Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Kremi Kullanımı

M***
İyi günler, ben 23 yaşındayım geçen gün ilk lazer epilasyon seansına gittim.Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra güneş kremi kullanmam gerektiği söylendi.Estetisyenin başı çok kalabalıktı, detaylı soru sorma fırsatım olmadı.Güneş kremi bu mevsimde neden kullanmam gereksin ki, hava güneşli olmadığı zaman sürmeme gerek yoktur herhalde diye düşünüyorum.Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?Bir de ben tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım.Güneş kremini sadece yüzüme mi sürmeliyim, yoksa lazer yapılan her yere mi sürmem gerekiyor?Acil cevap verirseniz çok memnun olurum,teşekkür ettim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra güneş koruyucu kremleri yaz/kış tüm mevsimlerde kullanmanız gerekir. Kapalı havalarda da gözümüzün görmediği güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalmaktayız. Lazer epilasyondan sonra cilt hassaslaşacağı için bu ışınların ciltte renk değişimi yapma olasılığı yüksektir. Renk değişimleri hiperpigmentasyon (koyu renkli lekeler) ve hipopigmentasyon (cilt renginin yer yer açılması, beyaz lekeler) olarak görülebilmektedir. Bu nedenle dışarıya çıkarken lazer epilasyon yaptırılmış yüz, dekolte gibi açıkta kalan alanlar için her mevsimde mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Kol, bacak, omuz gibi alanların açıkta kaldığı sıcak havalarda ise bu bölgelere lazer epilasyon yaptırılması halinde bu alanlara da mutlaka güneş koruyucu krem sürmek gerekir. Açıkta kalmayan bölgeler için güneş koruyucu krem kullanmanıza gerek yoktur. Özellikle güneşli havalarda dışarıda fazla zaman geçirileceği zaman güneş koruyucu kremi tazelemenizi öneririz.
L***
yüzümde lazer epilasyondan sonra leke kaldı. yaptırdığım yer güneş kremi kullanmamışsın ondan olmuş dedi. ama bana güneş kremi kullanmam gerektiğini söylememişlerdi. alex diye bir cihazla yapılmıştı epilasyon. lazer epialasyondan sonra mutlaka güneş kremi kullanmak gerekirmi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epialsyondan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Aksi halde ciltte renk değişimi meydana gelebilir, leke oluşabilir. Bu nedenle uygulamadan sonra mutlaka uygun bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
S***
Merabalar iyi günler lazer epilasyon güneş krem sürmeniz lazim diyorlar ama fiyat pahalı eczaneden normal krem alsam olur mu ??saygılar teşekkürler
Buz Lazer
Merhabalar, mutlaka SPF 30 veya üzeri koruma faktörüne sahip bir krem kullanmanız gerekir. Bu özellikteki herhangi bir markaya ait güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.
E***
Merhabalar ben şu an korona yüzünden yüz bölgeme yaptırdığım lazere ata verdim korona sonrası devam etsemde yaz aylarına denk gelecek yaz aylarında devam etmemi önerir misiniz yoksa kışı mı beklemeliyim bir de herhangi bir kullandığım güneş kremi yeterli olur mu yoksa önerdiğiniz bir marka var mıdır
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer yaz aylarında da uygulanabilen güvenli bir sistemdir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Lazer epilasyon seanslarına yaz ayları boyunca ara vermemenizi ve Buz lazer ile epilasyona devam etmenizi öneririz. Buz Lazer sonrası SPF 30 veya üzeri herhangi bir güneş koruyucu kullanabilirsiniz.
Y***
Merhaba Aleksandrite cihazıyla islem görmeyen devam ediyorum. Bugün lazer epilasyona girip atıyorum yarın denize girmem de veya güneş kremi kullanıp (spf 50) güneslenmemde bir sakınca var mı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan bir gün sonra güneşe çıkmanız cildinizde leke oluşma riskini arttırır. Lazer epilasyondan sonra SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu kullanmak kaydıyla en erken 1 hafta sonra güneşe çıkabilirsiniz. Alexandrite lazer epilasyon bronz tene yapılmaz. Aktif güneşe çıktıktan sonra da en erken 1 ay sonra Alexandrite lazer epilasyon yaptırmalısınız. Bu süre Buz Lazer için 1 haftadır.
H***
Merhabalar. Yüz için yapılan lazer süresince 50 spf güneş kremi kullanılması yüzdeki kıl tüylerini mi besliyor. Gittiğim güzellik salonunda 30 spf yi tavsiye ederiz. Diğeri tüylenme arttırır dedi.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri (SPF 50) güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. 'SPF 50 güneş koruyucu kıl köklerini besler, tüylenmeyi arttırır ' doğru bilgi değildir. SPF 50 güneş koruyucu kullanabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım