba benim kıllarım çok az miktarda siyah ve sertler ama bazı bölgelerimde hiç yok sadece genital ve koltuk altı az miktarda var bence benim için tek seans buz lazer yeterli olacaktır nereye başvurmalıyım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, tek seansın yeterli olması gibi bir durum söz konusu değildir. Kıllarınızın çok az olması demek tek seansta tamamen dökülecekleri anlamınada gelmez. Kıl yapısı gereği her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri esnasında kıl kökleri hedef alınır ve kıl köklerine kalıcı hasar verilerek işlem yapılan alanlarda bir daha kıl uzamaması sağlanır. Lazer epilasyon sadece olgun fazda (anagen) olan kıl köklerinde hasar oluşturabilir. Fakat tüm kıllar aynı anda olgun fazda olamaz ve lazer ışınlarından aynı oranda etkilenemez. Her lazer epilasyon seansı ile etkilenen kıl kökü artar ve tedavi sürecinin sonunda işlem yapılan bölgelerde bulunan istenmeyen kıllarda %80-90 oranında kalıcı azalma sağlanır. Sayfamızda bulunan 'Nerde Yaptırabilirim' bölümünü ziyaret edebilir ve size en yakın gerçek Buz Lazer cihazları ile hizmet veren merkezlere ulaşabilirsiniz.
avatar
Ş***
Merhaba lazer epilasyon yaptıracak kişilere neden hiç tek seans önerilmiyor ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin hepsi aynı anda aynı büyüme evresinde bulunmamaktadır. Lazer epilasyon seanslarında lazer ışınları ancak olgun fazda (anagen) olan kıl köklerini etkileyebilir. Bu nedenle, lazer epilasyon uygulamaları ile kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılabilmesi ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Bu durum tüm lazer epilasyon yöntemleri için geçerlidir.
avatar
C***
İyi günler, ben Diyarbakır'da yaşıyorum. Nerede Buz lazer yaptırabilirim kısmına baktığımda bulduğum bir güzellik merkezi iile görüşme yaptım ve yarın gidip seanslar hakkında konuşacağız. Lazer epilasyon tek seans mı uygulanır ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon da dahil olmak tüm lazer epilasyon yöntemlerinde birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Her lazer epilasyon seansında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Fakat tüm kıl kökleri aynı anda büyüme evresinde değildir. Dolayısıyla her lazer epilasyon seansı ile ancak bir miktar kıl kökü etkileneceğinden, her zaman birden fazla lazer epilasyon seansı gerekir.
avatar
N***
Merhaba ben epilasyon ile alakalı çok yöntem araştırdım lazer epilasyon tercih edeceğim fakat lazer epilasyonun tek seans içinde etki edecek bir yöntem arayışındayım ama internette istediğim gibi tek seanslık bir çözüm bulamadım sizin bildiğiniz tek seans içinde kalıcı etki gösterecek bir lazer epilasyon işlemi mevcut mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, henüz dünya üzerinde istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulmanın mümkün olduğu bir yöntem yoktur. Kıl ve tüyler yapıları gereği aynı anda aynı evrede bulunamazlar. Lazer epilasyon seanslarında ancak olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenir. Gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazında bulunan kıl kökleri yeterince etkilenmez. Yeterince etkilenmeyen kıl kökleri bir sonraki seansa kadar tekrar gelişim gösterirler. Yani kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamamasını sağlamak için her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulmaktadır.
avatar
Z***
Sayfanızda buz lazer epilasyon için 6 yada 8 arasında seans sayısı önermişsiniz. Neden 6 yada 8 olmalı, tek seans olmuyor mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, vücudumuzda bulunan kıl ve tüylerin tümü aynı ayna aynı büyüme evresinde bulunamaz. Fakat lazer epilasyon işlemleri sadece büyüme evresinde bulunan kıl ve tüylerde etkilidir. Dolayısıyla lazer epilasyon işlemlerinde kıl köklerinin kalıcı hasara uğratılması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kılın uzamamasını için her zaman birden fazla seansa gerek duyulmaktadır. Buz Lazer epilasyon ve tüm lazer epilasyon uygulamalarında sistem bu şekildedir. Tek Buz Lazer epilasyon seansı ile istenmeyen kıl ve tüylerinizden kurtulmanız mümkün değildir. Ayrıca dünya üzerinde, istenmeyen kıl ve tüylerden tek seferde kurtulmayı sağlayan bir yöntem bulunmamaktadır.
avatar
Ü***
Lazer epilasyon kollarıma yapılacak sadece tek seans benim kolarım için yeterli olacak mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, dünya üzerinde istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak, tek seferde kurtulabileceğinizi herhangi bir yöntem yoktur. Kıl köklerinin kalıcı hasara uğraya bilmesi için lazer epilasyon uygulamlarının birden fazla kez uygulanması gerekir. Dolayısıyla, kol kıllarınızın lazer epilasyonu için tek seans yeterli değildir.
avatar
C***
Merhaba buz lazer epilasyonun her koşulda 6 seans ile 8 seans arasında bir sayıda mı uygulanması gerekiyor, tek seans etki göstermiyor mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon uygulamalarının istenmeyen kıl ve tüylerde %80-90 oranında kalıcı azalma sağlaması için her zaman birden fazla seans sayısına ihtiyaç duyulmaktadır. Tek Buz Lazer epilasyon seansı ile istenmeyen kıl ve tüylerinizde bir miktar azalma olur, fakat uygulamanın vaat ettiği başarı ancak birden fazla seans ile sağlanabilir.
avatar
S***
Buz Lazer için önerdiğiniz seans sayısı 8 seansmış kesin 8 seans mı olmalı tek seans yetmiyor mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğraması ve bir daha uygulama yapılan bölgelerde kıl uzamaması için her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına gerek duyulmaktadır. Dünya üzerinde ,tek seans ile etki eden ve istenmeyen kıllarda kalıcı azalma sağlayan bir lazer epilasyon yöntemi yoktur.
avatar
Ç***
Merhaba, buz lazer titanium kullanan bir klinikle görüştüm bana 8 seans istediler benim kıllarım için bu merkezle mi alakalı yani tek seans buz lazer yapılırmı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyonun istenmeyen kıl ve tüylerde %80-90 oranında kalıcı azalma sağlaması için ortalama olarak 6-8 seans uygulanması gerekir. Dünya üzerinde hiçbir lazer epilasyon yönteminin veya cihazın tek seans ile beklenen etkileri göstermesi mümkün değildir. Lazer epilasyon uygulamlarının kalıcı etkileri göstermesi için her zaman birden fazla seansa ihtiyaç duyulmaktadır.
avatar
T***
3 ay boyunca istanbulda yaşayacağım daha sonra kendi memleketime döneceğim bizim orda buz lazer cihazınız yok. Burda istanbulda merkezlerinizden birine 1-2 seans gitsem yetmez mi ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon tedavisi 6-8 seanstan oluşan ortalama 1 yıllık bir süreçtir. Buz Lazer ve diğer lazer epilasyon tedavilerinin etkili olabilmesi için tüm tedavi sürecinin doğru ve düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Tek seans ile istenmeyen kıl ve tüylerinizde kalıcı azalma sağlamanız mümkün değildir. Her Buz Lazer epilasyon seansı ile birlikte istenmeyen kıl ve tüylerin kalıcı azalması artar. Tüm tedavinin sonunda Buz Lazer ile %80-90 oranında kalıcı azalma sağlayabilirsiniz. Fakat, kalıcı etki için minimum 6-8 seans Buz Lazer epilasyon tedavisi görmeniz gerekmektedir.
avatar
E***
Buz Lazer hakkında araştırma yaptım ve her yerde 6 yada 8 seans diyorlar neden tek seans yapılmıyor.Acaba lazer epilasyon için tek seans yeterli olabilir mi, yoksa her zaman birden fazla seans gereklidir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Kıl köklerinin Buz Lazer epilasyon işleminden en iyi şekilde etkilenmesi için kıl büyüme döngüsü göz önüne alınmalıdır. Buz Lazer ve tüm Lazer epilasyon yöntemleri ancak büyüme evresindeki kıllarda etkilidir. Her kıl farklı bir büyüme döngüsüne sahiptir ve tüm kıllar aynı anda büyümediği için tek seans içerisinde istenen etkilerin alınması mümkün değildir. İstenmeyen kıl ve tüylerin kalıcı olarak azalması için birden fazla Buz Lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulmaktadır.
avatar
F***
Buz Lazer epilasyonun tek seansının ardından hemen sonuçları görmek mümkün mü, tek seans yetermi yoksa bir süre beklemek gerekiyormu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyonun tek seansının ardından kıllar dökülmeye başlar. Fakat, hemen belirgin sonuçları görmek mümkün değildir. Buz Lazer epilasyon, kıl foliküllerini hedef alarak büyüme sürecini kalıcı olarak engeller, ancak bu süreç zaman alır. Genellikle, tek seansla kalıcı ve belirgin bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Buz Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için genellikle bir dizi seansa ihtiyaç vardır. Bu seanslar arasındaki süre, uygulanan bölgeye ve kişinin kıl yapısına bağlı olarak değişebilir. İlk seanslardan sonra bile, kıl dökülmesi zaman içinde gerçekleşir, bu nedenle hemen anında tam sonuçları görmek mümkün olmayabilir. Kişinin tüy büyüme döngüsü, kıl kalınlığı, cilt rengi ve diğer faktörler de sonuçları etkileyebilir. Tam etkiyi görmek ve kalıcı sonuçlar elde etmek için genellikle birkaç hafta veya ay süreyle düzenli seanslara devam etmek gerekebilir. Bu süre zarfında kıllar incelir, büyüme azalır ve zamanla belirgin bir azalma görülür.
avatar
U***
Buz lazer uygulamasında Soprano serisi cihazlarla tek seansın kalıcılığı nasıldır, ne kadar süre kıl çıkışı gecikir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Soprano serisi cihazlar, diğer lazer epilasyon sistemlerinden farklı olarak sürekli hareket (in-motion) teknolojisini kullanır. Bu teknoloji, daha geniş bir alanda enerjiyi dağıtarak cildi soğutmaya ve ağrıyı en aza indirmeye yardımcı olur. Bu özellik, kıl köklerini daha etkili bir şekilde hedefleyebilir ve uzun süreli bir pürüzsüzlük sağlayabilir. Genellikle, Soprano serisi cihazlarla yapılan tek bir seansın ardından kıl çıkışı gecikir ve bu süre bireyden bireye değişebilir. Bazı kişilerde kılların tekrar çıkması 1-2 ay sürebilirken, diğerlerinde bu süre daha kısa olabilir. Tedavinin kalıcılığını artırmak, %80-90 oranında kalıcı azalma sağlamak için genellikle bir dizi seans önerilir ve bu seanslar belirli aralıklarla tekrarlanmalıdır.
avatar
K***
Merhabalar, erkeklere yönelik tüm vücut lazer epilasyona ihtiyacım var. maliyeti ne kadar olacak ve tek seans yeter mi ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalıcı hasara uğraması hedeflenir. Uygulama yapılan bölgelerde bulunan kılların azalması ve uzamaması için her zaman birden fazla lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulur. Dünya üzerinde bulunan tüm Lazer epilasyon sistemleri için bu durum aynıdır. Sayfamızda yer alan 'Nerede Yaptırabilirim' kısmından size en yakın orijinal Buz Lazer merkezleri ile iletişime geçebilir ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim