Lazer Epilasyon Öncesi Tüy Dökücü Krem Kullanımı?

R***
Merhaba, genital bölgeme lazer epilasyon yaptırıyorum Açıkçası başlarken çok tedirgindim ama 2 seans olmasına rağmen lazer epilasyon yapılan bölgelerde bulunan tüylerimde gözle görülür bir azalma ve incelme var. Fakat ben tüylerim çıkmaya başladığından beri başta jilet kullanarak sonrasında jiletin çok fazla vücudumu tahriş etmesinden kaynaklı tüy dökücü krem yardımıyla alıyorum. Lazer epilasyona başladıktan sonra bana her zaman seanslardan önce ve seans aralarında mecbur kaldığımda sadece jilet kullanmam söylendi. Jilet kullanımı genitalimde kabarma ve tahrişe neden oluyor acaba jilet yerine tüy dökücü krem kullanmalı mıyım ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamaları sırasında lazer ışınları kıl kökleri hedef alarak kalıcı hasara uğratır ve uygulama yapılan bölgelerde bir daha kıl uzamamasını sağlar. Lazer epilasyon seansları sırasında veya seans aralarında ağda, cımbız gibi kılı kökünden koparacak işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu işlemler uygulandığı yani kıl kökleri kökünden alındığı takdirde bir sonrası seans sırasında kıl kökleri olmayacağından lazer epilasyonunda herhangi bir etkisi olmayacaktır ve seansınız boşa gidecektir. Tüy dökücü kremler ise tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir etki etmeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanımında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.
İ***
İyi çalışmalar ben koltuk altı bölgesi için lazer epilasyona gidiyorum daha doğrusu yarın başlıyorum seansa gitmeden önce jilet ile temizlemem gerekiyormuş. Fakat ben tüy dökücü kreme alışkınım ve jilet cidimi tahriş ediyor yara yapıyor kullanamıyorum tüy dökücü krem ile temizlesem olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarında kıl kökleri lazer ışınları tarafından hedeflenir. Lazer epilasyon seansları sırasında veya seans aralarında ağda, cımbız gibi kılı kökünden koparacak işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu işlemler uygulandığında yani kıl kökleri kökünden alındığı takdirde bir sonrası seans sırasında kıl kökleri olmayacağından lazer epilasyonunda herhangi bir etkisi olmayacaktır. Tüy dökücü kremler ise tıpkı jilet gibi kıl köküne zarar vermeden sadece yüzeysel olarak kılları kısaltır. Tüy dökücü kremleri seanslardan önce tercih edebilirsiniz.
D***
Merhaba ben her zaman jilet çok tahrişe neden olduğundan ve yayılma yaptığından tüy dökücü krem kullanıyordum. Tüy dökücü kremi lazer epilasyon seansına gitmeden önce kullansam olurmu jilet yerine?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamaları sırasında hedef kıl kökleridir. Lazer epilasyon seansları sırasında veya seans aralarında ağda, cımbız gibi kılı kökünden koparacak işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Fakat tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir etki etmeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanımında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.
E***
Lazer epilasyon uygulamalarından önce hep jilet ile alınması gerekmektedir deniyorum. Jilet yerine tüy dökücü krem kullanabilir miyiz ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları öncesinde kıl köklerine zarar verilmeden uygulama yapılacak bölgelerin temizliği yapılmalıdır. Tüy dökücü kremler tıpkı jilet gibi kıl köküne zarar vermeden sadece yüzeysel olarak kılları kısaltır. Tüy dökücü kremleri seanslardan önce tercih edebilirsiniz.
T***
Tüy dökücü krem kullanımı lazer epilasyon öncesi zararlı mı?
Buz Lazer
Merhabalar, genellikle lazer epilasyon uygulamalarından 1 gün önce işlem yapılacak alanların temizliği jilet ile yapılması önerilmektedir. Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir etki etmeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanıma uygundur.
P***
merhaba ben buz lazere başlıyacağım 2 hafta sonra sayfanızdan bulduğum bir merkez içim rahat lazer epilasyon öncesinde jilet kullanılması gerektiğini biliyorum. Ama ben jilet kullanmıyorum seanslar öncesi tüy dökücü krem kullanabilir miyim ?
Buz Lazer
Merhabalar, tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir etki etmeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanımanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır.
K***
İyi günler sonunda lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim. İlk seansta gitmeden önce kıllarını temizlemek istiyorum çünkü küçük krem kullanmam lazeri epilasyon öncesi uygun mudur.
Buz Lazer
Merhabalar lazer epilasyon esnasında hedef kıl kökleridir. Bu sebeple seanslar esnasında veya arasında ağda, cımbız gibi kılı köklerinden koparacak işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Fakat tüy dökücü krem kıl köküne herhangi bir etki etmez, lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanımında kullanıma uygundur.
H***
Merhaba, koltuk altı bölgem ve genital için buz lazer epilasyon yapılıyor bana jilet kullanıyorum seanslardan önce fakat ben tüy dökücü krem kullanmak istiyorum jilet benim cildimi tahriş ediyor. Tüy dökücü kremin zararı olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarında lazer ışınları kıl kökleri hedef alarak bu bölgelerde bir daha kıl uzamasına engel olur. Yani seans sırasında kıl köklerinin var olabilmesi için kıl köklerine zarar vermeden kısalta yapmanız gerekmektedir.Tüy dökücü kremler ise tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir zarar vermeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce jilet yerine tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.
İ***
Merhaba seanslardan önce jilet yerine ben tüy dökücü krem kullanmak istiyorum. Jilet uygulamasını pek beceremiyorum sürekli her yerimi kesiyorum yani olmuyor. Tüy dökücünün zararı olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamaları esnasında hedef kıl kökleridir. Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köküne herhangi bir etki etmeyeceğinden lazer epilasyon işlemlerinden önce kullanımında sakınca bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım