Sakala Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Ö***
29 yaşındayım, benim sakallarım çok yoğun ve çok sert. Her gün işe gitmeden tıraş olmak zorunda kalıyorum.Çok sık tıraş olduğum için cildim tahriş oluyor. Lazer epilasyonla sakallarımı azaltabilir miyim diye size danışmak istedim. Lazer epilasyon bildiğim kadarıyla kılları tamamen ortadan kaldırıyor. Ben sakal kıllarım tamamen bitsin istemiyorum, sadece azalsın daha ince çıksın istiyorum. Lazer epilasyonla kılları seyretmek, inceltmek mümkün mü, bunun için lazer epilasyonu önerir misiniz?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer yaptırarak sakallarınızı seyreltebilirsiniz. Buz Lazer ağrısız ve konforlu bir yöntemdir, özellikle erkek sakalı gibi yoğun ve kalın kılların olduğu alanlarda ağrısız olması ile tercih edilmektedir. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını kıl kökünde hasar yaratır. Her seansta kıl kökü biraz daha hasar görür. En sonunda kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek düzeyde tahrip olur ve o kıl kökü bir daha kıl üretemez. Bu etki için için ortalama 6-8 seans gerekir. İlk 2-3 seanstan sonra uzayan kılların daha ince ve daha seyrek olduğu fark edilir. Bu nedenle lazer epilasyon ile sakal kıllarında homojen bir seyrelme sağlanır. Ortalama 3 seans sonra sakal kıllarında seyrelme ve incelme gözlenir. Seans sayısı kıl yoğunluğu, kıl rengi ve cilt rengine göre değişiklik gösterebilir. Sakal seyreltmek için kıl yapısı incelendikten sonra uygulama yapacak merkez ortalama seans sayısı belirleyecektir.
K***
Benim sakalım çok gür, kıllar sert ve kalın. Sakal seyrekleştirmek için lazer epilasyon yapıldığını duydum. Eğer böyle bir şeyse mümkünse ben de yaptırırım. Sakala lazer epilasyon yapıldığında kıllar bir yerde çıkar bir yerde çıkmazsa diye endişelenmemek mümkün değil, böyle bir şey başıma gelsin istemem.Bu konuda bilgi almak istiyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, sakalı seyrekleştirmek için lazer epilasyondan yararlanılmaktadır. Lazer epilasyonda lazer ışını kıl kökünü tahrip eder. Her seansta tahribat biraz daha artar ve ortalama 6-8 seans sonra kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tamamen tahrip olur. Tahrip olan kıl kökünden bir daha kıl çıkmaz. Yani lazer epilasyonun etkili olabilmesi için minimum 6-8 seans gerekir. Her seans sonrası çıkan kıllar biraz daha incelerek çıkar. Dolayısıyla kıl yapınıza bağlı olarak birkaç seans sonra sakal kıllarınızda incelme, seyrekleşme fark edilir. İstenilen seviyede seyrekleşme olduğunda lazer epilasyon sonlandırılır.
D***
Merhaba, lazer epilasyonla sakalımı seyrekleştirmek istiyorum. Amacım sakalımı tamamen bitirmek değil sadece seyrekleşsin istiyorum. Bunun için sakala lazer epilasyon yaptırmak doğru bir fikir mi sizce?
Buz Lazer
Merhabalar, sakal seyrekleştirmek amacıyla lazer epilasyon yapılmaktadır. Herhangi bir vücut bölgesinin epilasyonu için ortalama 6-8 seans gerekir. Bu seanslar sonrasında o bölgedeki kıl oranında %80-90 oranında azalma beklenmektedir. Sakala 6-8 seanstan daha az ortalama 3-4 seans lazer epilasyon yaparak sakalın daha seyrek çıkması sağlanmaktadır.
U***
çok hassas bir cilde sahibim.. iş dolayısıyla hergün traş olmak zorundayım ve halıyle fazla tahriş olan bi yüzle yasıyorum.. sakallarımdan tam anlamıyla kurtulmak ıstıyorum sızce bu mumkun mudur ?
Buz Lazer
Merhabalar, sakala lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Buz Lazer epilasyondan sakal seyrekleştirmek amacıyla da yararlanılmaktadır. Buz Lazer ağrısız, yan etkisiz bir lazer epilasyon yöntemidir, sakal gibi yoğun kılların olduğu alanlarda da etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Hem sakallardan tamamen kurtulmak için hem de istendiğinde sakalı seyrekleştirmek için Buz Lazer epilasyon ideal bir çözümdür.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım