Lazer Epilasyon Sonrası Sivilce Çıkar Mı, Nasıl Geçer?

K***
Ben 19 yaşındayım,ilk defa geçen hafta yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Alex diye bir cihazla yapıldı epilasyonum. Epilasyon yaptırdıktan 1 gün sonra yüzümün epilasyon yapılan yerlerinde sivilceler çıktı. Lazer epilasyon yaptırdığım yer normal dedi, geçiştirdi. Hiç ayrıntılı bilgi vermedi. Lazer epilasyondan sonra sivilce çıkması normalmi, sık görülen bir durummu diye merak ediyorum. Bir de bu sivilceler ne zaman geçer,ne yapmam gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra nadiren de olsa sivilce çıkabilir, bu durum normaldir. Daha çok akneye yatkın ciltlerde görülen bu durum genellikle tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer. Bazı kılların kökü derin yerleşimlidir. Bu kıllar lazer epilasyon esnasında yandığı zaman vücut bunları dışarı atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu geliştirir. Dolayısıyla ciltte sivilce meydana gelebilir. Kılları kalın, yoğun ve çok sert olan kişilerde de lazer epilasyondan sonra sivilce görülebilmektedir. Birkaç gün sonra sivilceleriniz geçecektir. Geçmediği takdirde bir cilt doktoruna gidip uygun tedavi görmenizi öneririz.
S***
Benim de yüz epilasyon seanslarından sonra sivilceler artıyor ve diğer seansa geçmeme rağmen yüzümden gitmiyorlar,çoğaldılar.Sorum;sivilcelerim çoğaldı akne tedavisi almam lazım ama epilasyona gitmezsem benim kulların tedavisi bitmediği için yine uzayacak ve kalın,siyah kıllar meydana gelecek.Akne tedavisi için 1 sene epilasyona gidemem.Bu nedenle kollarım uzar.Hadi epilasyona devam edersem de sivilcelerim kötüleşecek ve iz kalacak diye korkuyorum.Ne yapmalıyım ?Lütfen yardım edin...
Buz Lazer
Merhabalar, akneye yatkın ciltlerde lazer epilasyondan sonra bazen sivilce çıkabiliyor. Bu sivilceler genellikle kendiliğinden geçer. Sizin durumunuzda bir cilt doktorunun kontrolünde tedavi görmeniz gerekir. Her akne tedavisinde lazer epilasyon yaptırmanızı engelleyecek bir tedavi programı verilmez. Bu nedenle bir cilt doktorunun cildinizi muayene etmesini öneririz.
G***
Merhabalar bir sorum olacaktı benim lazere gidiyorum fakat ilk seansın üzerinden 2 ay geçmesine rağmen tek tük çıktı ve sırtımı tamamı irin dolu büyük sivilceler oldu sizce bunun lazerle bir alakası olabilirmi eğer varsa sebebi nedir meraktan öleceğim artık
Buz Lazer
Merhabalar, bazen akneye yatkın ciltlere yapılan lazer epilasyondan sonra sivilceler çıkabilmektedir. Özellikle sırt gibi derin yerleşimli kılların bulunduğu bölgelerin epilasyonundan sonra, vücut bu yanan kılları dışarı atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu geliştirebilir. Genellikle sivilceler lazer epilasyondan sonra bu nedenle ortaya çıkar. Bu sivilceler çoğunlukla kendiliğinden geçer. Birkaç gün içinde geçmemesi durumunda bir dermatoloğa muayene olmanızı öneririz.
İ***
Merhaba ben kaş arasını yaptırdım iki gün sonra beyaz başlı sivilce çıktı ne yapmam gerekiyor
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra sivilce çıkması nadir de olsa karşılaşılan bir durumdur. Bu sivilceler genellikle birkaç gün sonra tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.
D***
Merhabalar, ben 2 seanstır koltukaltı lazerine gidiyorum. ilk seans sonrası bir şey olmadı ama 2. seanstan sonra 2 adet sivilceye benzettiğim şeyler ile karşılaştım. Fakat 1 haftadan fazla bir süredir geçmedi. Görülebilecek bir durum mudur?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra bazen uygulama yapılan alanda sivilce çıkabilmektedir. Özellikle derin yerleşimli kılların bulunduğu alanlarda sivilce görülebilmektedir. Bu durum genellikle tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer. Ancak uzun süre geçmezse bir dermatoloğa gitmenizi öneririz.
G***
Merhaba, komple vücut ve yarım yüz için epilasyona gidiyorum kullandıkları cihaz iğneli soğuk üflemeli. Yüz için ayrı cihaz kullanıldığını duymuştum. Sorduğumda yüz için de aynı cihazı kullandıklarını söylediler. Henüz 2 seans gittm sizce ileride herhangi bir yan etkisi ile karşılaşır mıyım? Yaz için lazerin etki oranı nedir? Ve benim çene boyun ve sırt bölgemde sivilcelerim hiç tamamen geçmiyor önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, iğneli epilasyonda ciltte leke kalma riski yüksektir, özellikle yaz aylarında bu risk daha da artar. Buz Lazer yaz aylarında da güvenle uygulanabilen bir sistemdir. Bu nedenle yaz aylarında lazer epilasyon seanslarına ara vermek gerekmez. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli olan Buz Lazer ağrısız, konforlu bir uygulamadır. İğneli epilasyondan sonra ciltte sivilce oluşma riski de fazladır. Buz Lazer epilasyondan sonra sivilce oluşma riski yok denecek kadar azdır. Yan etkisiz ve ağrısız bir lazer epilasyon için Buz Lazer yaptırmanızı öneririz.
E***
Merhaba ben 21 yaşındayim ve yüzüm tüylü bugüne kadar ağda vb şeyler kullandım yüzüm sivilcelendi lekelendi ve lekeleri hala geçmedi . Şimdide epilasyon yapmak istiyorum ama korkuyorum yüzdeki lekeleri. daha da artar diye . Yüzüm çok hassas .
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer güvenli bir lazer epilasyon yöntemidir. Ice teknolojisi olarak adlandırılan gelişmiş bir soğutma sistemi ile cilt yüzeyini korur ve yan etkisiz, ağrısız bir lazer epilasyon sunar. Buz Lazer leke yapma riski olmayan bir uygulamadır. Sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkinden Buz Lazer merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım