Lazer Epilasyon Sarı Tüylerde Etkili midir?

K***
Merhaba ben lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat bir kaç merkezle konuşmama rağmen tüylerim çok sarı olduğu bu yüzden işlem yapılsa bile hiçbir etkisinin olmayacağı söyledi gerçekten sarı tüylerde lazer epilasyon etkili değil mi? Ne yapabilirim başka bir yöntem yok mu ? Teşekkürler…
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu gerçekleşir. Dolayısıyla kılda hiç renk yoksa yani kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Lazer ışının emiliminin olmaması demek lazer epilasyonunun hiçbir etki göstermeyeceği anlamına gelmektedir. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
B***
İyi günler benim tüylerim çok sarı yani bildiğiniz sarışınım ama yinede özellikle kollarımda ve genitalde bulunan tüyler ne kadar sarıda olsa rahatsız ediyor lazer epilasyon yaptırmak istiyorum benimki gibi sarı tüylerde lazer epilasyon işe yarar mı ?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulaması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması ile gerçekleşir .Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir. Dünya üzerinde henüz tamamen sarı veya beyaz renki kıllarda etkili herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
L***
merhaba tüyler çok sarı olduğunda lazer epilasyon işe yarıyor mu?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Dolayısıyla kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.
İ***
Lazer epilasyon işlemleri beyaz tüylerde etkili değil biliyorum. Peki sarı tüylerde etili midir? Benim tüylerim kahverengi çakta sarı değil ama sormak istedim.
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulaması kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması ile gerçekleşir .Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekir. Fakat sizin durumunuzda tüyleriniz kahve rengi olduğundan normal seanslara ek bir kaç seans ile istediğiniz etkiyi almanız mümkündür. Buz Lazer ile istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı ve acısız olarak kurtulabilirsiniz.
S***
Merhaba iyi çalışmalar lazer epilasyonun daha doğrusu buz lazerin sarı tüylerde etki oranı nedir ?
Buz Lazer
Merhabalar, kıla rengini veren melanin pigmentinın lazer ışınları tarafından emilimi sonucu lazer epilasyonun uygulamaları gerçekleşir. Eğer kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecek ve lazer epilasyon işlemleri etkili olmayacaktır. Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Dolayısıyla Buz Lazer veya herhangi bir lazer epilasyon sarı kıllarda etkili değildir.
E***
Benim kollarımda sarı tüyler var baya sarılar ama ne kadar sarıda olsa tüy sonuçta ve beni rahatsız ediyor buz lazer yaptırmak istiyorum ne kadar etkili olur?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sebep olabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Fakat sizin tüyleriniz gibi çok sarı tüylerde neredeyse hiç melanin bulunmadığından lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir. Henüz dünya üzerinde tamamen sarı veya beyaz renki kıllarda etkili herhangi bir lazer epilasyon yöntemi bulunmamaktadır.
Z***
Merhaba sarı tüylerde etkili bir lazer epilasyon yöntemi var mı? Benim tüylerim çok sarı ne yapacağım ?
Buz Lazer
Merhabalar, dünya üzerinde beyaz yada tamamen sarı kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi maalesef henüz bulunmamaktadır. Lazer epilasyon işlemlerinin uygulama ve etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Eğer kıl hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışınının emilimi gerçekleşmeyecektir ve lazer epilasyon uygulamaları hiçbir işe yaramayacak demektir.
H***
Merhaba ben sarışın bir bayanım ve beni sarı tüylerim çok rahatsız ediyor lazer epilasyon etkili olur mu bu renkteki türlerde?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemlerinin etki mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi şeklindedir. Fakat sizin Tüyleriniz gibi çok sarı tüyler de neredeyse hiç melanin bulunmadığından lazeri epilasyon uygulamaları hiçbir etki göstermez.
E***
Merhaba beyaz tüyleri vardı eşimin sırtında sayfanızda yer alan merkezlerden birine başvurduk fakat tüyler beyaz olduğu için lazer işleminin işe yaramayacağını söylediler benim koltuk altı, bacaklarım yani tüm bölgelerde tüylerim sarı eşimde işe yaramadı bende de aynı işe yaramayacak mı?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon işlemlerinin işleyiş mekanizması kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilimi sonucu kıl köklerinin kalıcı hasar uğratılması şeklindedir. Lazer epilasyon yöntemlerinin istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etkiye sağlayabilmesi için kılların çok azda olsa melanin pigmenti içermesi gerekmektedir. Yani sarı ve beyaz tüyler melanin içermediği için lazer epilasyon hiç bir etki göstermeyecektir.
G***
Buz lazerin tüm kıl tiplerinde ve renklerinde etkili olduğunu söylediler ne kadar doğru ? Benim tüm kıllarım sarı yani sap sarı buz lazer bende işe yarar mı ?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyonun istenmeyen kıl ve tüylerde kalıcı etki yaratabilmek için kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınları tarafından emilmesi gerekir. Eğer kılda hiç melanin pigmenti bulundurmuyor ise lazer ışığının emilimi gerçekleşmeyecek demektir. Sarı ve beyaz kıllarda hiç pigment içermediğinden lazer epilasyonunun etki göstermemektedir. Dünya üzerinde bu renk kıllarda etkili bir lazer epilasyon yöntemi henüz bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım