Lazer Epilasyon Öncesi Alkol Kullanımı?

K***
Önümüzdeki hafta lazer epilasyon yaptırmaya başlayacağım. Komple bacak, koltuk altı, genital ve yüzüme yapılacak. 8 seanslık paket satın aldım. Lazere gitmeden önce güneşe çıkmamam, ağda yapmamam gerekiyormuş. Buna benzer bir sürü şey yazıyordu bir kağıtta. Okuyup imzalamamı istediler. Alkolle ilgili bir uyarı yazmıyordu okuduğum kağıtta. Ordayken benim de aklıma sormak gelmedi. Lazerden önce alkol kullanımı ile ilgili bilgi almak istiyorum. Lazer epilasyondan önce alkol kullanmak sorun yaratırmı? Bilgi alabilirsem çok memnun olurum, teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, alkol kullanımını alkol tüketmek anlamında mı yoksa alkol içeren ürünleri haricen cilde sürmek anlamında mı sorduğunuz net anlaşılmıyor. Bu yüzden her iki konu hakkında da bilgi vermeyi daha doğru bulduk. Lazer epilasyon her ne kadar estetik bir prosedür olsa da tıbbi bir işlemdir. Tüm tıbbi işlemler gibi lazer epilasyondan önce de alkol kullanılmaması önerilir. Bir gece önce alkol tüketimi konusunda hasta uyarılmalıdır. Mümkünse alkol tüketmemek daha doğru olur. Alkol vücutta ödeme neden olabilir, dokunma ve sese karşı duyarlılığı arttırabilir. Bu nedenle alkol tüketimine dikkat edilmesinde fayda vardır. Alkol içeren kozmetik ürünleri lazer epilasyondan önce cilde sürmek de önerilmemektedir. Alkol cildi tahriş edebilir ve lazer epilasyondan sonra ciltteki tahrişin artmasına neden olabilir. Cildin tedaviye hazırlanmasında alkol gibi yanıcı maddeler kullanılmamalıdır. İşlemden önce cildi temizlemek gerektiğinde sabun ve su kullanılması önerilir.
L***
Lazer epilasyon yaptırmadan bir gece önce alkol içmenin sakıncası olurmu acaba? Lazer epilasyon seansımdan bir gece önce alkol içsem lazerin etkisi azalırmı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon tıbbi bir prosedür olduğu için mümkünse öncesinde alkol kullanılmaması önerilir. Alkol vücutta bir miktar ödeme neden olabilir, alkol tüketiminden sonra dokunma ve sese karşı hassasiyet gelişebilir. Bu nedenle lazer epilasyondan önce alkol tüketilmemesi daha iyi olur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım