Lazer Epilasyondan Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

K***
Merhaba, ben bir ay evvel tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım. 10 gün önceye kadar uzayan kıllar kendi kendine döküldü. Ama şimdi yine bazı kıllar uzadı ve bunlar dökülmüyor. Vücudumdaki kıllar önemli değil ama yüzümdeki kıllar beni çok rahatsız ediyor. Lazer epilasyon yaptırdığım yeri aradım, 15 gün sonra randevunuz var bu süreye kadar idare edin dediler. Çenemde çıkan birkaç kılı cımbızla çeksem bir sakıncası olur mu acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında çıkan kıllar kesinlikle ağda ve cımbız gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerle alınmamalıdır. Cımbızla kıl alındığında köküyle birlikte alınacağından, bir sonraki seansta lazer ışını kıl kökünü hedefleyemez ve kıl kökünü tahrip edemez. Ve dolayısıyla lazer epilasyonun etki mekanizması ortadan kalkar. Bu nedenle seans aralarında cımbız kullanmak ve ağda yaptırmak kesinlikle doğru değildir. Sizi çok rahatsız eden kıllar için jilet veya makasla kısaltabilirsiniz.
A***
Merhaba, lazer epilasyon 1 seans yaptırdım. Yüzümde bıyıklarımda siyah kıllar çıkmaya başladı, daha ikinci seansa 3 hafta var. Cımbız kesinlikle kulanmamam gerektiği söylendi, yüzüme jilet yapmak istemiyorum. Bu siyah kıllardan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olun lütfen.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansından sonra uzayan kıllar 2-3 hafta içinde dökülür. Bu süre zarfında dökülmeyen tüyler için uygulama yaptırdığınız merkez ile temasa geçebilirsiniz. Uzayan kıllardan rahatsız olduğunuzu belirtip, kontrol seansı talep edebilirsiniz. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Jilet uygulanmasında sakınca yoktur.
D***
Merhaba 2 seans lazer epilasyon yaptırdım. Bacaklarımdaki tüyler uzadı biraz, bir sonraki seansıma 10 gün var. 10 gün boyunca tüylü bacakla dolaşmak istemiyorum. Bu tüyler için ne yapmak gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan tüylere müdahale etmemek daha uygundur. Çok rahatsızlık duyulduğunda jilet yardımı ile tüyleri almanız daha doğru olur. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak işlemleri asla uygulanmamalıdır.
İ***
İyi günler, ben sırt,omuz ve göğüs için lazer epilasyon yaptırmaya başladım. Seans aralarında uzayan kıllar için ne yapmak lazım,bu kılları nasıl almak daha uygun olur? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları 6-8 hafta bir olarak yapılır. Yüz için 5-6 hafta, vücut için 8 hafta ideal bir süredir. Lazer epilasyon seansından önce uzayan kıllara dokunmayıp seansı beklemek en ideal olanıdır. Ancak çok rahatsızlık duyulduğunda, uzayan kıllar jilet yardımı ile alınabilir.
K***
Ben 4 seans lazer epilasyon yaptırdım. bir sonraki seansıma 3 hafta var ama bacağımdaki kılların bazıları uzadı, tatile gidicem haftaya. Jilet yapsam bir şey olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan kıllara hiç bir işlem uygulamamak gerekir. Ancak tatil öncesi veya özel günler gibi durumlarda bir kereye mahsus olmak üzere kıllar jilet ile alınabilir. Ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
E***
Cenemdeki killari lazer yaptim haftaya kardesimin dugunu var ve cok.igrenc duruyor killari cimbizla temizlesem olurmu?
Buz Lazer
Merhabalar, cımbız ve ağda gibi yöntemler kılları kökünden koparacağı için lazer epilasyon seansları arasında kullanılmamalıdır. Kıllar uzadıysa ve sizi çok rahatsız ediyorsa, lazer epilasyon yaptırdığınız merkezi arayıp seans randevunuzu öne alabilirsiniz.
B***
Iyi günler ben lazer yaptırıyorum lazer günüme daha 2haftam var ama bacağımdaki tüyler uzadı ve tatildeyim 6.seansa gircem pek fayda göremedim dökülme olsa da yine de ara ara.Uzayan tüyleri ne yapmalıyım?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan 2-3 hafta sonra uzayan kıllar kendiliğinden dökülür. Dökülen kılların yeniden uzaması, normal şartlarda diğer lazer epilasyon seansına denk gelmelidir. Nadiren de olsa arada uzayan kıllar olabilmektedir, bu kıllar için işlem yapmamak en doğrusudur. Tatil gibi istisnai durumlarda ise bir kereye mahsus olmak kaydıyla uzayan tüyleri jilet yardımı ile alabilirsiniz.
S***
Merhaba seansa girmeden bir önce jiletlenmesi gerektiğini söyleniyor fakat çıkan yerleri mi jiletlemek doğru yoksa komple çıkmayan yerlerle beraber mi jiletlemek doğru
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan önce uzayan kılların kısaltılması gerektiği için sadece kılların olduğu bölgelere jilet yapmanız daha doğrudur. Kılların olmadığı bölgelere jilet uygulandığında cildi tahriş edebilir. Ayrıca kılların uzamadığı alanlarda kıllar dinlenme evresindedir ve bu kıllara zaten azer epilasyon etki etmez. Bu nedenle sadece uzayan bölgelerdeki kılları kısaltmanız yeterlidir.
D***
Merhaba yorumlarda hep lazer sonrasi , seans zamanina kadar uzayan kıllara birşey yapılmaması gerektiğini yazmışsınız ama lazer yaptırdığım yer her hafta jilet yapmam gerektiğini söylüyor bu konuda kafam karıştı
Buz Lazer
Merhabalar, hiç bir lazer epilasyon uygulamasından sonra seans aralarında 1 hafta ara ile jilet yapılmaz. Sadece uygulamadan Buz Lazer için 1 gün önce, Alexandrite lazerler içinse 2-3 önce jilet yardımıyla uzayan kıllar alınır. Size uygulanan teknoloji muhtemelen lazer değil. Orijinal Buz Lazer merkezleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayabilirsiniz.
E***
Seans arası tuy dokucu kremle alinca killar cogaldi ve kokleri sertlesti gibi baslamadan oncekinden daha cok var daha 2.seansa gitmedim normal mi bi olumsuzluk yaratir mi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında çıkan kıllar alınmaz. Kıllar uzamaya başladığı zaman diğer seans randevunuzun yaklaşmış olması gerekir. Özel bir davet, düğün gibi etkinliklerden önce bir kereye mahsus olmak üzere seans arasında size rahatsız eden uzamış kılları jilet yardımı ile alabilirsiniz. Bunun dışında uzayan kılları almamanız gerekir.
A***
Merhaba lazer ilk seansa gittim bir hafta oldu kıllar uzadi ama dökülme olmadi hala evliyim bu sekilde duramam yani sonuçta killar dokulmeden jilet yapsak bisey olurmu acaba
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden dökülür. Kıllar dökülmeden jilet yapmanız lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle jilet kullanmamanızı öneririz. Özel bir davet gibi durumlarda bir kereye mahsus jilet kullanılabilir ancak sürekli jilet kullanmamanız gerekir.
A***
Merhabalar lazer sonrasında seans arasında bunan bu 20-40 günlük sürede tüy azaltıcı kürleri peelingleri kullanmak sakıncalı olur mu? Örneğin kahve ve karbonat vs...
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan iki üç hafta sonra uzayan kıllar kendiliğinden dökülür. Lazer epilasyon seans araları yüz için 4-5 hafta, vücut içinse 6-8 hafta arasında olmalıdır. Seanslar aşağı yukarı tam kılların yeniden uzadığı döneme denk gelir. Arada uzayan ve kişiyi rahatsız eden kıllar olduğunda mümkünse hiç dokunulmamalı ve seans beklenmelidir. Özel bir durum karşısında bir kereye mahsus olmak üzere uzayan kıllar jilet ile alınmalı, diğer yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Lazer epilasyondan sonra hassaslaşan cilde peeling yapılmaması daha uygundur,bu süreçte tüy azaltıcı kürlerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz.
S***
Merhabalar. Buz lazer yaptırıyorum tüm vücut ve her ay düzenli olarak gidiyorum. Gittiğim yer kesinlikle jilet kullanmamamı sadece tüyleri kısaltmam gerektiğini söylüyorlar 6 aydır tüylerimi makinayla kısaltıyorım ve yüzümü iple alacağımı söylediler yüzümü iple alıyorum. Ne yüzümde ne de diğer bölgelerinde azalma olmadı. 5 seansla 4. Arasında 7 8 haftalık Bi süre oldu. Tüylerim uzadığı için arttığını fark ettim. Ve bir hafta önce seansa gittim şuan tüylerimde çok artma var koyu ve kalın kıllara dönüşmüş ler sakal gibi her yerim. Ne yapmam gerekiyor
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer'den önce tüyler jilet ile alınmalıdır. Gerçek Buz Lazer, FDA onayına sahiptir ve etkinliği bilimsel makalelerle kanıtlanmıştır. Bu nedenle Gerçek Buz Lazer yaptırdığınızdan emin olmak sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
M***
Merhabalar lazer episyonuna başladım bi ay gidebildim daha sonra malum korona virüs dolayısı ile güzellik merkezleri kapatıldı smdi tekrar vilet ile almaya başladım cok fazla derece de coğalma oldu epilasyondan snra jilet kullanımı coglamaya sebep mi
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda lazer epilasyon seansları arasında uzayan tüylere işlem yapılmaması gerekir. Ancak salgın nedeniyle lazer epilasyon merkezlerinin kapalı olduğu bu süreçte mecburen uzayan tüyleri almak gerekiyor. Bu süreçte vücut kıllarını jilet yardımı ile temizleyebilirsiniz, ancak ağda gibi kılları kökünden koparan işlemlerden uzak durmanızı öneririz.
Z***
Merhaba. Benim 5 inci sanirsam lazer epilasyonum olucakti malum virusten dolayi gidemicem. Vajina ve ya kol alti killarini jilet yerine makasla kessem olur mu? Jiletle belki baska bolgedeki killari cogaltirim diye onla almak istemiyorum. Ben biyiga da gidiyorum o zamana kadar neyle alsam olur ip le alsam koklestirir mi? Yoksa onu da kisaltma islemi yapsak olur mu? kucuk kisaltma makineleri var burun killari icin onun gibi bir aletle. Tesekkurler
Buz Lazer
Merhabalar, korona virüs salgını nedeniyle lazer epilasyon merkezleri kapalı. Bu süreçte uzayan vücut kıllarını jilet yardımı ile alabilirsiniz. Yüzdeki uzayan tüyleri de makas yardımı ile kısaltabilirsiniz. İp, ağda gibi kılları kökünden koparan işlemlerden uzak durmanızı öneririz.
E***
Merhaba ben lazer yaptırıyorum 2 aydır yaptırmadım korona virüsten dolayı lazer yaptırdığım yer kapandı ve seansa gidemedim vücudumdaki tüyler uzadı ve rahatsız ediyor bunları ağda mi yoksa jiletle mi almalıyım şimdiden teşekkürler
Buz Lazer
Merhabalar, covid-19 salgını nedeniyle lazer epilasyona zorunlu olarak ara verdiğiniz bu dönemde jilet yardımı ile kıllarınızı almanızı öneririz. Ağda kılları kökünden koparır, bu nedenle lazer epilasyon seansları arasında ağda yapmamanızı tavsiye ederiz.
B***
İyi günler lazer epilasyona virüsten dolayı ara verildi tekrar başlayana kadar vücudum ve yüzümde uzayan kıl ve tüylere napmam lazım
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyona salgın nedeniyle zorunlu olarak ara verilen bu dönemde vücut kıllarını jilet yardımı ile alabilirsiniz. Yüz kıllarını ise makasla kısaltmanızı öneririz.
S***
Merhabalar, yıllardır genital ve kol altı lazer epilasyona gidiyorum. en son gittiğim klinik lazeriniz bitti artık gelmenize gerek yok dedi ama hala çıkmaya devam ediyor. neden olabilir? birde yüzümde bazı yerlerde çıkıyordu sağolsunlar olmayan yerlere de atmışlar şimdi o bölgelerd de siyah siyah kıllar çıkmaya başladı. lazere gitmeyeceğim yanlış atılan kararan tüyleri nasıl eski haline getirebilirim?
Buz Lazer
Merhaba, Buz Lazer yaptırmanızı öneririz. Buz Lazer tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Gerçek Buz Lazer merkezleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
M***
Ben 3 yer degiştirdim ve 3,5 yıldır lazere giriyorum tüylerimde bitme olmadı hormonel bir bozukluk var dendi korana nedeniyle hastaneye gidip teste yaptıramıyorum ne yapmam gerek
Buz Lazer
Merhabalar, eğer hormonal bir probleminiz varsa hormon tedavisine başlamanız gerekir. Hormon tedavisi sonrasında veya hormon tedavisi ile eş zamanlı lazer epilasyon yaptırmanızı öneririz. Yaptıracağınız testler sonrasında herhangi bir hormonal probleme rastlanmazsa, muhtemelen size yapılan uygulamalarda bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Daha sağlıklı bilgi verebilmemiz için size uygulanan lazer epilasyon cihazı ve kıl yapınız hakkında bilgimizin olması gerekir. Herhangi bir hormonal probleminiz yoksa Buz Lazer yaptırmanızı öneririz. Buz Lazer ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir.
T***
Merhaba... Epilasyon yaptıktan sonra vücudum da baya dökülme oldu ama su an mevcut durumdan dolay 1, 2 aydır seanslara gidemiyorum ve bu yuzden basa sardı tüyler ne yapmalıyım teşekkürler şimdiden
Buz Lazer
Merhabalar, Covid-19 salgınından dolayı lazer epilasyon yapılmayana bu dönemde vücut kıllarını jiletle alabilirsiniz. Yüz kıllarını ise makasa yardımıyla kısaltabilirsiniz.
C***
Merhaba ben koltuk altim için buz lazere gidiyorum azalmalarim gozle gorulur derecedeydi. Fakat bu karantina zamani uzayinca rahatsiz oldum ve jiletle aldım. Oncesinden daha çok çıktı bi kaç kıl kalmisken şimdi daha fazla oldu bunun nedeni nedir . Benim merak ettiğim lazer islemim tamamen bittikten sonra nadir kalan tuylere jilet vurursam tekrardan cikicakmi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonda hedef kıl köküdür. Her lazer epilasyon seansından sonra kıl kökünde bir miktar tahribat olur. Buz Lazer ile ortalama 8 seans sonra kıl kökleri kalıcı olarak tahrip edilir ve dolayısıyla o kıl köklerinden bir daha kıl uzamaz. Lazer epilasyon seansları tamamlandıktan sonra tek tük kalan kıllar için yılda bir kez lazer epilasyon yaptırmanız daha uygun olacaktır. Normal şartlarda lazer epilasyon seansları arasında uzayan kıllara işlem yapılmaması önerilir. Ancak içinden geçtiğimiz bu karantina sürecinde lazer epilasyon seansları yapılamadığı için uzayan kılları jiletle alabilirsiniz.
M***
Merhaba,6 seans lazer epilasyona gittim ve karantina yüzünden 2 aydır ne yüzüme ne vücüdumun herhangi biyerine gidemiyorum.fakat diğer vücut bölgelerimde bile az ama yüzüm erkek yüzüne döndü.cidden sakal var gibi duruyor ne kadar evde olsamda bu çok rahatsız ediyor me yapabilirim? Ve sanki hiç 6 seans gitmemişim gibi kıl çıkması beni şaşırttı.vücudum çok kalın sert kıllara sahip.daha yüzüme 12-15 seans vücudumada 4 seansım var biter mi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon yapılmayan bu karantina günlerinde yüzünüzde uzayan kılları makas yardımı ile kısaltabilir, vücut kıllarını da jiletle temizleyebilirsiniz. Size hangi yöntemle lazer epilasyon yapıldığını ve kıl yapınızı bilmediğimiz için kıllarınızın bitip bitemeyeceği hakkında yorum yapmamız doğru olmaz. Ancak hormonal bir probleminiz yoksa yüz için 12-15 seans sayısının çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Buz Lazer ortalama 8 seans önerilir. Kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı, kıl rengi ve cilt rengi gibi etkenlere bağlı olarak ek 1-2 seans daha gerekebilir. Gerçek Buz Lazer merkezleri için sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
Z***
Alexanderite candela cihaza 4 ana 3 kontrol olmak üzere gittim son kontrol e gidemeden corona nedeniyle merkez kapandı, ve ben acı gerçekle yüzleştim kıl olmayan üst bacağım ve üst kolumda bile kıllar çıkmış uygulama yapan şahıs beni tüylerin tetiklenebilecegi konusunda uyarmadı her yere atış yaptı, iki seans 3 kontrol daha var ama güvenim sarsıldı devam etmek istemiyorum yayılan ve artan kıllar için ne yapmalıyım?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer ile lazer epilasyona devam edebilirsiniz. Buz Lazer diode tabanlı bir lazer epilasyon sistemidir, uygulama yapılmayan bölgelerdeki kıllarda tetiklenmeye neden olmaz. İnce kılalr dahil tüm kıl tiplerinde etkili olan Buz Lazer yaz aylarında da güvenle uygulanabilir. Alexandrite lazer epilasyon cihazları bronz tene uygulanamazken Buz Lazer bronz tene de uygulanabilir. Ağrısız, yan etkisiz Buz Lazer istenmeyen tüylerle mücadelede için ideal bir çözümdür. Gerçek Buz Lazer merkezleri için sayfamızın Nerede Yaptırabilirim linkini ziyaret edebilirsiniz.
G***
Merhaba Sitenizde ismi geçen kliniklerden birinde lazer epilasyona başladım. 1.seası yaptırdım. Sorun şu ki yüzüme yaptırıyorum çıkan tüyler çok büyük sorun 2-3 hafta dökülmesini bekleyemem işe gidiyorum evde eşim var utanıyorum kısaca jiletle almak zorunda kaldım 2 kez Size bu sorular defalarca sorulmus ama cevaplarınız farklı olmus bi jilet alabilirsiniz yazmıssınız bi sadece düğün gibi özel günlerde bi kac soruda makasla kısaltın denmiş. Kafam karıstı alıcaz mı almıcaz mi ? Almıs olmak tüyleri bitirmez mi artırır mı ? Koku yakılmıs oluyor tras bıcagı ile almak kil kokunu etkilemez ki
Buz Lazer
Merhabalar, cevaplarımız farklı değil. Pandemi döneminde zorunlu olarak birkaç ay boyunca lazer epilasyon seanslarına ara verildi. Bu dönemde uzayan yüz tüylerinin makasla kısaltılmasını, vücut tüylerinde de jilet kullanılmasını önerdik. Bunun dışında lazer epilasyon seansları arasında jilet kullanımını zorunlu kalmadıkça önerilmemektedir. Ancak özel bir gün vs. olduğu zaman vücut tüylerinde bir kereye mahsus jilet kullanılabilir, yüz içinse yine maksala kısaltmayı öneriyoruz. Özel durumlar dışında seans aralarındauzayan kıllar/tüyler alınmamalıdır.
B***
Lazer epilasyon seansları tamamen sona erdiği zaman tek tük çıkan tüyler ne ile alınmalıdır ve alındığında çıkmayan tüyler yeniden çıkma ihtimali olur mu
Buz Lazer
Merhabalar, tek tük çıkan kıllar için 6-8 ayda bir sadece bu kılların üzerine lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım