Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon Sarı Tüylerde Etkili midir?

avatar
K***
Merhaba ben lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat bir kaç merkezle konuşmama rağmen tüylerim çok sarı olduğu bu yüzden işlem yapılsa bile hiçbir etkisinin olmayacağı söyledi gerçekten sarı tüylerde lazer epilasyon etkili değil mi? Ne yapabilirim başka bir yöntem yok mu ? Teşekkürler…
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu gerçekleşir. Dolayısıyla kılda hiç renk yoksa yani kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Lazer ışının emiliminin olmaması demek lazer epilasyonunun hiçbir etki göstermeyeceği anlamına gelmektedir. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
B***
İyi günler benim tüylerim çok sarı yani bildiğiniz sarışınım ama yinede özellikle kollarımda ve genitalde bulunan tüyler ne kadar sarıda olsa rahatsız ediyor lazer epilasyon yaptırmak istiyorum benimki gibi sarı tüylerde lazer epilasyon işe yarar mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulaması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması ile gerçekleşir .Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir. Dünya üzerinde henüz tamamen sarı veya beyaz renki kıllarda etkili herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
L***
merhaba tüyler çok sarı olduğunda lazer epilasyon işe yarıyor mu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Dolayısıyla kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
İ***
Lazer epilasyon işlemleri beyaz tüylerde etkili değil biliyorum. Peki sarı tüylerde etili midir? Benim tüylerim kahverengi çakta sarı değil ama sormak istedim.
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulaması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması ile gerçekleşir .Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekir. Fakat sizin durumunuzda tüyleriniz kahve rengi olduğundan normal seanslara ek bir kaç seans ile istediğiniz etkiyi almanız mümkündür. Buz Lazer ile istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı ve acısız olarak kurtulabilirsiniz.
avatar
S***
Merhaba iyi çalışmalar lazer epilasyonun daha doğrusu buz lazerin sarı tüylerde etki oranı nedir ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu lazer epilasyonun uygulamaları gerçekleşir. Eğer kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek ve lazer epilasyon işlemleri etkili olmayacaktır. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dolayısıyla Buz Lazer veya herhangi bir lazer epilasyon sarı kıllarda etkili değildir.
avatar
E***
Benim kollarımda sarı tüyler var baya sarılar ama ne kadar sarıda olsa tüy sonuçta ve beni rahatsız ediyor buz lazer yaptırmak istiyorum ne kadar etkili olur?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Fakat sizin tüyleriniz gibi çok sarı tüylerde neredeyse hiç melanin bulunmadığından lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir. Henüz dünya üzerinde tamamen sarı veya beyaz renki kıllarda etkili herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
Z***
Merhaba sarı tüylerde etkili bir lazer epilasyon yöntemi var mı? Benim tüylerim çok sarı ne yapacağım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi maalesef henüz bulunmamaktadır. Lazer epilasyon işlemlerinin uygulama ve etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Eğer kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecektir ve lazer epilasyon uygulamaları hiçbir işe yaramayacak demektir.
avatar
H***
Merhaba ben sarışın bir bayanım ve beni sarı tüylerim çok rahatsız ediyor lazer epilasyon etkili olur mu bu renkteki türlerde?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemlerinin etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Fakat sizin Tüyleriniz gibi çok sarı tüyler de neredeyse hiç melanin bulunmadığından lazeri epilasyon uygulamaları hiçbir etki göstermez.
avatar
E***
Merhaba beyaz tüyleri vardı eşimin sırtında sayfanızda yer alan merkezlerden birine başvurduk fakat tüyler beyaz olduğu için lazer işleminin işe yaramayacağını söylediler benim koltuk altı, bacaklarım yani tüm bölgelerde tüylerim sarı eşimde işe yaramadı bende de aynı işe yaramayacak mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon işlemlerinin işleyiş mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması şeklindedir. Lazer epilasyon yöntemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sağlayabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Yani sarı ve beyaz tüyler melanin içermediği için lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir.
avatar
G***
Buz lazerin tüm kıl tiplerinde ve renklerinde etkili olduğunu söylediler ne kadar doğru ? Benim tüm kıllarım sarı yani sap sarı buz lazer bende işe yarar mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etki yaratabilmek için kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilmesi gerekir. Eğer kılda hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışığının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Sarı ve beyaz kıllarda hiç pigment içermediğinden lazer epilasyonunun etki göstermemektedir. Dünya üzerinde bu renk kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
E***
Sarı tüylerde buz lazerin etki dercesi nedir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon işlemleri kıla rengini veren melanin pigmentlerinin seanslar esnasında lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması şeklinde gerçekleşmektedir. Lazer epilasyon yöntemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sağlayabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Fakat çok sarı ve beyaz tüylerde renk pigmenti yani melanin bulunmadığından lazer epilasyon işlemlerinin etki mekanizmasıda ortadan kalkacaktır. Dünya üzerinde Buz Lazerde dahil olmak üzere sarı ve beyaz tüylerde etkili bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
C***
lazer epilasyonların bazıları sarı tüyleri görmüyor yani bazı merkezler ile konuştum ama cihazlarının sarı tüylerde etkili olmadığını söylediler benim tüylerim sapsarı buz lazer cihazları görür mü ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. Buz Lazer çalışma mekanizması kıl olarak çok azda olsa melanin pigmenti içermelidir. Fakat beyaz ve sarı tüylerde melanin bulunmamaktadır. Maalesef melanin bulunmayan kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi dünya üzerinde henüz bulunmamaktadır.
avatar
F***
Sarı olan kol tüylerim var. Ellerimin üstü ve parmak üstlerimde bile var sarı sarı tüyler var beni mutsuz ediyorlar takı takınca bile hoş durmuyor. Lazer epilasyon yaptıracağım yer arayışındayım bana yardım eder misiniz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon tamamen sarı ve beyaz tüylerde etkili bir yöntem değildir. Lazer epilasyon işlemlerinin etkili ve kalıcı olabilmesi adına kıl azda olsa renk pigmenti, yani melanin içermelidir. Maalesef dünya üzerinde sarı ve beyaz kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
Ö***
tüylerimiz hangi renk olduğunda buz lazer etkili olmuyor acaba benim bölge bölge değişiyor ondan soruyorum ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer beyaz ve sarı renkli tüylerde etkili değildir. Sarı ve beyaz tüyler lazer epilasyonun işleminin gerçekleşmesini sağlayan melanin yani kıla renk veren renk pigmentini içermediğinden etkili olmamaktadır. Bu durum sadece Buz lazer için değil, tüm lazer epilasyon yöntemleri için geçerlidir.
avatar
Z***
İyi günler, iyi çalışmalar benim tüylerim sarı ama sarıda olsa tüy rahatsız edici bir durum birçok lazer merkezi ile konuştum lazer etkili olmaz dedi birde buz lazer için danışmak istedim bana yardımcı olur musunuz?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemleri kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi sonucu gerçekleşmektedir. Fakat sarı ve beyaz kıllarda melanin bulunmadığından lazer ışınlarında melanin emilimi olmayacak ve lazer epilasyon işlemi gerçekleşmeyecektir. Bu durum tüm lazer epilasyon işlemleri için aynı şekildedir. Dolayısıyla sizin için Buz Lazerin herhangi bir etkisi olmayacaktır.
avatar
F***
Merhaba ben sayfanızda yer alan bir merkezde titanyum cihazınızın kullanıldığı bir kliniğe başlamak istiyorum, sarı tüylerde etkisi nedir?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer beyaz ve sarı renkli tüylerde maalesef etkili değildir. Sarı ve beyaz tüyler, lazer epilasyonun işleminin gerçekleşmesini sağlayan melanin yani kıla renk veren renk pigmentini içermediğinden etkili olmamaktadır. Ayrıca bu durum sadece Buz lazer epilasyon için değil, tüm lazer epilasyon yöntemleri için geçerlidir. Dünya üzerinde sarı ve beyaz tüylerde etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
İ***
Şimdi benim tüylerim sarı ben lazer epilasyon yaptıramayacak mıyım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamlarında hedef kıl kökleridir. Kıla rengini veren melanin pigmenti lazer ışınları tarafından emilir ve kıl kökleri kalıcı hasara uğratılır. Fakat sarı ve beyaz tütlerde yeterince melanin bulunmadığından lazer epilasyonun bir etkisi olmaz. Maalesef sarı ve beyaz tüylerde etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
V***
Merhaba, benim ten rengim sarı tüylerimde sarı ayva tüyleri lazer görmüyormuş başvurduğum merkezler hep olumsuz dönüş yaptı tüylerin çok sarı denildi buz lazer yapılsa yine olmaz mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, eğer tüyleriniz çok sarı ise tüylerinizde yeteri kadar, renk pigmenti olan melanin bulunmuyor demektir. Fakat lazer epilasyon uygulamları melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi ile çalışmaktadır. Yani kılda yeteri kadar melanin olmaz ise lazer epilasyon tedavi sürecinden verim alınamaz. Buz Lazer epilasyonda dahil olmak üzere, dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
P***
İyi günler buz lazerin beyaz tüyler gibi sarı tüylerde etkisi hiç yok mu ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulamaları kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklinde gerçekleşmektedir. Eğer kılda hiç renk yoksa yani kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyorsa lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek ve dolayısıyla lazer epilasyon hiçbir etki göstermeyecektir. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Tamamen sarı ve beyaz kıllar melanin içermez. Bu nedenle Lazer epilasyon işlemleri sarı ve beyaz kıllarda etkili olmaz. Dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
K***
Kol kıllarım sarı ve ben sayfanızda yer alan bir merkeze başvurdum ve kıllarımın rengini görüp işlem uygulanamaz dendi neden ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulaması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklinde gerçekleşir. Lazer epilasyon uygulamasının istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların mutlaka çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dolayısıyla melanin içermeyen kıllar üzerinde lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir. Sarı tüylerde neredeyse hiç melanin bulunmadığından lazer epilasyon uygulaması işe yaramayacaktır. Ayrıca dünya üzerinde sarı ve beyaz renkte olan kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
avatar
N***
Bebek sarısı olan kol tüylerime lazer epilasyon etki gösterir ve kıllarımdan kurtulmamı sağlar mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamları melanin pigmentinin yeteri kadar var olduğu kıl ve tüylerde etkilidir. Sarı ve beyaz kıllar yeteri kadar melanin içermez. Dolayısıyla lazer epilasyon sarı ve beyaz renkli kıl ve tüyler üzerinde etki göstermez. Dünya üzerinde, beyaz yada tamamen sarı kıllar üzerinde etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
avatar
F***
Lazer epilasyonun bebek sarısı tüylerde etkisini öğrenmek istiyorum bana sarı tüylerin lazer epilasyonu hakkında bilgi vermenizi bekliyorum ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, sarı ve tüyler neredeyse hiç melanin pigmenti içermemektedir. Eğer kıllar yeterince melanin pigmenti içermiyorsa lazer enerjisinin emilimi gerçekleşmez ve lazer epilasyon işe yaramaz. Sarı tüyler için lazer epilasyon etkili değildir.
avatar
N***
Benim kaşlarım saçlarım hariç tüm tüylerim sarı. Sarı olan kıllara buz lazer yapılabilirse yapsanız ne kadar etki görürüm?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamlarının işleyiş biçimi, kıl köklerinde var olan melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilmesi şeklindedir. Eğer kıl kökünde yeteri kadar melanin pigmenti bulunmuyorsa, Buz Lazer epilasyon etki gösteremez. sarı kıl ve tüyler yeteri kadar melanin içermediğinden Buz Lazer epilasyon sarı tüylerde etkili olmaz. Dünya üzerinde beyaz ve sarı tüylerde etkili bir lazer epilasyon sistemi henüz bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim