Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Nedir?

Z***
İyi günler ben bir lazer epilasyon merkezinde tüm vücut lazer epilasyona devam etmekteyim bugün ilk seansım gerçekleşti ve bana 20 gün sonra epilasyon yapılan bölgelere müdahalede bulunmadan kontrole gelmem gerektiği söylendi ama ben seans aralarında en az 1 ay olduğunu zannediyordum neden 20 gün sonra kontrole gitmem gerekiyor kontrol seansı dedikleri nedir acaba ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamaları sonrasında uygulama yapılan ve seans sırasında yeterince hasar gören kıl kökleri ortalama 15-20 içerisinde kendiliğinden dökülecektir. Bu süre içerisinde dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış yani lazer ile taranmamış kıllardır. Kontrol seansının amacı, bu kıl ve tüylere tekrar lazer epilasyon işlemi uygulamaktır. Kontrol seansına giderken uygulama yapılan bölgelere herhangi bir müdahalede bulunulmamasının sebebi ise ; işlem yapacak kişinin atlanmış veya yeterince tahrip olmamış kıl köklerini ayırt edebilmesi ve gereken işlemleri uygulayabilmesi içindir.
K***
Merhaba ben geçen ay lazer epilasyona başladım tüm kol ve tüm bacak fakat yarın kontrol seansına gideceğim ilk defa kontrol seansı nedir tüylerimde çıktı baya acaba almam mı gerekir bilgi verebilir misiniz?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından sonra ortalam 15-20 gün içerisinde istenmeyen kıl ve tüyler kendiliğinden dökülecektir. Fakat tüm kıllar aynı evrede olmadığından veya seans sırasında atlanmış kıllar olabileceğinden işlem uygulanan bütün kıllar dökülmeyecek olabilir. İşte bu kılların tespiti ve gereken işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. Uygulama yapacak kişinin atlanmış veya yeterince tahrip olmamış kıl köklerini ayırt edebilmesi ve gereken işlemleri uygulayabilmesi için kontrol seansına katılım sağlamadan önce tüylerinize hiçbir müdehalede bulunmamanız gerekmektedir.
E***
İyi çalışmalar lazer epilasyon uygulamalarında normal seansların yanı sıra kontrol seansı dedikleri birşey varmış o nedir ?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulamalarından sonra işlem yapılan bölgedeki tüyler 15-20 gün sonra kendiliğinden dökülür. Ama bütün kıllar aynı evrede olmadığından veya seans sırasında atlanmış kıllar olabileceğinden işlem uygulanan tüm kıllar dökülmeyebilir. Kontrol seansı ise bu kıl ve tüylerin tespiti, gereken işlemlerin yapılabilmesi için uygulanmaktadır.
D***
Merhaba kontrol seansı nedir bilgi alabilir miyim ? Teşekkür ederim şimdiden..
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon sonrasında yeterince hasar gören kıl kökleri ortalama 15-20 içerisinde kendiliğinden dökülecektir. Dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış yani lazer ile taranmamış kıllardır. İşte bu kılların tespiti ve gereken işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. İşlem yapacak kişinin atlanmış veya yeterince tahrip olmamış kıl köklerini ayırt edebilmesi ve gereken işlemleri uygulayabilmesi için kontrol seansından önce kıllara hiçbir müdahalede bulunulmamalıdır.
K***
İyi günler ben bir merkezde buz lazere başladım daha doğrusu iletişim sağladım fakat şöyle bir durum var bana kontrol seansı yapmadıklarını cihazlarının etkili olduğunu söylediler kontrol seansı nedir acaba ?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon işlemleri dahil olmak üzere tüm Lazer epilasyon uygulamalarından sonra işlem yapılan bölgede yer alan tüyler 15-20 gün içerisinde kendiliğinden dökülür. Fakat bütün kıllar aynı anda aynı büyüme evresinde olmadığından veya seans sırasında atlanmış kıllar olabileceğinden işlem uygulanan tüm kıllar dökülmeyebilir. Kontrol seansı ise bu tür kıl ve tüylerin tespiti için uygulanmaktadır.
E***
Merhaba kontrol seansı ile normal lazer epilasyon seansı arasında fark nedir?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon kontrol seanslarında sizin normal lazer epilasyon seansları sonrasında dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış yani lazer ile taranmamış kılların tespiti yapılmaktadır. Kısacası kontrol seansı normal lazer epilasyon seanslarının etkisini tespit etme ve etkisini arttırmak için gerçekleştirilir.
H***
Merhaba bir merkezde tüm vücut için lazer epilasyona başlıyorum kontrol seanslarıma düzenli olarak günü gününe katılmam gerekiyormuş. Kontrol seansı daha önce duymadığım hiç nedir ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemleri yapıldıktan 15-20 gün arasında uygulama yapılan tüyler dökülür kendiliğinden dökülür. Fakat her kıl aynı anda aynı büyüme evresinde olmadığından hepsinin aynı anda dökülmesi beklenemez. Yani lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış kılların tesbiti ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. Kontrol seansları uygulamanın etkinliğini geliştirme açısından oldukça önemlidir.
M***
İyi günler ben sayfada yer alan bir buz lazer merkezinde tüm vücut lazer epilasyona katılım sağlamaktayız. Beni aradılar ve 3 hafta olduğunu kontrole gelmemi söylediler kontrol dedikleri nedir acaba ?
Buz Lazer
Merhabalar, buz lazer epilasyon uygulamaları sonrasında uygulama yapılan ve yeterince hasar gören kıl kökleri ortalama 15-20 günün içerisinde kendiliğinden dökülecektir. Fakat tüm kıl kökleri aynı evrede olmadığından yeterince hasar görmeyen kıl kökleri belirtilen süre içerisinde dökülmeyecektir. Kontrol seansının amacı, bu dökülmeyen kıl ve tüylere tekrar lazer epilasyon işlemi uygulamaktır. Ayrıca, İşlem yapacak kişinin atlanmış veya yeterince tahrip olmamış kıl köklerini ayırt edebilmesi, gereken işlemleri uygulayabilmesi adına kontrol seansına gitmeden önce uygulama yapılan bölgelere bir müdahalede bulunulmamalıdır.
K***
Merhabalar ben çok merak ettim kontrol seansı diye birşey varmış sanırım ben gittiğim merkezde olmayınca sormak istedim ekstra bir hizmet mi nedir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemleri sonucunda uygulama yapılan ve yeterince hasar gören kıl kökleri ortalama 15-20 gün içinde kendiliğinden dökülmektedir. Fakat tüm kıl kökleri aynı anda aynı büyüme evresinde olamayacağından yeterince hasar görmeyen kıl kökleri belirtilen süre içerisinde kendiliğinden dökmeyecektir. Kontrol seanslarının amacı tamda burada ortaya çıkmaktadır, belirtilen süre içinde dökülmeyen yani seanslarda yeterince hasar görmeyen kıl ve tüylere tekrar lazer epilasyon işlemi uygulamaktır. Kontrol seansları yapılan işlemin etkinliğini arttırmak için uygulanmaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım