Lazer Epilasyon Sonrası Su Teması

M***
İyi günler, Ben lisanslı yüzücüyüm.Her gün yüzme antremanım var, hatta bazı günler iki kez antremana gidiyorum. Biz yüzücülerin kıllarından arınması çok önemli.Her zaman ağdayla uğraşmak da çok zor. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Buz lazer konusunda epey okudum,ben de buz lazer yaptırmaya kara verdim.Araştırdığım kadarıyla lazer epilasyondan sonra duş vs almamak gerekiyormuş,su temasından kaçınmak gerekiyormuş diye yazıyor her yerde.Ben yüzücüyüm ve her gün antremanım var. Mecburen suya gireceğim. Bu konuda önerinize ihtiyacım var,teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamasından sonra 1 gün süreyle su ile temastan kaçınmak gerektiği doğrudur. Ciltte oluşabilecek tahrişe karşı su temasından, özellikle sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Sizin durumunuzda yüzme havuzlarındaki yoğun klor cilt tahrişini arttırabilir. Lazer epilasyon seanslarınızı yüzme antremanlarından sonra almanızı öneririz. İlk 24 saat su ile temastan kaçınmak olıuşabilecek cilt tahrişlerini önlemek açısından önemlidir. Zorunlu kalındığında, sıcak su kullanmadan ılık su ile (tercihen soğuk su ile) duş alınabilir.
B***
Merhaba, buz lazer epilasyon randevusu aldım. Haftaya başlayacağım, lazerden sonra duş almanın bir sakıncası varmı acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 1 gün boyunca su ile temas edilmemesi önerilir. Lazer epilasyon yapılmış bölgede olası bir tahrişe neden olmamak açısından özellikle sıcak su ile duş alınmaması, mümkünse ilk 24 saat su temasının olmaması gerekir. Mecbur kalınması halinde ılık su ile duş alınmalıdır.
B***
Merhaba, lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ne kadar zaman sonra duş alabilirim? Lazer epilasyon yapılan alana su değse bir zararı olur mu acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 1 gün boyunca su temasından kaçınmak gerekir. Lazer epilasyon yapılan alanda hassasiyet olacağından özellikle sıcak su ile temas tahrişe neden olabilir. Bu nedenle ilk 24 saat duş alınmamalı, bölge su ile temas ettirilmemelidir.
M***
İyi günler, lazer epilasyondan hemen sonra duş almanın zararı varmı? Lazer epilasyon yaptırmaya gittiğim klinikte lazer yapılan bölgeye bir gün boyunca su teması olmasın dediler. Yüz bölgesi için de geçerlimi bu durum?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanda hassasiyet olabilir. Bu nedenle özellikle sıcak su tahrişe neden olabilir. Lazer epilasyondan sonra 1 gün boyunca cilde su değdirmemek gerekir. Çok zorunlu olunması halinde bölge soğuk su ile yıkanmalıdır, kurularken ovuşturmaktan kaçınılmalıdır.
B***
Merhaba, lazer epilasyondan sonra cilde su değdirmek zararlıymış diye duydum.Ne kadar süre ile su temasından kaçınmak gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte hassasiyet olabilir. Bu nedenle uygulamadan sonra 24 saat boyunca epilasyon yapılan alanı su temasından korumak gerekir. Özellikle sıcak su temasından mutlak surette kaçınmak gerekir.
K***
hocam merhaba, lazer epilasyon yaptırdıktan sonra duş almamın sakıncası olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 1 gün boyunca uygulama yapılan alanın su ile temas etmemesi gerekir.
H***
Merhaba lazer sonrası su ile temas olmasın dendi ama genital lazerden sonra taharet almak sakıncalı mi ? Soğuk su ile
Buz Lazer
Merhabalar, soğuk su kullanarak taharet alabilirsiniz.
A***
lazer sonrası su temasında lazer etkisi azalır mı ?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra su teması lazer epilasyonun etkinliğini azaltmaz. Uygulamada sonra ciltte hassasiyet gelişebilir ve su ile temas tahrişe neden olabilir. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra 24 saat boyunca su temasından kaçınmak gerekir.
S***
Lazer yaptırdım su sürmemem gerektiğini söylediler spora gitmek istiyorum bi sorun olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 1 gün boyunca uygulama yapılan alanın su ile temasından kaçınmak gerekir. Lazer epilasyondan hemen sonra (yüzme dışında) spora gitmenizin bir sakıncası yok ancak spordan sonra duş almamak sizin açınızdan sorun olabilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım