Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Sonrası Jilet Yapılır mı ?

M***
Merhabalar, Lazer Epilasyon Sonrası Jilet Yapılır mı ? Yaklaşık 3 hafta listenizde ki kliniklerin birinde işlem yaptırdım biraz tüylerim uzadı acaba jilet yapmamın bir sakıncası var mı? Acil cevap bekliyorum.
Buz Lazer
Merhabalar , Buz Lazer Epilasyon işleminde kılların dökülme evreleri yaklaşık 2-3 hafta aralığındadır. Bu süreçte uygulama esnasında tahrip ettiğimiz kıl kökleri kendini yüzeye çıkartarak vücuttan atımı gerçekleşir. Çok rahatsız ettiği takdirde kliniğinize başvurabilirsiniz.Jilet yapmanızda da bir sakınca yoktur.
Ç***
İyi günler, lazer epilasyon sensları arasında aralarda uzayan bazı kıllar oluyor. bir diğer seansa kadar böyle dolaşmak yerine jilet yapsam zararı olur mu,bir sonraki seansın etkisini azaltır mı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları aralarında uzayan kıllara jilet yapmanızın bir sakıncası yoktur. Lazer epilasyon işleminden önce de kısaltma işlemi zaten jilet ile yapılmak zorunda olduğundan lazer epilasyonun etkinliğini azaltmaz.Sadece ağda, cımbız gibi kılı köküyle birlikte koparan işlemler yapılmamalıdır.
Ö***
Merhaba, lazer epilasyon seansları arasında koltuk altındaki kıllarım bazen uzuyor. Diğer seansa kadar bu görüntü beni rahatsız ediyor, jilet yapsam mahsuru olurmu acaba?
Buz Lazer
Merhaba, lazer epilasyon seansları arasında sizi rahatsız eden uzamış kıllar için jiletleme yapabilirsiniz. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparan işlemlerden ise uzak durmanız gerekir.
D***
Ben koltuk altı ve bacaklarıma lazer epilasyon yaptırıyorum. Seansların arasında uzayan kılları jilet ile alabilir miyim?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar 2-3 hafta sonra kendiliğinden dökülür. Bir diğer seans muhtemel yeniden çıkma dönemine denk gelecektir. Eğer seans öncesinde kıllar uzar ve bu durum sizi fazla rahatsız ederse uygulama yaptırdığınız kliniği arayıp, randevunuzu öne almasını isteyebilirsiniz.Bunun mümkün olmadığı durumda jilet kullanmanızın sakıncası yoktur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım