Memeye Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Z***
iyi günler,ben 24 yaşındayım. Ergenlik dönemimde memelerimin ikisinde de kıllanma başladı. Önceleri tüy gibiydi, sonra kalınlaştı ben de cımbızla çekmeye başladım. Şimdi her iki mememde de bayağı bir siyah kıl var ve artık cımbızla başa çıkamıyorum. Bir arkadaşım lazer epilasyon yaptır dedi ama açıkçası memeye zararı olur diye pek sıcak bakmıyorum. Nişanlıyım şu anda, evlenmeden bu kılalrdan kurtulsam iyi olacak ama lazer epilasyon süt kanallarına zarar verir,ilerde çocuğum olursa sütüm gelmez diye korkuyorum. Size bu nedenle danışmak istedim. Memeye lazer epilasyonun zararları var mı diye bilgi verirseniz iyi olur.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı almış güvenli bir uygulamadır. FDA oanayı alabilmek için etkinliği hakkında ve çevre dokuya zarar vermediğini kanıtlayan birçok klinik çalışmaya tabi tutulmuştur. Lazer epilasyonda hedef kıl köküdür, lazer ışını kıl kökünde tahribata neden olur. Kıl kökü derinin birkaç milimetre altındadır, süt bezleri ise çok daha derindedir. Meme üzerine yapılan lazer epilasyon, süt bezlerine zarar vermez. Memenin iç kısımlarında yer alan süt bezleri, daha yüzeyde kalan lazer ışınından etkilenmez. Bu nedenle ilerde emzirmenizde herhangi bir problem olmaz.
K***
benim göğüslerimde de kıllanma var, göğüs bölgeme lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ama biraz çekiniyorum. lazer epilasyon memeye zarar verirmi, iilerde emzirirken falan sorun yaşarmıyım?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon FDA onayına sahip güvenli bir uygulamadır. Lazer epilasyonda hedef doku kıl köküdür, çevre dokulara zarar vermez. Meme ve çevresinde de güvenle uygulanır. İleride emzirmede sorun yaşanmaz. Sadece emzirirken meme bölgesine yaptırmamanızı öneririz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım