Lazer Epilasyondan Sonra Kaşıntı Olur mu?

L***
Bende lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kaşıntı başladı. Geçen sene koltuk altı ve genital bölge lazer yaptırmıştım, o zaman hiç kaşıntı olmamıştı. İki gün önce bacaklarım ve kollarıma yaptırdım ve hem bacaklarım hem de kollarım çok fena kaşınıyor. Kaşımaktan yara olacak diye korkuyorum. İlk gün hafif bir kaşıntı vardı, dün bugün kaşıntı arttı. Lazer epilasyondan sonra böyle uzun süren kaşıntı olması normalmi yoksa bana yanlış bir uygulamamı yapıldı diye endişelendim. Lazer epilasyondan sonra kaşıntı kaşıntı olurmu, ne yapmam gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra kuru ve hassas ciltlerde kaşıntı olabilir. Kuru ciltler kolay tahriş olurlar ve lazer epilasyonun etkisiyle tahriş artabilir. Bu nedenle çok kuru ciltlerde lazer epilasyon sonrası kaşıntı görülebilir.. Cildinizi bol bol nemlendirmenizi ve doktorunuzun önereceği bir kremle cildinizi yatıştırmanızı öneririz. Lazer epilasyondan sonra gelişen kaşıntı genellikle ilk 2-3 saat içinde ortaya çıkar ve 1-2 gün içinde geçer. Kaşıntının daha uzun süre devam etmesi halinde bir dermatoloğa giderek muayene olmanız daha doğru olacaktır.
L***
ben geçen hafta lazer epilasyon yaptırmıştım. o günden beri bacaklarımda aşırı kaşınma var. koltuk altı ve özel bölgeye de yaptırdım ama oralarda kaşıntı olmadı. lazer yaptırdığım güzellik merkezi orona salgınından dolayı kapalı. oraya soramadım bu nedenle sizden bilgi almak istiyorum. lazer epilasyondan sonra kaşıntı olması normalmi, ne zaman geçer ne yapmam gerekiyor?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra kaşıntı nadiren görülür. Çok kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra kaşıntı olabilir. Cildinizi nemlendirerek yatıştırmanızı öneririz. Uzun süren kaşıntı durumunda bir cilt doktoruna gitmeniz doğru olacaktır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım