Lazer Epilasyondan Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

K***
Merhaba, ben bir ay evvel tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım. 10 gün önceye kadar uzayan kıllar kendi kendine döküldü. Ama şimdi yine bazı kıllar uzadı ve bunlar dökülmüyor. Vücudumdaki kıllar önemli değil ama yüzümdeki kıllar beni çok rahatsız ediyor. Lazer epilasyon yaptırdığım yeri aradım, 15 gün sonra randevunuz var bu süreye kadar idare edin dediler. Çenemde çıkan birkaç kılı cımbızla çeksem bir sakıncası olur mu acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında çıkan kıllar kesinlikle ağda ve cımbız gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerle alınmamalıdır. Cımbızla kıl alındığında köküyle birlikte alınacağından, bir sonraki seansta lazer ışını kıl kökünü hedefleyemez ve kıl kökünü tahrip edemez. Ve dolayısıyla lazer epilasyonun etki mekanizması ortadan kalkar. Bu nedenle seans aralarında cımbız kullanmak ve ağda yaptırmak kesinlikle doğru değildir. Sizi çok rahatsız eden kıllar için jilet veya tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.
A***
Merhaba, lazer epilasyon 1 seans yaptırdım. Yüzümde bıyıklarımda siyah kıllar çıkmaya başladı, daha ikinci seansa 3 hafta var. Cımbız kesinlikle kulanmamam gerektiği söylendi, yüzüme jilet yapmak istemiyorum. Bu siyah kıllardan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olun lütfen.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansından sonra uzayan kıllar 2-3 hafta içinde dökülür. Bu süre zarfında dökülmeyen tüyler için uygulama yaptırdığınız merkez ile temasa geçebilirsiniz. Uzayan kıllardan rahatsız olduğunuzu belirtip, kontrol seansı talep edebilirsiniz. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak yöntemlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Jilet uygulanmasında sakınca yoktur.
D***
Merhaba 2 seans lazer epilasyon yaptırdım. Bacaklarımdaki tüyler uzadı biraz, bir sonraki seansıma 10 gün var. 10 gün boyunca tüylü bacakla dolaşmak istemiyorum. Bu tüyler için ne yapmak gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan tüylere müdahale etmemek daha uygundur. Çok rahatsızlık duyulduğunda jilet yardımı ile tüyleri almanız daha doğru olur. Cımbız, ağda gibi kılı kökünden koparacak işlemleri asla uygulanmamalıdır.
İ***
İyi günler, ben sırt,omuz ve göğüs için lazer epilasyon yaptırmaya başladım. Seans aralarında uzayan kıllar için ne yapmak lazım,bu kılları nasıl almak daha uygun olur? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları 6-8 hafta bir olarak yapılır. Yüz için 5-6 hafta, vücut için 8 hafta ideal bir süredir. Lazer epilasyon seansından önce uzayan kıllara dokunmayıp seansı beklemek en ideal olanıdır. Ancak çok rahatsızlık duyulduğunda, uzayan kıllar jilet yardımı ile alınabilir.
K***
Ben 4 seans lazer epilasyon yaptırdım. bir sonraki seansıma 3 hafta var ama bacağımdaki kılların bazıları uzadı, tatile gidicem haftaya. Jilet yapsam bir şey olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında uzayan kıllara hiç bir işlem uygulamamak gerekir. Ancak tatil öncesi veya özel günler gibi durumlarda bir kereye mahsus olmak üzere kıllar jilet ile alınabilir. Ağda, cımbız gibi kılları kökünden koparan işlemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
B***
Iyi günler ben lazer yaptırıyorum lazer günüme daha 2haftam var ama bacağımdaki tüyler uzadı ve tatildeyim 6.seansa gircem pek fayda göremedim dökülme olsa da yine de ara ara.Uzayan tüyleri ne yapmalıyım?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan 2-3 hafta sonra uzayan kıllar kendiliğinden dökülür. Dökülen kılların yeniden uzaması, normal şartlarda diğer lazer epilasyon seansına denk gelmelidir. Nadiren de olsa arada uzayan kıllar olabilmektedir, bu kıllar için işlem yapmamak en doğrusudur. Tatil gibi istisnai durumlarda ise bir kereye mahsus olmak kaydıyla uzayan tüyleri jilet yardımı ile alabilirsiniz.
S***
Merhaba seansa girmeden bir önce jiletlenmesi gerektiğini söyleniyor fakat çıkan yerleri mi jiletlemek doğru yoksa komple çıkmayan yerlerle beraber mi jiletlemek doğru
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan önce uzayan kılların kısaltılması gerektiği için sadece kılların olduğu bölgelere jilet yapmanız daha doğrudur. Kılların olmadığı bölgelere jilet uygulandığında cildi tahriş edebilir. Ayrıca kılların uzamadığı alanlarda kıllar dinlenme evresindedir ve bu kıllara zaten azer epilasyon etki etmez. Bu nedenle sadece uzayan bölgelerdeki kılları kısaltmanız yeterlidir.
D***
Merhaba yorumlarda hep lazer sonrasi , seans zamanina kadar uzayan kıllara birşey yapılmaması gerektiğini yazmışsınız ama lazer yaptırdığım yer her hafta jilet yapmam gerektiğini söylüyor bu konuda kafam karıştı
Buz Lazer
Merhabalar, hiç bir lazer epilasyon uygulamasından sonra seans aralarında 1 hafta ara ile jilet yapılmaz. Sadece uygulamadan Buz Lazer için 1 gün önce, Alexandrite lazerler içinse 2-3 önce jilet yardımıyla uzayan kıllar alınır. Size uygulanan teknoloji muhtemelen lazer değil. Orijinal Buz Lazer merkezleri için sitemizin Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayabilirsiniz.
E***
Seans arası tuy dokucu kremle alinca killar cogaldi ve kokleri sertlesti gibi baslamadan oncekinden daha cok var daha 2.seansa gitmedim normal mi bi olumsuzluk yaratir mi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansları arasında çıkan kıllar alınmaz. Kıllar uzamaya başladığı zaman diğer seans randevunuzun yaklaşmış olması gerekir. Özel bir davet, düğün gibi etkinliklerden önce bir kereye mahsus olmak üzere seans arasında size rahatsız eden uzamış kılları jilet yardımı ile alabilirsiniz. Bunun dışında uzayan kılları almamanız gerekir.
A***
Merhaba lazer ilk seansa gittim bir hafta oldu kıllar uzadi ama dökülme olmadi hala evliyim bu sekilde duramam yani sonuçta killar dokulmeden jilet yapsak bisey olurmu acaba
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden dökülür. Kıllar dökülmeden jilet yapmanız lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle jilet kullanmamanızı öneririz. Özel bir davet gibi durumlarda bir kereye mahsus jilet kullanılabilir ancak sürekli jilet kullanmamanız gerekir.
A***
Merhabalar lazer sonrasında seans arasında bunan bu 20-40 günlük sürede tüy azaltıcı kürleri peelingleri kullanmak sakıncalı olur mu? Örneğin kahve ve karbonat vs...
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan iki üç hafta sonra uzayan kıllar kendiliğinden dökülür. Lazer epilasyon seans araları yüz için 4-5 hafta, vücut içinse 6-8 hafta arasında olmalıdır. Seanslar aşağı yukarı tam kılların yeniden uzadığı döneme denk gelir. Arada uzayan ve kişiyi rahatsız eden kıllar olduğunda mümkünse hiç dokunulmamalı ve seans beklenmelidir. Özel bir durum karşısında bir kereye mahsus olmak üzere uzayan kıllar jilet ile alınmalı, diğer yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Lazer epilasyondan sonra hassaslaşan cilde peeling yapılmaması daha uygundur,bu süreçte tüy azaltıcı kürlerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım