Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

B***
Merhaba, lazer epilasyon sonrasında ne tür sorunlar olabilir?
Buz Lazer
Merhabalar,uygun dozlarda güvenilir FDA onaylı cihazlarla, uzman kişiler tarafından uygulandığında lazer epilasyonun yan etki riski oldukça düşüktür. Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, kıl köklerinde minik kabarcıklar oluşması normaldir. Ancak hatalı dozlarda veya lazer epilasyon yapılmasında sakınca olan kişilere uygulama sonucu yanık, lekelenme gibi sorunlar oluşabilir.
E***
Selam, laze epilasyondan sonra su toplaması normal mi?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra kıl köklerinde hafif su toplaması nadir de olsa görülebilmektedir. Ancak su toplamasının derecesi önemlidir. Bu nedenle hemen uygulama yaptırdığınız merkezin hekimiyle temasa geçmenizi ve önereceği tedaviyi uygulamanızı öneririz.
V***
Merhaba, lazer epilasyonda en çok görülen yan etkileri merak ettim. Bilgi verirseniz çok sevinirim. Benim cildim çok hassas, o yüzden bilgi almak istedim. İyi çalışmalar.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla uygun dozlarda yapıldığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Uygulamadan hemen sonra birkaç saat sonra geçen kızarıklık ve hafif kabarma görülmesi normaldir. Ancak uzman olmayan kişiler hatalı dozlarla uygulama yaptığında yanık, leke oluşumu, cilt renginde koyulaşma veya açılma gibi istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir.
K***
Merhaba, 18 yaşını yeni dolduran kızıma lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyoruz. Lazer epilasyon büyük kolaylık ama bir taraftan da herhangi bir yan etkisi varmı diye merak ediyorum. Çocuk söz konusu olunca daha bir endişeleniyor insan.Lazer epilasyonun yan etkileri hakkında biraz bilgi rica ediyorum ,çok teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla, eğitim almış uzman kişiler tarafından yapıldığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Uygulama alanında kızarıklık, hafif kabarıklık oluşması normaldir. Bu durum birkaç saat sonra kendiliğinden geçer.
D***
Selamlar, lazer epilasyon yaptırmak istiyorum.Ama bazen yanık falan oluyormuş diye duydum ve korktum haliyle. Buz lazerde de yanık olma riski var mı, başka yan etkisi olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyon orijinal Buz Lazer cihazları ile eğitim almış, uzman kişiler tarafından uygulandığında yanık oluşmaz. Lazer epilasyonda yanık oluşmasıi FDA onayı olmayan ve dolayısıyla güvenilir olmayan cihazlarla yapılan uygulamalar ve hatalı dozlarla epilasyon yapılmasından kaynaklanır. Buz lazer epilasyondan sonra uygulama alanında görülen hafif kızarıklık normaldir. Bazen çok hassas ciltlerde minik kabarcıklar gelişebilir, bu durum birkaçt sonra geçer.
K***
Merhaba, kızım için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum, 19 yaşında kızım.Bayağı yoğun kıllanması var.Çocuk söz konusu olunca haliyle araştırmak istedim.Lazer epilasyonun yan etkisi var mı diye merak ediyorum. Bazı sitelerde yanık oluyor falan diye okudum.Lazer epilasyonda yanık olma riski çok mudur ve başkaca yan etki neler olabilir?Cevap vermenizi bekliyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılından günümüze güvenle tüm dünyada yaygın olarak uygulanan bir işlemdir. Lazer epilasyon, uzman olmayan kişilerce uygulandığında ve FDA onayına sahip olmayan, güvensiz cihazlarla yapıldığında ciltte yanık oluşma riski vardır. Lazer epilasyon hakkında yeterli eğitimi almamış kişilerin hatalı dozlarla yaptıkları uygulamalar ciltte yanık, lekelenme ve iz kalması gibi yan etkilere sebep olabilir. FDA onaylı cihazlarla,eğitim almış kişilerin uygulama yapması halinde bu riskler yok denecek kadar azdır. Uygulamadan sona ciltte hafif kızarıklık, minik kabarcıklar oluşması normaldir, bu durum genellikle birkaç saat sonra geçer.
L***
İyi günler, kızım 18 yaşında, lazer epilasyon yaptırmak istiyor. Ben de yaptırsın istiyorum ama yan etkisi var mıdır diye endişeleniyorum. Çocuk söz konusu olunca insan daha bi hassaslaşıyor. Lazer epilasyonun ne gibi yan etkisi olabilir, cevap verirseniz çok iyi olur. Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon FDA onayına sahip güvenli cihazlarla ve cihazın eğitimini almış kişiler tarafından doğru parametrelerle uygulandığında önemli bir yan etkiye sahip değildir.Uygulama alanında 1-2 saat sonra geçen hafif bir kızarıklık, bazen de ödem veya minik kabarcıklar görülmesi normaldir. Güvenli olmayan cihazlarla, eğitim almamış kişiler tarafından hatalı parametrelerle yapılan lazer epilasyon ise ciltte yanık, renk değişimleri ve iz kalması gibi istenmeyen etkilere sebep olabilir.
L***
Merhaba, lazer epilasyondan sonra cildim çok kızardı. Ertesi gün minik kabarcıklar oldu. Lazer yaptırdığım yeri aradım, normal dediler. Alex cihazıyla yapıldı lazer. Lazer epilasyondan sonra bu yan etkiler olurmu?Lazer epilasyonun başka yan etkisi varmı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte kızarıklık, minik kabarcıklar olabilir. Kızarıklık genellikle 1-2 saat sonra, kabarcıklar ise çoğunlukla 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Bu durum uzadığında uygulama yapılan merkezin doktoru ile temasa geçmek gerekir. Lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla, uygun eğitim almış kişiler tarafından uygulandığında hafif kızarıklık, minik kabarcıklar, uygulama alanında hassasiyet dışında yan etki riski yoktur. Ancak güvenli olmayan cihazlarla, hatalı parametrelerle yapılan uygulamalar ciltte yanık, yara, lekelenme gibi ciddi yan etkilere yol açabilir. Buz lazer epilasyon, cildi uygulama esnasında -3 dereceye kadar soğuttuğundan yan etki riskini minimuma indirmiştir.
Ö***
İyi günler, lazer epilasyon güvenli bir uygulamamı? Kızım için soruyorum, 21 yaşında kızıma buz lazer epilasyon yaptırsak bir yan etkisi varmı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon güvenli cihazlarla, cihazın eğitimini almış kişiler tarafından uygun dozlarla yapıldığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Buz Lazer epilasyon FDA onayına sahip, uzun yıllardır tüm dünyada güvenle uygulanmaktadır. Ciltte yanık oluşması, kabuklanma, renk değişimi gibi olası yan etki riskini minimuma düşüren teknolojilere sahiptir. Uygulamadan hemen sonra birkaç saat sonra geçen hafif bir kızarıklık dışında hiç bir yan etkisi yoktur. Nadiren minik kabarcıklar görülebilir, bu durum da 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım