Lazer Epilasyon Sonrası Klorlu Suya Girilir Mi?

A***
İyi günler, ben her gün sabah akşam kapalı havuzda yüzüyorum. Lazer epilasyon seansımdan sonra da yüzme antremanım var. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra havuza girsem bir zararı olur mu, klorlu su lazerden sonra cilde zarar verir diye çekiniyorum. Antremanlarımı aksatmamam gerekiyor, bu nedenle size danışmak istedim.Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra klorlu su dahil her tür su temasından kaçınmak gerekir. Normal su temasından 24 saat boyunca kaçınmak gerekirken klorlu su için bu süre minimum 2-3 gün olmalıdır. Özellikle klorlu su cildi daha fazla kuruttuğu için lazer epilasyondan sonra klorlu suya girmek ciltte tahrişe neden olabilir. Lazer epilasyon sonrası hassaslaşan cilt klorlu su teması ile daha da hassaslaşabilir. Bu nedenle lazer epilasyon sonra minimum 2-3 gün klorlu suya girmemek gerekir. 2-3 gün sonra klorlu havuza girmenizde sakınca olmaz.
D***
merhaba, ben düzenli olarak hergün kapalı havuzda yüzüyorum. lazer epilasyon yaptırdmaya başlıyorum. merak ettiğim konu, lazer epilasyondan hemen sonra havuza girebilri miyim, herhangi bir kısıtlama var mı bu konuda?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 24 saat boyunca uygulama yapılan alanlara su değdirmemek gerekir. Kapalı havuz suyu korlu olduğundan bu süre 2-3 olmalıdır. Çünkü klor, lazer epilasyon sonrası kuruyan cildi daha da kurutur, ciltte tahrişe neden olabilir. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra 2-3 boyunca kapalı havuza girmemenizi öneririz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım