Lazer Epilasyondan Sonra Denize Girilir Mi?

K***
Merhaba, bana bir konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Buz Lazer yaptıracağım tüm vücut. Okuduğum kadarıyla buz lazerden 1 hafta sonra güneşe çıkılabiliyor. Peki denize ne kadar zaman sonra girebilirim? Mesela buz lazer yaptırdıktan hemen sonra denize girsem, çıkınca gölgede otursam problem olur mu? En büyük korkum cildimde lazerden sonra leke kalması. Bu nedenle size sormak istedim. Çok teşlekkür ederim şimdiden.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte hassasiyet ve kızarıklık gelişebilir. Kişinin cilt yapısına göre hassasiyet oranı farklılık gösterebilir. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra her tür su temasından 24 saat boyunca kaçınılması önerilir. 24 saat sonra duş alınabilir, eğer ciltte fazla bir tahriş ve kızarıklık yoksa 24 saat sonra denize de girilebilir. Ancak denizden çıkar çıkmaz çok iyi bir güneş koruma sağlanmalıdır. Mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanılmalıdır. Denize girerken aktif güneş ışınına maruz kalındığı unutulmamalı ve nedenle denizde fazla vakit geçirilmemelidir. Buz Lazer epilasyondan 1 hafta sonra güneş koruyucu krem kullanmak şartıyla güneşe çıkmakta bir sakınca yoktur.
C***
Ben 2 gün önce lazer epilasyon yaptırdım, haftaya tatile gidicem. Denize girmemin bir sakıncası olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra 24 saat boyunca uygulama yapılan alanın su ile temasından kaçınmak gerekir. Daha sonra denize girebilirsiniz. Ancak denize girerken aktif güneşe ışınına maruz kalındığını hatırlatmak isteriz. Buz Lazerden 1 hafta sonra uygun güneş koruyucu kullanarak güneşe çıkabilirsiniz, Alexandrite lazer epilasyondan sonra ise yaklaşık 1 aya güneşe çıkmamak gerekir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım