Lazer Epilasyon Sonrası Havuza Girilir Mi?

M***
Lazer epilasyon için haftaya ilk randevumu aldım. Lazerden 3 gün sonra tatile gideceğim. Lazer epilasyondan sonra güneşe çıkmamam gerektiğini biliyorum. Acaba havuza girmem sorun olur mu? Havuzadan çıktıktan sonra gölgede otururum diye düşünüyorum. Yoksa lazer epilasyon randevusunu daha sonraya mı almalıyım?Yardımcı olursanız iyi olur, teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte hassasiyet gelişir. Ciltteki hassasiyet oranı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı ciltlerde hassasiyet hiç görülmezken bazı ciltlerde daha yüksek oranda hassasiyet ve kızarıklık görülebilmektedir. Havuz suyundaki klor cildi kurutur ve ciltteki tahrişi arttırabilir. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra 2-3 gün boyunca havuza girmemek gerekir. Normal şartlarda lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlara 24 saat boyunca su değdirmemek gerekir. Klorlu havuz suyu için bu süre minimum 2-3 olmalıdır.
S***
Merhaba ben buz lazer yaptırdım ve ertesi günü havuza gittim ve bacaklarım kabardı ve çok kaşınıyor ne yapmam gerek bi doktora gitmelimiyim geçermi
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra en az 2-3 gün havuza girmemek gerekir. Lazer epilasyon sonra cilt hassaslaştığı için daha kolay tahriş olur. Havuz suyundaki klor cildi kurutur ve tahrişin artmasına neden olur. Ciltte kabarma ve kaşınma bu nedenle gelişir. Bir cilt doktoruna gidip, doktorunuzun önereceği kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz.
N***
İyi günler, ben Alex lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kapalı havuza girdim. Kolalrım, bacaklarım, koltuk altım kısaca lazer yapılan yerler acayip kaşınmaya başladı, kabardı,kızardı. Havuza girdiğim için olabilir mi bu durum? Lazer yaptırdığım yerde girmemem gerektiği falan söylenmedi bana.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon sonrası 24 saat süreyle uygulama yapılan bölgelerin su ile temasından kaçınmak gerekir. Havuza bu nedenle girmemeniz gerekirdi. Özellikle havuz suyunda bulunan klor, cildi kurutur ve lazer epilasyon sonrası hassaslaşan ciltte tahrişe neden olabilir. Muhtemelen bu nedenle cildiniz reaksiyon vermiştir.Bu belirtiler birkaç gün içinde geçecektir, bu süre zarfında doktorunuzun önereceği yatıştırıcı kremleri kullanınız.
İ***
Merhaba ben buz lazere başladım ama havuza da haftada birgün gidiyorum seçmeli ders olarak. Ve tüyleri almam gerekiyor bazen nasık yapabilirim? Ve bu sonucu cok olumsuz etkiler mi
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar 2-3 hafta sonra kendiliğinden dökülecektir. Kıllar yeniden uzamaya başladığı zaman diğer Buz Lazer seansınız geleceği için tüyle dolaşmanıza veya başka bir yöntemle tüyleri almanıza gerek kalmayacaktır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım