Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyondan Sonra Oluşan Beyaz Lekeler Geçer Mi?

Ö***
İyi günler, ben kışın lazer epilasyon yaptırdım. Bacaklarımda yanık oldu, ten rengim koyu olduğu için yandığımı söylediler.Yanık için kremler kullandım. Sonra kabuk bağladı yanıkların olduğu yerler. Kabuklar düştükten sonra beyaz lekeler oluştu. Bu beyaz lekeler geçer mi acaba?
Buz Lazer
Merhabalar,lazer epilasyon sonrası yanık olması genellikle uygun olmayan dalga boyu seçimi ve/veya yüksek enerji kullanımı sonucu gelişmektedir. FDA onayına sahip olmayan cihazlarla yapılan uygulamalar da yanık ve benzeri komplikasyonlara neden olabilmektedir. Yanık sonrası gelişen beyaz lekeler hipopigmentasyon olarak adlandırılır, renk pigmentinin azalması sonucu görülür. 6 ay-1 yıl arasında tekrar pigment oluşacaktır. Bu durum bazen daha uzun da sürebilir. Buz Lazer koyu ve bronz tenler dahil tüm cilt tiplerinde yanık ve benzeri komplikasyon olmadan lazer epilasyon yapılmasına olanak tanır.
K***
Ben 2 seans lazer epilasyon yaptırdım, bacağım bazı yerlerinde beyaz lekeler meydana geldi. Bu lekeler geçer mi acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, beyaz lekeler yani hipopigmentasyon cildin o bölgesinde melanin pigmentinin azalması sonucu gelişir. Genellikle yanık gelişmesi sonucu, bronz tene uygulama yapılması, hatalı lazer dalga boyu seçimi, yüksek enerji verilmesi gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bu beyaz lekelerin geçmesi için cildin yeniden renk pigmenti üretmesi gerekir. Bu durum 6 ay-1 yıl sürebilir. Bazen daha uzun süre de gerekebilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım