Lazer Epilasyon Sonrası Sivilce Çıkar Mı, Nasıl Geçer?

K***
Ben 19 yaşındayım,ilk defa geçen hafta yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Alex diye bir cihazla yapıldı epilasyonum. Epilasyon yaptırdıktan 1 gün sonra yüzümün epilasyon yapılan yerlerinde sivilceler çıktı. Lazer epilasyon yaptırdığım yer normal dedi, geçiştirdi. Hiç ayrıntılı bilgi vermedi. Lazer epilasyondan sonra sivilce çıkması normalmi, sık görülen bir durummu diye merak ediyorum. Bir de bu sivilceler ne zaman geçer,ne yapmam gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra nadiren de olsa sivilce çıkabilir, bu durum normaldir. Daha çok akneye yatkın ciltlerde görülen bu durum genellikle tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer. Bazı kılların kökü derin yerleşimlidir. Bu kıllar lazer epilasyon esnasında yandığı zaman vücut bunları dışarı atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu geliştirir. Dolayısıyla ciltte sivilce meydana gelebilir. Kılları kalın, yoğun ve çok sert olan kişilerde de lazer epilasyondan sonra sivilce görülebilmektedir. Birkaç gün sonra sivilceleriniz geçecektir. Geçmediği takdirde bir cilt doktoruna gidip uygun tedavi görmenizi öneririz.
G***
Merhabalar bir sorum olacaktı benim lazere gidiyorum fakat ilk seansın üzerinden 2 ay geçmesine rağmen tek tük çıktı ve sırtımı tamamı irin dolu büyük sivilceler oldu sizce bunun lazerle bir alakası olabilirmi eğer varsa sebebi nedir meraktan öleceğim artık
Buz Lazer
Merhabalar, bazen akneye yatkın ciltlere yapılan lazer epilasyondan sonra sivilceler çıkabilmektedir. Özellikle sırt gibi derin yerleşimli kılların bulunduğu bölgelerin epilasyonundan sonra, vücut bu yanan kılları dışarı atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu geliştirebilir. Genellikle sivilceler lazer epilasyondan sonra bu nedenle ortaya çıkar. Bu sivilceler çoğunlukla kendiliğinden geçer. Birkaç gün içinde geçmemesi durumunda bir dermatoloğa muayene olmanızı öneririz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım