Lazer Epilasyon Sonrası Spor Yapılır mı?

P***
Ben sakal üstü, ense, omuz ve sırtıma lazer epilasyon yaptırıyorum. Haftaya kısmetse ikinci lazer epilasyon seansımı yaptıracağım. Geçen hafta itibarıyla spora başladım. Haftada üç gün spora gidiyorum. Fitness yapıyorum, ağırlık çalışıyorum. Lazer epilasyon randevumu önceden almıştım, spor günümle çakıştı. Lazer epilasyon seansımın olduğu gün çıkışta spora gitmemin bir mahsuru olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonraki ilk 24 saat terlemeye neden olabilecek aktivitelerden ve ağır sporlardan kaçınmak gerekir. Terleme, lazer epilasyon uygulanmış vücut bölgelerinde tahrişe neden olabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra ağır sporlar yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan sonra 24 saat boyunca uygulama yapılan alanların su ile temas etmemesi gerekir. Spordan sonra duş alma ihtiyacı doğacaktır. Bu da lazer epilasyondan sonraki ilk 24 saat sürecince spor yapılmaması için bir diğer nedendir. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra spora gitmemenizi, spor randevunuzu başka bir güne almanızı öneririz.Lazer Epilasyon Sonrası Spor Yapılır mı?
L***
lazer epilasyon için buz lazer yaptırmaya karar verdim. daha önce hiç lazer epilasyon deneyimim olmadı. bu nedenle bazı sorular var kafamda. mesela lazer epilasyondan sonra aynı gün spora gitmemin bir zararı olurmu? haftada 2 gün pilatese gidiyorum, devam edebilirmiyim?teşekkürler şimdiden.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 24 saat süreyle ağır sporlardan kaçınmak gerekir. Pilates gibi vücudun fazla zorlanmadığı sporlara devam edebilirsiniz. Ancak lazer epilasyondan sonra 24 saat boyunca su temasından kaçınmak gerektiği unutulmamalıdır. Spordan sonra duş alma ihtiyacı doğacağından bu durumun dikkate alınması gerekir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım