Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi Kullanımı

M***
İyi günler, ben 23 yaşındayım geçen gün ilk lazer epilasyon seansına gittim.Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra güneş kremi kullanmam gerektiği söylendi.Estetisyenin başı çok kalabalıktı, detaylı soru sorma fırsatım olmadı.Güneş kremi bu mevsimde neden kullanmam gereksin ki, hava güneşli olmadığı zaman sürmeme gerek yoktur herhalde diye düşünüyorum.Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?Bir de ben tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım.Güneş kremini sadece yüzüme mi sürmeliyim, yoksa lazer yapılan her yere mi sürmem gerekiyor?Acil cevap verirseniz çok memnun olurum,teşekkür ettim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra güneş koruyucu kremleri yaz/kış tüm mevsimlerde kullanmanız gerekir. Kapalı havalarda da gözümüzün görmediği güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalmaktayız. Lazer epilasyondan sonra cilt hassaslaşacağı için bu ışınların ciltte renk değişimi yapma olasılığı yüksektir. Renk değişimleri hiperpigmentasyon (koyu renkli lekeler) ve hipopigmentasyon (cilt renginin yer yer açılması, beyaz lekeler) olarak görülebilmektedir. Bu nedenle dışarıya çıkarken lazer epilasyon yaptırılmış yüz, dekolte gibi açıkta kalan alanlar için her mevsimde mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Kol, bacak, omuz gibi alanların açıkta kaldığı sıcak havalarda ise bu bölgelere lazer epilasyon yaptırılması halinde bu alanlara da mutlaka güneş koruyucu krem sürmek gerekir. Açıkta kalmayan bölgeler için güneş koruyucu krem kullanmanıza gerek yoktur. Özellikle güneşli havalarda dışarıda fazla zaman geçirileceği zaman güneş koruyucu kremi tazelemenizi öneririz.
L***
yüzümde lazer epilasyondan sonra leke kaldı. yaptırdığım yer güneş kremi kullanmamışsın ondan olmuş dedi. ama bana güneş kremi kullanmam gerektiğini söylememişlerdi. alex diye bir cihazla yapılmıştı epilasyon. lazer epialasyondan sonra mutlaka güneş kremi kullanmak gerekirmi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epialsyondan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Aksi halde ciltte renk değişimi meydana gelebilir, leke oluşabilir. Bu nedenle uygulamadan sonra mutlaka uygun bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım