Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Neden Olur, Nasıl Geçer?

H***
Merhaba, ben dün tüm vücut Alex lazer epilasyon yaptırdım. Epilasyondan hemen sonra tüm vücudum kabardı,kızardı. Özellikle bacaklarımda bayağı yoğun kızarıklık oldu. Cildim bronz falan da değil, çok korktum acaba cildim yandı mı diye. Yaptırdığım klinikte bunlar normal dediler. İlk defa lazer epilasyon yaptırdığım için bayağı endişelendim. Ya sonradan iz kalırsa diye korkuyorum. Bugün kızarıklık biraz azaldı gibi ama ama hala tamamen geçmedi. Bu kızarıklık normal mi, niye böyle kızardım?Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra görülen kızarıklık normaldir. Hemen hemen her lazer epilasyon seansından sonra perifoliküler ödem ve eritem (derinin kızarması) gelişir. Bu reaksiyon, etkili bir lazer epilasyonun beklenen sonucudur ve son derece normaldir. Bu tablo genellikle birkaç saat sonra kendiliğinden geçer. Bazı hassas ciltlerde kızarıklık birkaç gün devam edebilir. Bu süre zarfında sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Buz uygulaması ve hekiminizin önereceği bir topikal kortikosteroid krem kullanımı kızarıklığın geçmesini hızlandıracaktır.
M***
Merhaba, ben yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Bıyık üstü ve çenem bayağı kızardı. Lazeri yapan kişi normal bu dedi. Gerçekten bu kızarıklık normal mi acaba, ne kadar sürer düzelmesi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte hafif kızarıklık görülebilir. Bu durum son derece normaldir. Kızarıklık genellikle aynı gün veya 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Daha uzun süren kızarıklık durumunda cilt doktorunuza danışmanızı öneririz.
M***
merhaba ben lazer epilasyononun 4.seansını yaptırdım.daha önce hiç kızarıklık olmamıştı. bu seanstan sonra bacaklarımda bayağı kızarıklık oldu, geçer mi bu kızarıklıklar, yoksa böyle kırmızı leke mi kalır?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra hafif kızarıklık görülmesi normaldir. Cilt kuru olduğunda kızarıklığın görülme oranı biraz daha fazladır. Kızarıklık genelde birkaç saat sonra kendiliğinden geçer. Lazer epilasyon sonrası oluşan kızarıklık leke bırakmaz.
E***
Lazer yaptırmak istiyorum deneme yaptılar kolumda kızarıklık oldu ürtiker hastalığım var sakıncası olhr mu olmadığı zamanlar yaptırabilor miyim
Buz Lazer
Merhabalar, ürtiker durumunda lazer epilasyon yapılmaz. Ürtiker akut ise tedaviniz bittikten sonra lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak kronik ürtiker lazer epilasyondan sonra tetiklenebilir. Bu nedenle kronik ürtiker rahatsızlığı olan kişilere lazer epilasyon yapılmaz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım