Lazer Epilasyona Ara Verilir mi?

L***
Ben geçen sene lazer epilasyona başladım,3 seans yaptırdım. Sonra ara verdim daha doğrusu şehir değiştirince ara vermek zorunda kaldım.Aşağı yukarı 9 ay oldu lazer epilasyonu bırakalı.Şimdi yeniden başlamak istiyorum.Daha önce yaptırdığım 3 seans boşa gitmişmidir, yani lazer epilasyon hiç yaptırmamışım gibi mi kabul etmek gerekir benim durumumu?Aslında kıllarda seyrelme var biraz ama çok fazla değil. İlk gittiğim zaman aşağı yukarı 8 seans yeter size denmişti.Şimdi 5 seansla bitermi, yoksa yine 8 seansmı yaptırmam gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonun etkili ve kalıcı olabilmesi için mümkün olduğunca seanslara ara vermemek gerekir. Yaptırılan lazer epilasyon seansları ile kılların bir bölümünde kalıcı azalma sağlanmışsa, seanslara ara vermek bu kıllarda olumsuz bir etki yaratmaz. Yani bu kıllar yeniden çıkmaz. Ancak bir miktar etkilenen ancak kıl kökü tamamen tahrip edilememiş kıllar, ara verilen süre zarfında yeniden toparlanma imkanı bulabilirler. Bu kıllar, kökleri etkilenmediği için yeniden uzarlar ve renkleri daha açık ve ince olarak da uzayabilirler. Açık renkli ve ince kılların lazer epialasyona yanıt vermesi daha güçtür, bu nedenle seans sayısı artabilir. Bu nedenle kıl yapınızı kontrol etmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Lazer epilasyon seanslarına mecbur kalmadıkça ara vermemek, uygulamanın etkinliği açısından önemlidir.
M***
iyi günler, ben iki seans lazer epilasyon yaptırdım. 6 aylığına yurt dışına gitmem gerekiyor. orada lazer epilasyon yaptırarma imkanım olmayacak muhtemelen. döndüğümde tekrar başlarsam sorun olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, zorunlu olmadıkça lazer epilasyon seanlarına ara vermemek gerekir. Önerilen seans aralığında seanslarına devam etmek, lazer epilasyonun etkili olabilmesi açısından önemlidir. Lazer epilasyona ara verildiğinde, daha önceki seanslarda tamamen tahrip olmuş kıl kökleri bir daha kıl üretemez. Yani kalıcı olarak ortadan kalkmış kıllar açısından bir sorun olmaz. Ancak bir miktar tahrip olmuş, tamamen ortadan kalkmamış kıl kökleri bu süre zarfında yeniden toparlanabilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım