Lazer Epilasyon Öncesi Traş-Jilet Yapılır Mı?

L***
Lazer epilasyona başlamadan önce kılların traş edilmesi gerektiğini söylediler. İlk seansımdan önce jiletle aldım kıllları. Sonraki seanslardan önce de hep kılları jiletle almam gerektiğini söylediler. Ben sadece ilk seanstan önce traş yapmam gerektiğini zannetmiştim. Her seanstan önce traş yaparsam kıllar biteceğine daha sertleşir ama dedim, doğru dürüst cevap alamadım. Her seanstan önce kılların jiletle alınması doğru bir uygulamamı, bir de jiletin kaç gün önce yapılması daha doğru olur?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarından önce kılların kısaltılması gerekir. Her seanstan önce kısaltma işleminin yapılması gereklidir. Kılların kısaltılması jilet yardımı ile yapılmalıdır ve ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemler kesinlikle yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki mekanizması, kıl kökünde hasar yaratmak ve kökün bir daha kıl üretememesini sağlamaktır. Ağda ve cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden sonra lazer ışını kıl kökünü hedefleyemez ve epilasyon etki etmez. Bu nedenle mutlaka lazer epilasyon öncesinde kıllar jilet yardımıyla kısaltılmalıdır. Jiletle kısaltma işlemi Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce yapılmalıdır.
A***
Lazer epilasyon için görüşmeye gittiğimde, kıllarımı bir gün önce jiletle almam gerektiği söylendi. Jilet yaparsam kıllar kalınlaşır, epilasyon etki etmez diye düşünüyorum. Ben şimdiye kadar hiç jilet kullanmadım,bu nedenle kararsız kaldım. Jilet yapmam şartmı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından önce tüylerin mutlaka jilet yardımı ile kısaltılması, bölgenin tüy temizliğinin yapılması gerekir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için uygulanır. Bu nedenle kılın kalınlaşmasının hiç bir önemi yoktur. İlerleyen lazer epilasyon seansları ile birlikte kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip edilir. Bu nedenle jilet yapmanızda hiç bir sakınca yoktur.
G***
merhabalar, gittiğim lazer kliniğinde soprano ice lazer kullanıyorlar.Ancak sizin sayfanızdaki verilen listede adı yok. Listeniz güncel mi ya da kullandıkları cihaz orijinal olmayabilir mi?
Buz Lazer
Merhabalar, listemiz günceldir. Soprano ICE cihazlarının bakımını zamanında yaptırmayan merkezler listemizde yer almamaktadır. Çünkü, peridoyik bakımları yapılmayan cihazların etkisinde ve soğutmasında azalma olabilmektedir. Bu durumda cihaz, Buz Lazer özelliğini kaybeder. Sizleri yanlış yönlendirmemek için bu merkezler listemizde yer almamaktadır.
E***
Lazer epilasyona gidecegim 2 saat önceden jiletle alsam tüyleri olur mu acil cevap verin lütfen cildim de yanma falan olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, 2 saat önce jilet yapmanız yanığa neden olmaz. Jilet ile tüyleri almak ciltte hafif de olsa tahrişe neden olabilir. Hemen arkasından yapılacak lazer epilasyon bu tahrişi arttırabilir. Bu nedenle Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet yardımıyla tüylerin alınması istenir.
B***
Merhaba, Epilasyon öncesi mutlaka bölgeye jilet yapılması gerektiğini söylemişsiniz. Benim görüştüğüm yer işlem öncesi ağda yaptıklarını söyledi. Bana daha manktli gibi gelmişti ama mutlaka jilet yazınızı görünce kafam karıştı. Ağda yapılması sıkıntı oluşturur mu ki ?
Buz Lazer
Merhabalar, tüm lazer epilasyon yöntemlerinden önce bölgedeki tüylerin jiletle temizlenmesi gerekir. Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet yapılması gerekir. Sizin görüştüğünüz yerin lazer epilasyon yapmadığını kesin olarak söyleyebiliriz. Çünkü, hiç bir lazer epilasyon yönteminden önce ağda yapılmaz. Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü kalıcı olarak tahrip etmektir. Lazer enerjisi kıl köküne iletilir ve kıl köküne hasar verir. Ağda kılı köküyle birlikte alır. Kıl kökü yerinde olmadığı için lazer enerjisi kökte tahribat yaratamaz ve dolayısıyla lazer epilasyon etkili olamaz. Lazer epilasyon öncesi ağda yapan yerlerin kullandığı cihazlar lazer değildir, sağlığınızı tehdit edebilecek bu tür cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.
H***
Merhaba.Lazere yeni başlayacağım. Gittiğim yerde diyot buz lazer kullanılıyor. Bana tüyleri traş makinesi ile kısaltmamı asla jilet kullanmamamı söylediler. Ama farklı yerlerde lazer yaptıranlara sorunca herkesin jilet kullandığını duydum. İkisi arasındaki fark nedir hangisi daha avantajlıdır?
Buz Lazer
Merhabalar, orijinal Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet ile tüylerin alınması gerekir. Jiletle tüyler alındığında yüzeyde hiç tüy, kıl görünmez. Tıraş makinesi ile tüy kısaltma işleminde ise yüzeyde kıl milimetrik de olsa görülür. Lazer enerjisi bu kıllar tarafından emileceğinden cilt yüzeyinde yanık vs benzeri yan etkiler oluşabilir. Sizden tüylerinizi tıraş makinesı ile kısaltmanız istendiyse, o merkez orijinal Buz Lazer merkezi değildir. Orijinal Buz Lazer klinikleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
H***
Merhabalar kazere gitmeden önce tüylerimin hiletle almam söylendi tüm vücut için gidicem göbek göğüs ve sırttıda jilet mi yapmam gerekiyor
Buz Lazer
Merhabalar, evet lazer epilasyon yaptıracağınız tüm bölgelerdeki kılları jiletle almanız gerekir.
D***
Ben ilk defa lazer epilasyon yaptıracağım, buz lazer yaptırmak istiyorum. Geçen hafta buz lazer için görüşmeye gittim ve ilk seans için randevu aldım. Seansa gitmeden bir gün önce kılları jiletle almam söylendi. Daha önce duyduğum kadarıyla da lazer epilasyona gitmeden önce kılların jiletle alınması gerekiyor. Yani ben de böyle biliyorum. Ama dün bir arkadaşım jilet kullanırsam kıllarımın daha da artacağını, kalınlaşacağını söyledi. Kafam karıştı. Sizce lazer epilasyona gitmeden önce jilet yapmak gerekiyor mu, bu bilgi doğru mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan önce kılların mutlaka jilet yardımı ile alınması gerekir. Tüm lazer epilasyon yöntemlerin için bu durum geçerlidir. Aksi halde uzun kıllardaki melanin pigmenti, lazer enerjisini yoğun olarak emer ve kıl köküne daha düşük enerjinin iletilmesine neden olur. Bu durum cilt üzerinde yanık ve tahriş oluşma riskini arttırır. Ayrıca uzun kıllar lazer enerjisine maruz kaldığında yanar ve cilde yapışır. Ciltte kıl yanığı meydana gelebilir. Bu nedenle lazer epilasyon öncesi mutlaka bölgedeki kıllar jiletle alınmalıdır. Jilet işleminin uygulamadan hemen önce yapılması ciltte tahrişin artmasına neden olabilir. Bazı lazer epilasyon yöntemlerinden 2-3 gün önce jilet yapılması istenir. Buz Lazer epilasyonda ise 1 gün önce jilet yapılması gerekir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım