Lazer Epilasyon Sonrası Vazelin Kullanımı?

R***
Dün lazer epilasyon yaptırdım. Bu benim ilk seansımdı. Koltuk altı, genital bölge ve bacaklarıma yaptırdım. Güzellik uzmanı lazerin cildi kuruttuğunu mutlaka nemlendirici krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana bir krem önerdi. Güzellik salonundan krem almak fikri hoşuma gitmedi, üstelik krem bayağı pahalıydı. Onların önerdiği kremi almadım. Evde vazelin krem vardı onu sürdüm lazer yapılan yerlere. Vazelin krem kullanmaya devam etsem olur mu, açıkçası başka kreme para vermek istemiyorum. Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir. Eğer ciltte uzun süre geçmeyen kızarıklık, yanık gibi komplikasyonlar oluşmamışsa sadece nemlendirici özellikte bir krem kullanmak yeterli olur. Vazelin de bu özellikte kremlerden biridir. Vazelin nem tutucu özelliğiyle cildin onarılmasına yardımcı olur ve kurumuş cildi yumuşatır. Yoğun bir içeriğe sahiptir, lazer epilasyondan sonra nemlendirmek istenilen bölgelere vazelin sürülebilir.
K***
çok kuru bir cildim var. vazelin kullanıyorum cildime iyi geliyor. lazer epilasyondan sonra doğal olarak cildim iyice kuruyor, lazer epilasyondan sonra vazelin kullanmamın bir zararı olmaz umarım. vazelin sürmeye devam etsem olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olması normaldir. Kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra daha fazla kuruma olur. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra cildi nemlendirmek gerekir. Vazelin yoğun nem tutma kapasitesine sahiptir., cildi nemlendirir. Lazer epilasyondan sonra vazelin kullanabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım