Lazer Epilasyon Öncesi Traş-Jilet Yapılır Mı?

L***
Lazer epilasyona başlamadan önce kılların traş edilmesi gerektiğini söylediler. İlk seansımdan önce jiletle aldım kıllları. Sonraki seanslardan önce de hep kılları jiletle almam gerektiğini söylediler. Ben sadece ilk seanstan önce traş yapmam gerektiğini zannetmiştim. Her seanstan önce traş yaparsam kıllar biteceğine daha sertleşir ama dedim, doğru dürüst cevap alamadım. Her seanstan önce kılların jiletle alınması doğru bir uygulamamı, bir de jiletin kaç gün önce yapılması daha doğru olur?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarından önce kılların kısaltılması gerekir. Her seanstan önce kısaltma işleminin yapılması gereklidir. Kılların kısaltılması jilet yardımı ile yapılmalıdır ve ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemler kesinlikle yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki mekanizması, kıl kökünde hasar yaratmak ve kökün bir daha kıl üretememesini sağlamaktır. Ağda ve cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden sonra lazer ışını kıl kökünü hedefleyemez ve epilasyon etki etmez. Bu nedenle mutlaka lazer epilasyon öncesinde kıllar jilet yardımıyla kısaltılmalıdır. Jiletle kısaltma işlemi Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce yapılmalıdır.
A***
Lazer epilasyon için görüşmeye gittiğimde, kıllarımı bir gün önce jiletle almam gerektiği söylendi. Jilet yaparsam kıllar kalınlaşır, epilasyon etki etmez diye düşünüyorum. Ben şimdiye kadar hiç jilet kullanmadım,bu nedenle kararsız kaldım. Jilet yapmam şartmı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından önce tüylerin mutlaka jilet yardımı ile kısaltılması, bölgenin tüy temizliğinin yapılması gerekir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için uygulanır. Bu nedenle kılın kalınlaşmasının hiç bir önemi yoktur. İlerleyen lazer epilasyon seansları ile birlikte kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip edilir. Bu nedenle jilet yapmanızda hiç bir sakınca yoktur.
G***
merhabalar, gittiğim lazer kliniğinde soprano ice lazer kullanıyorlar.Ancak sizin sayfanızdaki verilen listede adı yok. Listeniz güncel mi ya da kullandıkları cihaz orijinal olmayabilir mi?
Buz Lazer
Merhabalar, listemiz günceldir. Soprano ICE cihazlarının bakımını zamanında yaptırmayan merkezler listemizde yer almamaktadır. Çünkü, peridoyik bakımları yapılmayan cihazların etkisinde ve soğutmasında azalma olabilmektedir. Bu durumda cihaz, Buz Lazer özelliğini kaybeder. Sizleri yanlış yönlendirmemek için bu merkezler listemizde yer almamaktadır.
E***
Lazer epilasyona gidecegim 2 saat önceden jiletle alsam tüyleri olur mu acil cevap verin lütfen cildim de yanma falan olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, 2 saat önce jilet yapmanız yanığa neden olmaz. Jilet ile tüyleri almak ciltte hafif de olsa tahrişe neden olabilir. Hemen arkasından yapılacak lazer epilasyon bu tahrişi arttırabilir. Bu nedenle Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet yardımıyla tüylerin alınması istenir.
B***
Merhaba, Epilasyon öncesi mutlaka bölgeye jilet yapılması gerektiğini söylemişsiniz. Benim görüştüğüm yer işlem öncesi ağda yaptıklarını söyledi. Bana daha manktli gibi gelmişti ama mutlaka jilet yazınızı görünce kafam karıştı. Ağda yapılması sıkıntı oluşturur mu ki ?
Buz Lazer
Merhabalar, tüm lazer epilasyon yöntemlerinden önce bölgedeki tüylerin jiletle temizlenmesi gerekir. Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet yapılması gerekir. Sizin görüştüğünüz yerin lazer epilasyon yapmadığını kesin olarak söyleyebiliriz. Çünkü, hiç bir lazer epilasyon yönteminden önce ağda yapılmaz. Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü kalıcı olarak tahrip etmektir. Lazer enerjisi kıl köküne iletilir ve kıl köküne hasar verir. Ağda kılı köküyle birlikte alır. Kıl kökü yerinde olmadığı için lazer enerjisi kökte tahribat yaratamaz ve dolayısıyla lazer epilasyon etkili olamaz. Lazer epilasyon öncesi ağda yapan yerlerin kullandığı cihazlar lazer değildir, sağlığınızı tehdit edebilecek bu tür cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.
H***
Merhaba.Lazere yeni başlayacağım. Gittiğim yerde diyot buz lazer kullanılıyor. Bana tüyleri traş makinesi ile kısaltmamı asla jilet kullanmamamı söylediler. Ama farklı yerlerde lazer yaptıranlara sorunca herkesin jilet kullandığını duydum. İkisi arasındaki fark nedir hangisi daha avantajlıdır?
Buz Lazer
Merhabalar, orijinal Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce jilet ile tüylerin alınması gerekir. Jiletle tüyler alındığında yüzeyde hiç tüy, kıl görünmez. Tıraş makinesi ile tüy kısaltma işleminde ise yüzeyde kıl milimetrik de olsa görülür. Lazer enerjisi bu kıllar tarafından emileceğinden cilt yüzeyinde yanık vs benzeri yan etkiler oluşabilir. Sizden tüylerinizi tıraş makinesı ile kısaltmanız istendiyse, o merkez orijinal Buz Lazer merkezi değildir. Orijinal Buz Lazer klinikleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
H***
Merhabalar kazere gitmeden önce tüylerimin hiletle almam söylendi tüm vücut için gidicem göbek göğüs ve sırttıda jilet mi yapmam gerekiyor
Buz Lazer
Merhabalar, evet lazer epilasyon yaptıracağınız tüm bölgelerdeki kılları jiletle almanız gerekir.
D***
Ben ilk defa lazer epilasyon yaptıracağım, buz lazer yaptırmak istiyorum. Geçen hafta buz lazer için görüşmeye gittim ve ilk seans için randevu aldım. Seansa gitmeden bir gün önce kılları jiletle almam söylendi. Daha önce duyduğum kadarıyla da lazer epilasyona gitmeden önce kılların jiletle alınması gerekiyor. Yani ben de böyle biliyorum. Ama dün bir arkadaşım jilet kullanırsam kıllarımın daha da artacağını, kalınlaşacağını söyledi. Kafam karıştı. Sizce lazer epilasyona gitmeden önce jilet yapmak gerekiyor mu, bu bilgi doğru mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan önce kılların mutlaka jilet yardımı ile alınması gerekir. Tüm lazer epilasyon yöntemlerin için bu durum geçerlidir. Aksi halde uzun kıllardaki melanin pigmenti, lazer enerjisini yoğun olarak emer ve kıl köküne daha düşük enerjinin iletilmesine neden olur. Bu durum cilt üzerinde yanık ve tahriş oluşma riskini arttırır. Ayrıca uzun kıllar lazer enerjisine maruz kaldığında yanar ve cilde yapışır. Ciltte kıl yanığı meydana gelebilir. Bu nedenle lazer epilasyon öncesi mutlaka bölgedeki kıllar jiletle alınmalıdır. Jilet işleminin uygulamadan hemen önce yapılması ciltte tahrişin artmasına neden olabilir. Bazı lazer epilasyon yöntemlerinden 2-3 gün önce jilet yapılması istenir. Buz Lazer epilasyonda ise 1 gün önce jilet yapılması gerekir.
E***
Merhaba buz lazer için 2 seansıma gireceğim.Seanstan 1 gün önce jilet yapılması gerekiyor diye biliyorum.Fakat tüylerim çok uzamış durumda nişanım var seanstan 1 hafta önce jilet yapsam tekrar gitmeden 1 gün önce jilet yapsam bir problem olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan kıllar için jilet yapılması önerilmez. Ama bahsettiğiniz nişan gibi önemli bir gün öncesi bir kereye mahsus jilet yapmanızda bir sakınca yoktur.
S***
Merhaba buz lazer de her seans öncesi jilet yapılabilir değil mi ? Lazerden fayda görmemizi engeller mi ?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seansından 1 gün önce istenmeyen tüylerin jilet yardımı ile alınması gerekir. Tüylerin jilet ile alınması tüm lazer epilasyon yöntemleri için gereklidir, lazer epilasyonun etkinliğini azaltmaz.
H***
1-Merhaba ilk defa buz lazer seansına gireceğim. Kol, bıyık ve popo bölgesine de işlem öncesi jilet yapılması gerekir mi? 2-her seans öncesinde de jilet yapılmalı mı? 3- seans süresi gelene kadar arada uzayan tüyler jilet ile alınabilir mı yoksa seansdan bir gün önceye kadar beklenmeli mi ?teşekkürler
Buz Lazer
Merhabalar, 1- Evet, Buz Lazer yapılacak tüm bölgelerdeki istenmeyen tüylere jilet yapılmalıdır. 2- Her Buz Lazer seansından 1 gün önce jilet işlemi yapılmalıdır. 3- Seans aralarında uzayan kıllar bir sonraki seansın yaklaştığı döneme denk gelir. Bir diğer seans gelmeden uzayan kıllar olursa, istisnai durumlar haricinde (özel bir gün öncesi vs) bu kıllara jilet yapılmamalı ve seansın bir gün öncesi beklenmelidir.
M***
Merhaba,Lazer yapilan bölgenin birkac lazer sonrasinda uzatilan 1,5aylik süre esnasinda birden fazla tras edilmesinde bir sakinca var midir,bu killarin yeniden guclenmesine neden olur mu?Örneğin bir sonraki lazere gitmeden evvel farkli zamanlarda bolgenin birden fazla traslanmasi killari guclendirir mi? Lazer yapilan bolgenin illa ki tek seferligine sadece lazerden 1 gun öncesi tras edilmesi mecburi midir?Tesekkurler
Buz Lazer
Merhabalar, sadece lazer epilasyon seansından 1 gün önce tıraş yardımı ile tüy temizliği yapılmalıdır. Bunun dışında uzayan kıllar alınmamalıdır, normal şartlarda kıllar uzamaya başladığında bir diğer seansın yaklaşmış olması gerekir. Sadece özel bir gün öncesi vs. durumlarda uzayan kıllar çok rahatsızlık veriyorsa, sadece bir kereye mahsus olmak üzere tıraş yapılabilir.
M***
Merhaba Alexander makine olduğunu söylediler ilkinde kısalttım ama bundan sonra hiç temizleme yapmadan dokunmadan gelirsiniz dediler fakat siz herkese 1 gün önce jilet kullanılmalı diyorsunuz çok kafam karıştı pek güvenemedim buraya Bi kere başlamış bulundum ne önerirsiniz
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyondan bir gün önce jilet ile uygulama yapılacak alandaki tüyler temizlenmelidir. Bu işlem Alexandrite lazer cihazları için birkaç gün önce yapılmalıdır. Yani tüm lazer epilasyon yöntemlerinden önce tüy temizliği yapılmalıdır. Güvenli ve etkili bir lazer epilasyon için Buz Lazer'i tercih edebilirsiniz. Buz Lazer FDA onayına sahiptir ve etkili, yan etkisiz, ağrısız son derece konforlu bir lazer epilasyon yöntemidir. Orijinal Buz Lazer klinikleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
Y***
Merhabalar ben buz lazer epilasyona gidiyorum bana da jiletle almamam gerektiğini tüylerin daha çok güçlendiğini o yüzden traş makinesiyle almam gerektiğini söylediler hatta ısrarla lazer sonrası krem diye bişey var onu illa al dediler oda çok pahalıydı ve onun içinde tüylerin daha çabuk döküleceğini mutlaka kullanılması gerektiğini söylediler buz lazer olan cihazlar için böyle kremler kullanmak şart mı acaba bilgi verirseniz çok sevinirim
Buz Lazer
Merhabalar,orijinal Buz Lazer epilasyondan önce bahsettiğiniz türde bir krem kullanılmaz.Buz Lazer epilasyonun başarısından sonra Buz Lazer olduğunu iddia eden bir çok cihaz türedi ne yazık ki. Bu cihazlar, Buz Lazer olmadığı gibi bir çoğu lazer bile değildir. Sağlığınız için FDA onayı olmayan bu cihazlarla yapılan uygulamalardan kaçınmanızı öneririz. Web sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayarak orijinal Buz Lazer merkezlerine ulaşabilirsiniz.
D***
Yüzüme buz lazer yaptırmak istiyorum.fakat yorumlarinizda lazere gelmeden önce jiletle tüyleri almamiz gerektiğini yazmışsınız jiletle aldığımız zaman daha çok çıkmaz mi diğer seansa kadar kalınlaşmış tüylerle nasıl dolaşacağım sonuçta tüylerin tamamen dökülmesi 8 seansı bulacaksa her seans öncesi jiletleyeceksek tüyler tamamen dökülene kadar sakal gibi olmaz mi tuyler.tesekkurler simdiden
Buz Lazer
Merhaba, lazer epilasyon seansından 2-3 hafta sonra uzayan kıllar kendiliğinden dökülür. Kıllar yeniden uzamaya başladığında ise diğer seansınız gelmiş olacak. Dolayısıyla uzayan kıllarla dolaşmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca her lazer epilasyon seansından sonra kıllarda incelmeyi fark edeceksiniz. Gerçek Buz Lazer ile kıllarda kalınlaşma olmaz, endişelenmenize gerek yok.
İ***
Merhaba, erkek lazer epilasyonlarında jilet kullanmana gerek yok dedi görüştüğüm yer. 1 gün önce traş makinesi almanın yeterli olduğunu belirttiler. Buna ilave olarak, iki farklı bilgi var bende tüylerin uzunluğu ile ilgili; 1. Kalem ucu kadar tüy olmalıdır. 2. Jiletle alınmalı milimetrikte olsa tüy olmamalı. Buz lazer için Bunların hangisi doğru? Kıl uzunluğu ne kadar olmalıdır?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyondan bir gün önce epilasyon yapılacak alanlardaki tüyler jilet yardımı ile temizlenmelidir ve milimetrik de olsa hiç tüy olmamalıdır.
G***
Yüze buz lazer yapılırmı her hangi bir alerjisi olur mu yüze yapplan buz lazer de jiletle alınması gerekiyor muu
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer yüz bölgesine yapılır. Cildinizde lazer epilasyon yapılmasına engel herhangi bir durum yoksa Buz Lazer alerji yapmaz. Yüz bölgesi lazer epilasyonundan önce jilet yardımı ile tüylerin kısaltılması gerekir. Lazer epilasyondan önce cımbız, ağda gibi kılalrı kökünden koparan işlemler kesinlikle yapılmamalıdır. Gerçek Buz Lazer merkezleri için sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
M***
merhaba ben her 2-3 günde bir banyo yaptığımda ilkinde kol diğerinde bacağımı jiletle alıyorum ve koltuk altımı her banyoda alıyorum çünkü bana lazerde tüylerin kalın olmasının avantaj olduğunu ve daha kısa sürede biteceğini söylediler. 2 seneye başlayacağım lazere sizce yaptığım şey iyi mi
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Kıllarınızı özellikle 2-3 günde bir jiletle almanıza gerek yok. 2 sene önceden lazer epilasyona bu tarz hazırlanmanızın bir avantajı olmadığı gibi gerek de yoktur. Lazer epilasyon bu şekilde bir hazırlık gerektirmez. Kılları, sizi rahatsız edecek şekilde uzadığında alabilirsiniz. Buz Lazer ile ağrısız ve konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.
G***
Merhaba ben alexandrıte lazere 5 yıl gıttım saglık bakanlıgından onaylı bı yerdı..fakat bu pandemi sürecınde 2.5 ay gıdemeyınce baktımki bazı bolgelerde asırı derecede tuylerın mevcut oldugunu gordum..her bolgede asla yok kısım kısım bariz sekılde kalan yerler var kolun iç kısmı hıc yok dıs kısmı cok kotu gıbı..şimdi gıttıgım yerden vazgecıp buz lazere baslamak ıstıyorum..lıstedenızden nerede yaptırabılırım kısmına baktım..fakat korkum şu Bu kadar azalmısken tuylerım sımdı buz lazerde tum vucudu jıletleyıp farklı lazere gecmek ne kadar dogru olur..kısım kısım bıten yerlerdeki bolgelere jıletı vurdugumda ya tuyler ordan geri cıkarsa
Buz Lazer
Merhabalar, Alexandrite lazer epilasyona 5 yıl boyunca gittiğinizi yazmışsınız. Lazer epilasyon için bu süre çok fazla. Buz Lazer ortalama 8 seans önerilir. Alexandrite lazer epilasyondan önce de tüyleri jiletle temizlemek gerekir, Buz Lazer için de bu durum aynıdır. Hiç bir lazer epilasyon yöntemi tüy olan alana yapılmaz, tüyleri mutlaka jilet ile temizlemek gerekir. Buz Lazer ile daha önce farklı lazer epilasyon yöntemleri ile işlem görmüş ve bitmemiş tüylerde etkili sonuçlar alınır. Buz Lazer ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahip, FDA onaylı bir sistemdir.
S***
Ben lazere gideceğim bir tanıdığım gidiyormuş çok güzel yer beraber gidelim dedi. Lazer hangi cihaz falan asla bilmiyorum ama tek korkum şu lazeri yapacak kadın bana tüylerini almadan gel ben keseceğim ve lazeri direk yapacağım dedi sizce de bu çok sakıncalı değil mi çoğu yer 1 gün önceden alıyor. Sizce oraya gitmeli miyim tereddütte kaldım
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonda uygulamanın hangi cihazla yapıldığı önemlidir. Uzmanlar, lazer epilasyonun mutlaka FDA onayına sahip cihazlarla yapılması gerektiğinin altını çizmektedir. Uygulamanın hangi cihazla yapılacağını bilemediğimiz için gidip gitmemeniz konusunda yorum yapmamız doğru olmaz. Buz Lazer yaptırmadan 1 gün önce uygulama yapılacak alandaki tüyler jilet yardımıyla temizlenmelidir. Buz Lazer FDA onayına sahiptir, Buz Lazer ile etkili ve güvenli lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Buz Lazer merkezlerine sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkinden ulaşabilirsiniz.
Z***
Merhaba! Bende yüzüm için buz lazere gidiyorum Faullerimi ve bıyık bölgesini jilete vuruyorum yalnız diğer yerleri vurmaya cesaret edemedim ama bütün yüz bölgesine lazer işlemi yaptırıyorum o jilet vurmadığım bölgelerede etki edermi veya ayva tüğlerini çoğaltırmı çünkü böyle bir duyumda almıştım yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyondan 1 gün önce uygulama yapılacak alanlardaki tüm kılllar jilet yardımı ile alınmalıdır. Buz Lazer ayva tüylerinde aktivasyona neden olmaz.
E***
Merhaba ben düzcede buz lazere gidiyorum jel kullanarak yapılıyor. Bana kısaltma işlemini traj makinesiyle yapmamı söylediler ama ben jilet ile yapıyorum bir sorun olur mu bu arada kullandığı cihaz gerçek buz lazer mi bi fikrim yok gerçek buz lazer mi diye nasıl anlaya bilirim ?
Buz Lazer
Merhabalar, sayfamızın Klinikler bölümünü ziyaret ederek gerçek Buz Lazer merkezlerine ulaşabilirsiniz. Buz Lazer epilasyondan önce kısaltma işleminin jilet yardımı ile yapılması gerekir. Bu nedenle sizin yaptığınız uygulama doğrudur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım