Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyondan Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

K***
Merhaba, ben bir ay evvel tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım. 10 gün önceye kadar uzayan kıllar kendi kendine döküldü. Ama şimdi yine bazı kıllar uzadı ve bunlar dökülmüyor. Vücudumdaki kıllar önemli değil ama yüzümdeki kıllar beni çok rahatsız ediyor. Lazer epilasyon yaptırdığım yeri aradım, 15 gün sonra randevunuz var bu süreye kadar idare edin dediler. Çenemde çıkan birkaç kılı cımbızla çeksem bir sakıncası olur mu acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında çıkan kıllar kesinlikle ağda ve cımbız gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerle alınmamalıdır. Cımbızla kıl alındığında köküyle birlikte alınacağından, bir sonraki seansta lazer ışını kıl kökünü hedefleyemez ve kıl kökünü tahrip edemez. Ve dolayısıyla lazer epilasyonun etki mekanizması ortadan kalkar. Bu nedenle seans aralarında cımbız kullanmak ve ağda yaptırmak kesinlikle doğru değildir. Sizi çok rahatsız eden kıllar için jilet veya tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.
A***
Merhaba, lazer epilasyon 1 seans yaptırdım. Yüzümde bıyıklarımda siyah kıllar çıkmaya başladı, daha ikinci seansa 3 hafta var. Cımbız kesinlikle kulanmamam gerektiği söylendi, yüzüme jilet yapmak istemiyorum. Bu siyah kıllardan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olun lütfen.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansından sonra uzayan kıllar 2-3 hafta içinde dökülür. Bu süre zarfında dökülmeyen tüyler için uygulama yaptırdığınız merkez ile temasa geçebilirsiniz. Uzayan kıllardan rahatsız olduğunuzu belirtip, kontrol seansı talep edebilirsiniz. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Jilet uygulanmasında sakınca yoktur.
D***
Merhaba 2 seans lazer epilasyon yaptırdım. Bacaklarımdaki tüyler uzadı biraz, bir sonraki seansıma 10 gün var. 10 gün boyunca tüylü bacakla dolaşmak istemiyorum. Bu tüyler için ne yapmak gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan tüylere müdahale etmemek daha uygundur. Çok rahatsızlık duyulduğunda jilet yardımı ile tüyleri almanız daha doğru olur. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak işlemleri asla uygulanmamalıdır.
İ***
İyi günler, ben sırt,omuz ve göğüs için lazer epilasyon yaptırmaya başladım. Seans aralarında uzayan kıllar için ne yapmak lazım,bu kılları nasıl almak daha uygun olur? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları 6-8 hafta bir olarak yapılır. Yüz için 5-6 hafta, vücut için 8 hafta ideal bir süredir. Lazer epilasyon seansından önce uzayan kıllara dokunmayıp seansı beklemek en ideal olanıdır. Ancak çok rahatsızlık duyulduğunda, uzayan kıllar jilet yardımı ile alınabilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım